Go to the contentGo to the menu
BIOHAZARD, FAUST AGAIN

BIOHAZARD, FAUST AGAIN

28 November 2008, Friday, , Duża Scena

Date

28 November 2008

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Go Ahead
Klub Stodoła

Genres

Hard & Heavy
Hip - Hop & RnB EN

Biohazard to grupa, która powstała w 1988 roku w Brooklinie, NY. Oryginalny skład, w którym obecnie Biohazard koncertuje to Billy Graziadei - gitara, wokal, Evan Seinfeld - bas, wokal, Bobby Hambel - gitara i Danny Schuler - perkusja.Biohazard był jednym z pierwszych zespołów, które łączyły w swojej muzyce element hip-hopu, hardcore'u i metalu. W swoich piosenkach śpiewają o "miejskiej dżungi", złości, frustracji i przemocy. Kariera Biohazard rozkręciła się na dobre w 1992 roku wraz z wydaniem drugiego albumu "Urban Discipline". Płyta znalazła ponad milion nabywców na całym świecie. W kolejnych latach Biohazard można było usłyszeć w towarzystwie takich sław hip hopu jak Onyx czy Cypress Hill.

Faust Again powstało w 1999 roku w Grudziądzu. Na swój debiut - płytę ‘Seizing Our Souls’, wydaną nakładem niemieckiej wytwórni Circulation Records - zespół pracował niemal 4 lata. Sukces płyty na krajowym, jak i zagranicznym rynku, został przypieczętowany wieloma koncertami, m. in. u boku takich tuzów sceny metal/hardcore jak Darkest Hour, Zao, Born From Pain, Unearth, Cataract, Maroon, Fear My Thoughts, Neaera, Deadlock czy Sunrise. Rok 2005 był również bardzo pracowity dla Faust Again. Grupa została zaproszona na prestiżowy festiwal Pressure Fest, gdzie spotkała się na jednej scenie m. in. z Hatebreed, Bleeding Through, Sick of It All czy Napalm Death. Podczas letniej trasy zespół wystąpił na dwóch festiwalach: Fluff Fest w Czechach oraz Burning Season Festival w Austrii, gdzie zdobył serca fanów hardcore i metalu z całego kontynentu. W lutym 2006 zespół świętował premierę swojego drugiego materiału pt. ‘Hope Against Hope’ (Circulation Records) zarejestrowanego w Niemieckim studio Rape Of Harmonies pod okiem Patricka W. Engla. Również w 2006 grupa zadebiutowała w oficjalnych mediach, będąc gościem programu ‘Poza Kontrolą’, emitowanego przez TVP Kultura. Koncerty Faust Again przyciągają fanów niemal każdego rodzaju ciężkiej muzyki, bowiem zespół znany jest jako swoisty fenomen sceniczny, o którym nie sposób zapomnieć. Dowodem na to jest rozpoczęta w 2007 roku współpraca z niemiecką agencją bookingową - Go Down Believing, która reprezentuje takich artystów, jak m. in. Mnemic, Hatesphere, Pro Pain, Ektomorf, Illdisposed. Na rok 2008 zespół zaplanował koncerty w takich krajach jak Belgia, Czechy, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia. Nowa płyta Faust Again ukaże się na początku 2009 roku nakładem niemieckiej wytworni Bastardized Records.Koncert jest przeznaczony również dla osób niepełnoletnich. Jeśli nie skończyłeś jeszcze16 lat, to zapraszamy z jednym z rodziców.

Date

28 November 2008

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Go Ahead
Klub Stodoła

Genres

Hard & Heavy
Hip - Hop & RnB EN
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388