Go to the contentGo to the menu
DŻEM

DŻEM

3 December 2021, Friday, Klub Stodoła, Duża Scena

Date

3 December 2021

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Dżem wystąpi w Klubie Stodoła już w najbliższy piątek, 3 grudnia!

W trosce o usprawnienie procesu wejścia do Klubu, polecamy wcześniejsze przyjście do obiektu, co pozwoli uniknąć oczekiwania w kolejce. Przypominamy także o obowiązku zakrywania ust oraz nosa na terenie wydarzenia.

Wszyscy uczestnicy koncertu zostaną poproszeni o okazanie ważnego certyfikatu szczepienia (w wersji drukowanej lub elektronicznej). W przypadku nieokazania certyfikatu, posiadacze biletów zostaną zobligowani do wypełnienia Oświadczenia Uczestnika Koncertu (wzór do pobrania TUTAJ).

Harmonogram godzinowy wieczoru:
15:00 - otwarcie kasy biletowej
19:00 - otwarcie drzwi
20:00 - Lost but Grounded (support)
21:00 - Dżem

Do zobaczenia! 

Uznawany za jeden z najważniejszych zespołów polskiego blues-rocka, mający na swoim koncie takie nieśmiertelne przeboje, jak „Whisky”, „List do M.”, czy „Wehikuł Czasu” Dżem wraca do Stodoły! Kultowa formacja wystąpi w warszawskim klubie dwukrotnie – 3 oraz 4 grudnia 2021. Bilety na wydarzenia są już dostępne w sprzedaży!

Choć muzyczna Polska poznała Dżem na początku lat 80., i właśnie na ogół wtedy biorą początek jego biografie, tak naprawdę korzenie grupy sięgają dużo, dużo dalej. Aż do roku 1973, kiedy to raczej niezobowiązująco muzycy grywali ze sobą w różnych konfiguracjach, miejscach i repertuarze. Pierwszy, stabilny skład zespołu wykrystalizował się dopiero wraz z końcówką dekady.

W październiku 1985 roku ukazał się pierwszy studyjny album Dżemu "Cegła", z którego pochodzą legendarne już kompozycje "Czerwony jak cegła" oraz "Whisky". Płyta uchodzi dziś za jedną z najważniejszych w historii polskiego rocka.

Doświadczeni tragediami, jakimi była śmierć Ryśka Riedla, a potem Pawła Bergera muzycy potrafili się podnieść i powrócić do grania, jeszcze lepsi i bardziej doświadczeni. Dekady obecności na scenie, ogromna rzesza fanów oraz utwory, bez których trudno wyobrazić sobie historię polskiej muzyki, uczyniły Dżem jednym z najważniejszych polskich zespołów blues-rockowych.

Dżem ma dziś na koncie szesnaście albumów studyjnych, występy na scenach większości polskich festiwali oraz koncertowanie na jednej scenie m.in. przed The Rolling Stones, Ericem Claptonem, ZZ Top, Lynyrd Skynyrd oraz AC/DC. W kwietniu 2018 cover legendarnego „Wehikuł Czasu” w Tauron Arenie Kraków wykonała sama Metallica.

Występy Dżemu wpisały się na stałe w zimowy harmonogram koncertowy Stodoły, którą corocznie w grudniu zespół wypełnia po brzegi kilkoma pokoleniami wiernych fanów. W 2021 roku formacja tradycyjnie zagra w Stodole dwukrotnie: 3 oraz 4 grudnia. 

---- 

Support przed koncertem 3 grudnia: Lost but Grounded (DE) supported by Liveurope 

Są takie nazwy zespołów, które świetnie oddają to, co skrywający się za nimi muzycy tworzą, jak myślą, jakimi się kierują wartościami. Nie inaczej jest z Lost But Grounded: pochodzą z różnych stron świata: z Anglii, Grecji i Niemiec, fascynują ich zarówno stare szlachetne bluesy, jak i tripowe psychodeliczne pasaże, a dali się uziemić w miejscu wyjątkowym, otwartym i różnorodnym – Berlinie.

W Lost But Grounded chodzi o to, co najważniejsze w BYCIU zespołem: stapiać się w dźwiękach tworzonych RAZEM, bez upiększeń i bez ograniczeń, tworzyć własną odmianę rock'n'rolla, opowiadać prawdziwe, swoje historie, nie podążać za żadnym trendem.

W tej niezwykłej podróży udział biorą śpiewający gitarzysta rytmiczny Till Hertling, Gordon Ashdown na basie, Liam Morrison na perkusji, Joakim Charitos na gitarze prowadzącej oraz absolutnie każdy z Was, kto przyjdzie zobaczyć tych gentlemanów na żywo. Warto! Grozi pozostaniem na długo/na zwasze!

----

 

DŻEM

3 oraz 4 grudnia 2021, Klub Stodoła

ul. Batorego 10, Warszawa

Bilety:

Miejsca stojące (płyta): 

I pula - 89,00 PLN

II pula - 99,00 PLN

Miejsca siedzące (balkon): 119,00 PLN

dostępne w sprzedaży internetowej: www.stodola.pl oraz www.ticketclub.pl 

 

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl 

Date

3 December 2021

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła
Karta podarunkowa

Galleries

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388