Go to the contentGo to the menu
DISTURBED

DISTURBED

6 June 2011, Monday, , Duża Scena

Date

6 June 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Metal Mind Production
Klub Stodoła

Genres

Hard & Heavy

18:45 - otwarcie bram
19:15 - otwarcie głównej sali
20:00 - 20:30 NeraNature
20:30 - 20:50 changeover
20:50 - 21:40 Sevendust
21:40 - 22:10 changeover
22:10 - 23:40 Disturbed

Metal Mind Productions

zaprasza

Po raz pierwszy w Polsce!

Już w czerwcu, na jedynym koncercie w Polsce promującym ich najnowszą płytę "Asylum", wystąpi amerykańska formacja DISTURBED! Zespół odwiedził już nasz kraj w 2001 roku, kiedy to zagrał na warszawskim Torwarze jako support przed koncertem Marylina Mansona.
Grupa powstała w 1995. Wtedy do Dana Donegana, Mike Wengrena i Steve'a 'Fuzz' Kmaka dołączył charyzmatyczny wokalista David Draiman. Od tamtej pory zespół sprzedał 11 milionów płyt na całym świecie, stając się tym samym jednym z najlepiej zarabiających zespołów rockowych ostatnich lat.

W 2000 roku nakładem Giant Recods zostaje wydany ich debiutancki album ,"The Sickness" i od razu winduje chłopaków na sam szczyt popularności. W Stanach Zjednoczonych krążek sprzedaje się w ilości przekraczającej cztery miliony kopii. Na liście magazynu Billboard prezentującej dwieście najlepiej sprzedających się płyt w U.S.A, "The Sickness" zajmuje 29 miejsce. Ich druga studyjna płyta zatytułowana "Believe", wychodzi w 2002 roku i tym razem szturmem zdobywa pierwsze miejsce na liście Billboard 200! Jeszcze trzy krążki, z pięciu nagranych przez zespół, powtórzą ten wyczyn. W sumie daje to wynik czterech albumów z rzędu na pierwszym miejscu listy. Ten sukces powtórzyły tylko dwa zespoły: Metallica i Dave Matthews Band. W 2003 roku miejsce Steve'a Kmaka zajmuje John Moyer - obecny basista zespołu. Dwa lata później, w 2005 roku ukazuje się pokryty platyną album "Ten Thousand Fists". Na festiwalu Ozzfest 2006 Disturbed pojawia się jako gwiazda obok takich sław jak Ozzy Osbourne, System of a Down, Lacuna Coil, DragonForce, Avenged Sevenfold i Hatebreed. W 2007 na ekrany kin wchodzi widowiskowy film Transformers, a na ścieżce dźwiękowej pojawia się utwór "This Moment", pochodzący z płyty "Indestructible" (2008). Za singiel "Inside the Fire" z tego samego albumu, Disturbed otrzymuje swoją pierwszą nominację do Grammy w kategorii Best Metal Performance 2009!

Na czerwcowym koncercie w Stodole będziemy mogli usłyszeć materiał z najnowszej płyty Disturbed zatytułowanej "Asylum". Prace nad albumem zaczęły się juz w 2009, a płyta ukazała się rok później. Wokalista Draiman mówi, że materiał muzyczny pochodzący z nowej płyty, pokazuje pewien stopień dojrzałości i złożoności:  " 'Asylum' to nadal Disturbed, ale widać że nastąpiła pewnego rodzaju ewolucja. Prezentowany materiał zachowuje elementy tego, co do tej pory dokonaliśmy, lecz na na bardziej zaawansowanym poziomie"!
Koncert Disturbed będzie jednym z najciekawszych wydarzeń muzycznych tego roku w Polsce. Gorąco zapraszamy!!

SEVENDUST
W 1994 roku zespół założyli basista Vince Hornsby, perkusista Morgan Rose
i gitarzysta John Connolly. Po wydaniu ich pierwszego demo, do grupy dołączyli wokalista Lajon Witherspoon i gitarzysta Clint Lowery. Muzycy, jeszcze jako Crawlspace, nagrali piosenkę My Ruin pochodzącą z soundtracku do filmu Mortal Kombat. Po zmianie nazwy na Sevendust, w ‘97 zespół wydaję swoją pierwszą płytę pod tym samym tytułem. W 1999 roku krążek pokrywa się złotem i jednocześnie pojawia się drugi album zespołu zatytułowany „Home”. Na tej płycie gościnnie swoich głosów użyczyli Skin ze Skunk Anansie i Chino Moreno z Deftones. W tym samym czasie zespół gra na festiwalu Woodstock, oraz wyrusza w trasy z tak znakomitymi zespołami jak Korn, Staind, Creed, Kid Rock, Machine Head,  Limp Bizkit, Disturbed czy Metallica. Jeszcze tego samego roku grupa pojawia się po raz pierwszy w Europie, otwierając
w Niemczech koncerty Skunk Anansie

Wydany w 2001 roku album „Animosity” pokrywa się złotem i przynosi komercyjny sukces zespołowi dzięki dwóm hitom: Prasie oraz Angel’s Son.
Ze względów osobistych muzycy robią sobie przerwę i powracają dopiero w 2003 roku z płytą „Seasons”.
Pod koniec 2004 roku zaczynają się kłopoty. Najpierw z grupy odchodzi Clint Lowery, którego zastępuje Sonny Mayo (Snot, Amen), następnie zespół zrywa współpracę z wytwórnią TVT Records.

W końcu, po trudnym dla grupy czasie, Sevendust podpisuje umowę z Asylum Records. W 2007 roku wydają siódmy w swoim dorobku, najcięższy krążek zatytułowany „Alpha”, stając się tym samym pierwszym rockowym zespołem pod skrzydłami Asylum.
Dwie ostatnie płyty, wydane w 2008 „Chapter VII: Hope & Sorrow” i „Cold Day Memory” w 2010, odnoszą podobne sukcesy. Tuż przed wydaniem „Hope and Sorrow” do zespołu wraca Clint Lowery i ostatni album Sevendust nagrany zostaje w oryginalnym składzie sprzed 2004 roku.
W listopadzie 2010 formacja wyruszyła u boku Disturbed, Korn i In This Moment w trasę Music As A Weapon 5 – której pomysłodawcami są członkowie grupy Disturbed. I właśnie przed koncertem tego zespołu w Polsce, będziemy mogli usłyszeć Sevendust! ZAPRASZAMY!

Więcej informacji: www.metalmind.com.pl

Date

6 June 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Metal Mind Production
Klub Stodoła

Genres

Hard & Heavy
Karta podarunkowa

Galleries

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388