Go to the contentGo to the menu
BRACIA FIGO FAGOT

BRACIA FIGO FAGOT

4 October 2019, Friday, Klub Stodoła, Duża Scena

Date

4 October 2019

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Dance & Techno
Rock & Pop
TIMETABLE:
19:00 - otwarcie drzwi
20:00 - Mr.Tea
20:45 - Gorgonzolla
21:30 - Bracia Figo Fagot 
 
Gość specjalny: Stachursky 
 
Support: Gorgonzolla, Mr.Tea
 
Bracia Figo Fagot wracają do Stodoły! 4 października duet ponownie wystąpi w warszawskim klubie. Oprócz takich hitów jak m.in. „Bożenka”, „Pisarz Miłości”, czy „Ooooo kończy się już noc”, publiczność zgromadzona w Stodole usłyszy również materiał z najnowszej płyty formacji! 
 

 

Zespół Bracia Figo Fagot powstał we wrześniu 2010 roku na potrzeby serialu Kaliber 200 Volt, emitowanego w jednej z telewizji muzycznych i jest realną kontynuacją serialowych postaci tworzących wysmakowane disco polo z elementami humorystycznej ironii. Tworzą go „Figo - Fabian Barłoś“, czyli Piotr Połać (wokal, teksty)  oraz „Fagot - Szymon Filip Barłoś“, czyli Bartosz Walaszek (keyboard, wokal, teksty).
 
21 maja 2012 roku nakładem S.P. Records ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana Na Bogatości. Album zawierał utwory znane z serialu Kaliber 200 Volt w nowych aranżacjach, a także premierowe kompozycje. Płyta jeszcze tydzień przed premierą znalazła się na pierwszym miejscu przedsprzedaży EMPIK.com w rankingu TOP 50. Singlem promującym wydawnictwo był utwór Bożenka, do którego teledysk obejrzało już ponad 20 milionów użytkowników kanału Youtube. 
 
5 października 2013 na sklepowych półkach pojawił się drugi krążek kapeli, zatytułowany Eleganckie Chłopaki, na którym gościnnie wystąpił Czesław Mozil. Album, podobnie jak jego poprzednik, przypadł do gustu publiczości, która wypełniała po brzegi każdą salę, w której grali Bracia Figo Fagot. 
Trzeci studyjny album braterskiego duetu, Discochłosta, wydany został jesienią 2014 roku. Krytycy nie pozostawili na nim suchej nitki, ale opinie fanów zespołu oraz atmosfera na koncertach świadczą o tym, że Bracia Figo Fagot jeszcze długo ze sceny nie zejdą. 
W 2015 roku zespół nie próżnował i wydał kilka nowych singli -  Polska, Trzech króli, Lato i Morze czy Dziewczyna zawistna. Utwory te znalazły się na płycie Disco Polo, która została wydana jesienią 2016. Wszystkie cztery albumy formacji zyskały status złotej płyty.  
 
 
ZAPRASZAMY
 
 
 
Gorgonzolla - dwa różne wokale, dwa różne światy i szczery przekaz, tak w skrócie można opisać warszawski zespół. Wydana w kwietniu 2016, debiutancka płyta pod tytułem ''Eksploatowani'' zaprowadziła grupę na scenę 22. Przystanku Woodstock, została doceniona przez Antyradio, utrzymując się przez kilka tygodni w notowaniu TURBO TOP oraz przez pismo Teraz ROCK. Na początku października Gorgonzolla zaplanowała premierę drugiego albumu, którego nazwa to 'Konsumpcja'. Zespół ma za sobą również wspólne koncerty z takimi ekipami jak: Luxtorpeda, KSU, Closterkeller, Kabanos, ZENEK i Nocny Kochanek.
 
Mr.Tea to Poznańska formacja, która w zgrabny, choć czasem brutalny sposób łączy sens muzyki metalowej z polskim hip hopem. Początki Mr.Tea przypisywane są na koniec roku 2015, kiedy też zespół wydał swoją pierwszą płytę demo "Tea Time", a ich niecodzienny styl powoli wyglądał na światło dzienne.
W 2018 roku podczas Antyfestu Antyradia Herbaciarze dostali się do ścisłego finału i zagrali koncert w CK Wiatrak w Zabrzu.
Z upływem czasu i potrzebą ciągłego rozwoju zmienił się skład kapeli, panowie zaznaczają, że zespół nabrał zupełnie nowych możliwości i że jeszcze w tym roku spodziewać możemy się przez wielu długo wyczekiwanego albumu, który stanie się pieczęcią w ich karierze.

Bilety:

59 PLN (stojące), 79 PLN (siedzące – balkon)

Do kupienia w kasie Klubu Stodoła oraz za pośrednictwem stron: www.stodola.pl, www.ticketclub.pl.

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły TUTAJ.

 
Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Pobierz oświadczenie:
 
Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły TUTAJ.

 

Date

4 October 2019

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Dance & Techno
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galleries

Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388