Go to the contentGo to the menu
Black Rebel Motorcycle Club

Black Rebel Motorcycle Club

22 may 2010, saturday, , Duża Scena

Date

22 may 2010

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Go Ahead
Klub Stodoła

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Zespół podczas koncertu będzie promował swoje najnowsze wydawnictwo pod tytułem „Beat The Devil's Tattoo”, którego premiera odbędzie się 8 marca. Krążek ten to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych płyt roku!Materiał z krążka jest owiany tajemnicą. Sam zespół wypowiada się o nim oszczędnie i zachęcająco: „daliśmy z siebie wszystko, by ten album powstał. Pracowaliśmy nad nim przez 6 miesięcy, w trakcie trwania najgorszej zimy, jaka nawiedziła Filadelfię. Każdy utwór naznaczony jest niezwykłym zimnem”.Zarówno w nagraniu płyty, jak i w trasie promującej krążek, zespół wspiera nowa perkusistka- Leah Shapiro, zastępując finalnie jednego z trzech założycieli- Nicka Jago.Początki formacji sięgają 1998 roku, kiedy to założycielskie trio- Robert levon Been, Peter Hayes i Nick Jago- powołało do życia zespół o nazwie The Elements. Z czasem doszło do zmiany nazwy na Black Rebel Motorcycle Club, dzięki inspiracji motocyklowym gangiem Marlona Brando z filmu „The Wild One”. W marcu 2001 grupa wypuściła swój debiut płytowy zatytułowany „B.R.M.C.”, wydany pod szyldem Virgin Records. Album zawiera jeden z najsłynniejszych utworów formacji- „Whatever Happened to My Rock 'n' Roll”.

Drugie wydawnictwo Black Rebel Motorcycle Club – „Take Them On, On Your Own” ukazało się w roku 2003. Brzmienie formacji jest na nim mocniejsze, a teksty nasycone nawiązaniami do polityki.W roku 2004 grupa rozstała się z wytwórnią Virgin, a zespół na rok opuścił Nick Jago.W tym czasie grupę tworzyli tylko dwaj członkowie- Robert i Peter- „dwie osobowości, dwa kompletnie różne style gry, razem tworzące mieszankę wybuchową, żywioł nie do zatrzymania”.W 2005 roku światło dziennie ujrzał dobrze przyjęty przez fanów i krytykę album „Howl”, a Jago powrócił do zespołu.Do 2009 roku grupa wydaje jeszcze krążek „Baby 81” (maj 2007) oraz „Effects Of 333” (listopad 2008). Oba albumy ugruntowały jej pozycję na scenie rockowej, przysparzając wielu fanów dzięki mocnemu, unikalnemu brzmieniu.Najnowsze wydawnictwo, zapowiedziane na marzec 2010 roku z pewnością nie zawiedzie fanów, dlatego też serdecznie zapraszamy 23 maja do naszego klubu, gdzie zaprezentuje się to wyśmienite trio!

Muzyka Spindrift określana, jako psychodeliczny rock, pozostaje pod wpływem fascynacji zespołu konwencją westernu. Grupa powstała w 1992 roku, jako projekt Thomasa Kirpatricka. Jej pierwszy album (2003 rok) to soundtrack do filmu „The Legend Of God’s Gun”, którego współtwórcą został frontman zespołu, a na ekranie wystąpili jego członkowie. Muzyka do westernu autorstwa Spindrift zapoczątkowała nowy gatunek muzyczny zwany „Spaghetti Western Psychodelia”. Odtąd zespół zaczął koncertować regularnie, dzieląc scenę z czołówką muzycznej alternatywy zza oceanu– m.in. z Black Rebel Motorcycle Club, The Black Angels czy też z A Place To Bury Strangers. Najnowszy album Spindrift pod tytułem „The West” to krążek utrzymany w konwencji gatunku, którego prekursorem jest formacja.

Date

22 may 2010, 00:00

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Go Ahead
Klub Stodoła

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galleries

Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31