Go to the contentGo to the menu
DEVIN TOWNSEND (WROCŁAW)

DEVIN TOWNSEND (WROCŁAW)

29 November 2019, Friday, Wrocław, Centrum Koncertowe A2, Główna

Date

29 November 2019

Venue

Centrum Koncertowe A2, Wrocław

Stage

Główna

Organizers

Live Nation
Klub Stodoła

Artists

Devin Townsend

Devin Townsend

29 listopada 2019, Centrum Koncertowe A2, Wrocław

 

"Empath Europe - Volume 1"
 
 
Bilety dostępne będą w ogólnej sprzedaży od piątku, 1 lutego od 10:00 na LiveNation.pl oraz Stodola.pl.
 
Przedsprzedaż dla zarejestrowanych użytkowników strony LiveNation.pl wystartuje w środę, 30 stycznia o 10.00 i potrwa do 1 lutego do godziny 09:00.
 
Przedsprzedaż Citi Handlowy ruszy we wtorek, 29 stycznia o godz. 10.00 i zakończy się 1 lutego o godz. 09:00. 
 
 
Kanadyjski artysta, Devin Townsend, zapowiedział premierę nadchodzącego albumu "EMPATH", który ukaże się już 29 marca 2019 roku, a promująca go trasa koncertowa "Empath Europe - Volume 1" rozpocznie się w listopadzie.
 
Devin komentuje: „Po roku intensywnego nagrywania, miksowania i refleksji podjąłem decyzje o kolejnym kroku w mojej karierze jako wykonawca. Osiągnąłem sukces i mam świetne wspomnienia z Devin Townsend Project i Strapping Young Lad, ale mam też to szczęście, że mogę podążać za swoją muzą, tam gdzie mnie prowadzi.
 
Z dumą ogłaszam, że na pierwszej „zespołowej” części trasy Empath rozwinę swoje skrzydła jak jeszcze nigdy dotąd i trasa z „zespołem wspierającym” będzie zmieniać się tak, jak będzie to dyktować muzyka. ‘Empath Europe Volume 1’ będzie tego pierwszym przykładem, a pierwsza część trasy rozpocznie się w Europie (inne kontynenty wkrótce). 
Spędziłem dużo czasu rozmyślając nad tym co chciałbym zrobić podczas tych koncertów i jedną z rzeczy, które wyciągnąłem z DTP jest świadomość tego, że chce włączyć więcej improwizacji do tego co robię. Z najlepszymi muzykami, których mogłem znaleźć oraz z materiałem Empath, moim planem jest interpretowanie moich wcześniejszych utworów i nowego materiału z Empath. 
Mniej komputerów i mniej sztywnej struktury. Chciałbym wykorzystać Volume 1 jako sposób, by przekazać ludziom moją muzykę w potencjalnie nowy sposób.
 
Mam nadzieję, że przyjdziecie na moje koncerty. Jako performer jest to dla mnie niesłychanie ważne, aby móc wchodzić w interakcję i mam nadzieję, że każdy koncert będzie unikatowym doświadczeniem. 
 
Dziękuje za pozwolenie mi na robienie tego co robię. Do zobaczenia? 
 
Devin Townsend” 
 
 
Przygotowując fanów na premierę albumu, Devin pokaże proces powstawania swojego kolejnego, muzycznego dzieła. Na jego kanale na YT będzie można obejrzeć serię dokumentalną, nagraną w formie rozmów telefonicznych, która przybliży wszystkim pracę w studio oraz to, jak wyglądało nagranie albumu ‘Empath’.
 
W ciągu ostatnich kilku lat, sukces na który Devin pracował, przyszedł wraz z mocą kontrolowania własnego, twórczego przeznaczenia. Wydane DVD, na którym zarejestrowany został wyprzedany koncert w Royal Albert Hall, "Retinal Circus" z 2012 roku czy zeszłoroczny koncert "Ocean Machine" z Orkiestrą i Chórem Opery Narodowej Plovdiv wydany na DVD, postawiło go w pozycji, w której z nowym albumem "EMPATH", raz na zawsze określi siebie jako siłę muzyczną, która jest poza jakąkolwiek konkretną klasyfikacją gatunku.
 
Najnowszy album to dowód ogromnych wartości produkcyjnych i dynamicznej, bezkompromisowej muzykalności. Jest to nie tylko dążenie do wolności twórczej na scenie, ale również próba pokazania, że ciężka muzyka jest naprawdę ważnym narzędziem muzycznym.
 
Zespół HAKEN gościem specjalnym Devina Townsenda!
We współczesnej erze muzyki progresywnej jest kilka zespołów, które można uznać za innowacyjne, kreatywne i dynamicznie rozwijające się tak jak zespół HAKEN. Od momentu powstania w 2007 roku, wydali cztery albumy studyjne, jedną EP-kę i jeden album LIVE. Haken zawsze szuka sposobów, by rzucić sobie wyzwanie, a przy tym zadowolić swoich słuchaczy. „Nie lubimy tworzyć prostej muzyki” - wyznaje wokalista Ross Jennings. „Zawsze staramy się przeciwstawić oczekiwaniom i wierzę, że przekroczyliśmy to, co chcieliśmy osiągnąć dzięki naszemu nowemu albumowi Vector.” 
Ich piąta płyta to zdecydowanie cięższa muzyka niż ta, którą do tej pory prezentował zespół. „Zawsze mieliśmy duży wpływ”, wyjaśnia gitarzysta Charlie Griffiths, „ale z riffów, które naturalnie wyszły z nas na początku procesu pisania, było oczywiste, że będzie to bardziej metalowy album. To jedne z najbardziej riffowych utworów, jakie kiedykolwiek napisaliśmy ”.
„To jest coś, o czym myśleliśmy przez jakiś czas” - dodaje klawiszowiec Diego Tejeida. „Mieliśmy kilka cięższych utworów na naszym ostatnim albumie,„ Affinity ”(2016) i sprawdziły się one bardzo dobrze. Pod koniec ubiegłego roku, po zakończeniu trasy koncertowej, wszyscy czuliśmy, że nadszedł czas, aby pójść w tym kierunku”.
 
 
 
 
Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
 
Uwaga! Na teren koncertu obowiązuje zakaz wnoszenia toreb, plecaków, walizek i innych przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych – prosimy zatem o ich niezabieranie. Pełna informacja dostępna w „Regulaminie uczestnictwa w koncercie” na www.livenation.pl.
 
 
Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły TUTAJ.
 
Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

Date

29 November 2019

Venue

Centrum Koncertowe A2, Wrocław

Stage

Główna

Organizers

Live Nation
Klub Stodoła

Artists

Devin Townsend
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388