Go to the contentGo to the menu
Bullet For My Valentine

Bullet For My Valentine

19 February 2014, Wednesday, , Duża Scena

Date

19 February 2014

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Knock Out Productions

Genres

Hard & Heavy
Metalcore

18:00 - otwarcie bram
19:00 - Callejon
19:50 - Coldrain
21:00 - Bullet for my Valentine 

Bullet For My Valentine w Polsce !

Bardzo nam miło poinformować, że w lutym do Polski dotrze trasa zespołu Bullet For My Valentine !!!
Walijczycy, którzy genialne łączą heavy-metal z metal-corem zagrają 19 lutego (środa) w Warszawskiej "Stodole". Będzie to pierwszy klubowy koncert tego zespołu w naszym kraju, więc zapowiada się rewelacyjny gig.
Niestety smutna wiadomość została potwierdzona na początku roku: Wihe She Sleeps odpadło z całej trasy na która mieli jechać w towarzystwie Bullet For My Valentine.
W zamian za Anglików zobaczymy egzotyczny i pasujący jak najbardziej do headlinera Japoński, metal-corowy band Coldrain.

BULLET FOR MY VALENTINE (Walia) Thrash metal/Metal-Core/Heavy:
Pewnie niewielu wiedziałoby o istnieniu małego walijskiego miasteczka Bridgend, gdyby nie wielki, światowy sukces pochodzącego z niego zespołu Bullet For My Valentine (ponad 3 mln sprzedanych egzemplarzy płyt!). Powstał w 1998 roku pod nazwą Jeff Killed John, czyli równo 15 lat temu. Gra w niezmienionym składzie: Matthew Tuck (wokale, gitara rytmiczna), Michael "Padge" Paget (gitara prowadząca, chórki), Jason "Jay" James (gitara basowa, chórki) i Michael "Moose" Thomas (perkusja). Ich historię fani poznali już doskonale. Zaczynali od coverów Metalliki i Nirvany, by potem wypracować własny charakterystyczny styl, oparty na ogromnej dynamice, szybkości, melodyjności, poparty świetną techniką. Nie pomni złych doświadczeń wielu starszych i bardziej doświadczonych kolegów z majorsami, w 2002 roku Walijczycy podpisali papiery z Sony. I raczej żadna ze stron tego kroku nie ma powodu żałować. Debiutancki krążek "The Poison" jeszcze świata nie podbił, ale kolejny – "Scream, Aim, Fire", już tak. Czwarte miejsce na "Billboardzie", piąte w Wielkiej Brytanii, trzecie w Niemczech i szczyt notowania w Japonii! Przed BFMV otworem stanęły sceny wszystkich najważniejszych festiwali na świecie, nadarzyła się okazja do występów z wielkimi metalu. Trzeci krążek "Fever" też radził sobie świetnie (numer jeden w Japonii, pozycja trzecia w Niemczech, USA, piąta w Wielkiej Brytanii). Komercyjnie nieco gorzej spisał się czwarty "Temper Temper" z 2013 roku, w którego powstawanie zaangażowany był Chris Jericho, lider Fozzy. Właśnie ten materiał BFMV będzie promować na swoim kolejnym koncercie w Polsce. Pierwszym klubowym! W bardziej intymnej, klubowej atmosferze muzyka kwartetu razi jeszcze mocniej. Przybywajcie do Stodoły licznie. Na pewno się nie zawiedziecie na przesympatycznych Walijczykach, bo na żywo plamy nie dają nigdy!
http://www.bulletformyvalentine.com/
http://www.youtube.com/watch?v=9sTQ0QdkN3Q&list=TLELjpukPz60I
https://www.facebook.com/BulletForMyValentine

Coldrain (Japonia) Screamo/Post HC/Melodic Metal-Core:
Trwa japońska inwazja muzyczna na Polskę. Poza Miyavim i An Cafe do naszego kraju zawitają czołowi przedstawciele screamo, melodyjnego metalcore'a i post hardcore'a, czyli kwintet Coldrain z Nagoyi, którego znakiem szczególnym jest kapitalny wokalista Masato, śpiewający po angielsku. Grupa zjawi się u nas jako suport Bullet For My Valentine, ponieważ z programu wypadli Anglicy z While She Sleeps. Nikt nie powinien być występem Coldrain zawiedziony, bo nie dość, że Japończycy są znakomici technicznie (to w zasadzie cecha charakterystyczna każdego wykonawcy z kraju Godzilli, mangi i anime), to potrafią pisać świetne melodie. Dowód? Choćby kawałki "The Revelation" i "The War Is On", pochodzące z wydanej wiosną 2013 roku płyty "The Revelation", którą kapela będzie promować w Polsce. Przyjdźcie do klubu odpowiednio wcześniej, by nie przeoczyć ich koncertu!
http://www.coldrain.jp/
https://www.facebook.com/coldrainofficial
http://www.youtube.com/watch?v=kZbALa9CVgA

Callejon (Niemcy) Metal-Core:
Od razu wyjaśnienie – nazwa nie ma nic wspólnego z obiecującym napastnikiem Napoli, który do niedawna grał (z rzadka) w Realu Madryt, o imieniu Jose. Callejon to wysoko ceniona za naszą zachodnią granicą pięcioosobowa metalcore'owa załoga z Düsseldorfu. Jej główną postacią jest wokalista o ksywce BastiBasti, który w dowodzie ma wpisane dość swojsko brzmiące nazwisko Sobtzick. Po polsku jednak nie pisze tekstów i ich nie śpiewa. Robi to po niemiecku. Kapela istnieje od 2002 roku i może się pochwalić między innymi współpracą z legendarnym producentem Colinem Richardsonem. On nadał brzmienie wydanemu w 2012 roku krążkowi "Blitzkreuz". Ale to nie jego Callejon będą promować w Polsce, lecz pochodzący z 2013 roku album "Man spricht Deutsch", będący zbiorem coverów słynnych niemieckich piosenek. Materiał radził sobie świetnie w ojczyźnie muzyków i dotarł do wysokiej siódmej pozycji na niemieckiej liście płyt.
http://www.callejon.de/
https://www.facebook.com/callejon
http://www.youtube.com/watch?v=EsWS2z3n3HM

Zagrają:
BULLET FOR MY VALENTINE (Walia) Thrash metal/Metal-Core/Heavy:
+
Coldrain (Japonia) Metal-Core
Callejon (Niemcy) Metal-Core

Kiedy:  środa, 19 luty, 2014
Gdzie:  Warszawa @ Stodoła, ul. Batorego 10

Ceny biletów:
95 zł- przedsprzedaż
110 zł- w dniu koncertu
KUP BILET NIE WYCHODZĄC Z DOMU!!!
Bilety kolekcjonerskie dostępne wysyłkowo w linku poniżej.
Link do biletu:  http://knockoutprod.net/site/bilet/bullet-my-valentine-support-warszawa

Bilety dostępne:
Kraków:
Stoisko firmy TAKT w GALERII KAZIMIERZ, Podgórska 34
Warszawa:
Bileteria TicketClub Batorego, ul. Batorego 10 (kasa Klubu Stodoła)
Łódź:
Strefa Biletów, ul. Piotrkowska 59
Oraz:
TicketPro
E-Bilet
Biletin
Eventim

Zapraszamy !
 

Date

19 February 2014

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Knock Out Productions

Genres

Hard & Heavy
Metalcore
Karta podarunkowa

Galleries

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388