Go to the contentGo to the menu
BRACIA FIGO FAGOT

BRACIA FIGO FAGOT

8 April 2016, Friday, Klub Stodoła, Duża Scena

Date

8 April 2016

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Dance & Techno

TIMETABLE:
20.00 - otwarcie klubu
21.00 - Magister Ninja
21.45 - Nocny Kochanek
22.30 - Bracia Figo Fagot

Ten zespół to fenomen. Początkowo istniał w tylko w TV, ale na prośby fanów nagrał płytę i zaczął grać prawdziwe koncerty. Alternatywne dico polo grupy  zaczęło przyciągać na ich występy tłumy – bilety na poprzednie koncerty w Stodole rozeszły się w mgnieniu oka. Już 8 kwietnia Bracia Figo Fagot ponownie zagrają w klubie, aby raz jeszcze porwać tłum w rytm Bożenki, Pisarza Miłości, czy Ooooo kończy się już noc.

Zespół Bracia Figo Fagot powstał we wrześniu 2010 roku na potrzeby serialu Kaliber 200 Volt, emitowanego w jednej z telewizji muzycznych i jest realną kontynuacją serialowych postaci tworzących wysmakowane disco polo z elementami humorystycznej ironii. Tworzą go „Figo - Fabian Barłoś“, czyli Piotr Połać (wokal, teksty)  oraz „Fagot - Szymon Filip Barłoś“, czyli Bartosz Walaszek (keyboard, wokal, teksty).

21 maja 2012 roku nakładem S.P. Records ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana Na Bogatości. Album zawierał utwory znane z serialu Kaliber 200 Volt w nowych aranżacjach, a także premierowe kompozycje. Płyta jeszcze tydzień przed premierą znalazła się na pierwszym miejscu przedsprzedaży EMPIK.com w rankingu TOP 50. Singlem promującym wydawnictwo był utwór Bożenka, do którego teledysk obejrzało już ponad 15 milionów użytkowników kanału Youtube.

5 października 2013 na sklepowych półkach pojawił się drugi krążek kapeli, zatytułowany Eleganckie Chłopaki, na którym gościnnie wystąpił Czesław Mozil. Album, podobnie jak jego poprzednik, przypadł do gustu publiczości, która wypełniała po brzegi każdą salę, w której grali Bracia Figo Fagot.

Trzeci studyjny album braterskiego duetu, Discochłosta, wydany został jesienią 2014 roku. Krytycy nie pozostawili na nim suchej nitki, ale opinie fanów zespołu oraz atmosfera na koncertach świadczą o tym, że Bracia Figo Fagot jeszcze długo ze sceny nie zejdą.

W 2015 roku zespół nie próżnował i wydał kilka nowych singli -  Polska, Trzech króli, Lato i Morze czy Dziewczyna zawistna. Utwory te są przedsmakiem kolejnej płyty, która pojawi się na sklepowych półkach jesienią 2016 roku. 

Na koncert w Stodole, który odbędzie się 8 kwietnia, formacja Bracia Figo Fagot przygotowuje specjalną niespodziankę. A znając ich pomysłowość, może być ciekawie.

Przed Braćmi Figo Fagot wystąpią:

Magister Ninja powstał w roku 2008 w Łodzi. Zespół gra mieszankę muzyki rockowej z elektroniką oraz rapem. W 2010 roku band udostępnił swoją debiutancką płytę "Praca Magisterska". Album zawierał 11 utworów, w tym cover piosenki Mieczysława Fogga. Dwa lata później w sprzedaży pojawił się drugi krążek pt. "Raport Kryzysowy", na którym znalazł się cover utworu "Śnił mi się rodzinny dom", autorstwa Janusza Laskowskiego. Album uzyskał nominację do nagrody Punkt dla Łodzi oraz Łódzkiej Płyty Roku. Na trzeciej płycie – „ZOMBIE SEX” gościnnie wystąpili m.in. Zeus, WuWunio, Pęku VETO, Buczer PTP, czy Mc Serch. Obecnie zespół pracuje nad swoim czwartym krążkiem.
Magister Ninja miał przyjemność występować u boku takich artystów jak Apollo 440, Kazik i Kult, H-Blockx, Maciej Maleńczuk i Psychodancing, Kamil Bednarek, Peja, T.Love, Enej, Ten Typ Mes, Happysad, Nagły Atak Spawacza, Ocean, Grubson, Rahim, O.S.T.R, Sokół i Marysia Starosta, Małpa, 3oda Kru, Bob One, WSRH, Donguralesko, Rasmentalism, Miuosh, Zeus i wielu innych.

Nocny Kochanek to jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych który traktuje muzykę oraz teksty z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. Słychać tutaj wyraźne inspiracje takimi zespołami jak: Iron Maiden, Judas Priest, Helloween czy Black Sabbath. Teksty natomiast napisane są z dużym przymrużeniem oka, co nadaje całości niepowtarzalnego, wręcz groteskowego klimatu. Na debiutanckiej płycie „HEWI METAL” pojawiają się znakomici goście jak Jonna Kołaczkowska
(kabaret Hrabi) czy Zenon Kupatasa - wokalista Kabanosa. Okładkę płyty zaprojektował znany rysownik komiksów Robert Adler – twórca m.in. serii kultowych „48 stron”.
Zespół swoją popularność zyskał dzięki współpracy z Bartoszem Walaszkiem i stworzeniu na potrzeby pełnometrażowego filmu „Kapitan Bomba – Zemsta Faraona” utworu „Minerał Fiutta” . Bartosz Walaszek pojawia się również na płycie Hewi Metal w otworze „Karate” wcielając się w kultową postać Wściekłego Węża.

Bilety w cenie:
Do 17 marca – 47 pln (stojące), 67 pln (balkony)
Od 18 marca – 54 pln (stojące), 74 pln (balkony)

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl

Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskego wyjątkowym koncertem. Szczegóły na www.stodola.pl

INFORMACJE DODATKOWE:

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

INFORMACJA DOTYCZĄCA WSTĘPU NA IMPREZĘ OSÓB NIEPEŁNOLETNICH:

Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia i chcą wziąć udział w koncercie, muszą być pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna) przez cały czas trwania imprezy. Jednocześnie informujemy, że każdy bilet umożliwia wstęp na teren wydarzenia jednej osobie – bilet dziecka nie jest upoważnieniem wstępu dla opiekuna

Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Pobierz oświadczenie.

 

Date

8 April 2016

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Dance & Techno
Karta podarunkowa
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388