Go to the contentGo to the menu
Dropkick Murphys

Dropkick Murphys

24 january 2012, tuesday, , Duża Scena

Date

24 january 2012

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Go Ahead
Klub Stodoła

Genres

Alternative
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Agencja Go Ahead  z przyjemnością zaprasza na jedyny polski występ prawdziwej legendy muzyki niezależnej - grupy Dropkick Murphys z Bostonu. Zespół wystąpi 24 stycznia 2012 roku w warszawskim klubie Stodoła!
Dropkick Murphys to starzy punk rockowcy, którzy czują wciąż ogromne przywiązanie do kraju, z którego pochodzą ich przodkowie, czyli Irlandii. Dlatego właśnie ich muzyka to eksplodująca mieszanka klasycznego hc/punka, rock’n'rolla oraz celtyckiego folku. Muzycy oprócz klasycznych instrumentów używają m.in. dud, akordeonu czy banjo! Jest to pozytywna, żywa i wesoła muzyka stworzona do szalonej zabawy na koncertach.
Obecny skład zespołu tworzą: Al Barr (wokal), Ken Casey (wokal, gitara basowa), Matt Kelly (perkusja, bodhran, wokal), James Lynch (gitara, wokal), Tim Brennan (gitara, akordeon, wokal), Jeff DaRosa (mandolina, banjo, buzuki, piszczałka, gitara akustyczna, klawisze, wokal), Scruffy Wallace (dudy, flażolet).
Najnowszym albumem zespołu jest „Going Out In Style” wydany w marcu 2011 roku nakładem niezależnej wytwórni Born & Bred Records. Jest to już 7 studyjny krążek Dropkick Murphys. Od wydania poprzedniego studyjnego albumu minęły 4 lata! Znalazły się na nim kompozycje przepełnione folkowym brzmieniem i punkowym czadem. Na płycie gościnnie wystąpili zaprzyjaźnieni artyści: Bruce Springsteen w utworze „Peg O’My Heart”, a w tytułowym nagraniu „Going Out In Style” wziął udział Fat Mike z formacji NOFX, oraz Chris Cheney z The Living End i aktor Lenny Clarke. 

Gorąco polecamy!

THE LUNATICS
Zespół The Lunatics powstał w 2005 roku i po zaledwie roku działalności debiutował płytą „Words like these”. Ten debiut jednak znacznie różni się od tego, co The Lunatics robią obecnie. Przede wszystkim – wokalistkę zastąpiły głosy męskie, a po drugie – teksty powstają już po polsku. To jednak wciąż przede wszystkim dobry punk rockowy zespół, który w ubiegłym roku wydał swoją trzecią płytę. „Tu i teraz”, bo taki jest jej tytuł, promował singiel „Nie lubię”. 16 stycznia 2012 roku zespół ujawnił jednak kolejny singlowy utwór i teledysk do utworu „Plamy”, do którego obejrzenia zachęcamy Was serdecznie:http://www.youtube.com/watch?v=-squBMkR1eg

Date

24 january 2012

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Go Ahead
Klub Stodoła

Genres

Alternative
Rock & Pop
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388