Go to the contentGo to the menu
EastWest Rockers – 5 urodziny!

EastWest Rockers – 5 urodziny!

28 October 2009, Wednesday, , Duża Scena

Date

28 October 2009

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Hip - Hop & RnB EN
Reggae & Ska
Rock & Pop

 

Gorące rytmy rodem z Jamajki zawładną Stodołą!

 

 

Gościnnie wystąpią:

- Miodu (Jamal)

- Sokół

- Marika

- Singledread

- Pablo27

- Tomson (Afromental)

 

 

EastWest Rockers

 

EastWest Rockers tej jesieni obchodzi swoje 5 urodziny! Znana z porywających koncertów załoga już od 5 lat miesza na polskiej scenie reggae, dancehall i hip hop, łącząc jamajskie dźwięki i sound systemową szkołę z polskimi tekstami i miejskim klimatem. Ponad 80 koncertów rocznie, featuringi u najlepszych i najciekawszych artystów w Polsce, międzynarodowe koneksje i stała obecność na najlepszych polskich festiwalach udowodniły, że EastWest Rockers to nie fenomen jednego sezonu, ale skład który niezmiennie idzie do przodu. Mimo napiętego terminarza każdy z EWR działa też na własną rękę: kuba1200 organizując koncerty i imprezy reggae/dancehall, Jah_Laptop i Cheeba związani są ściśle z junglowymi żołnierzami z Respecta, Grizlee po zakończeniu współpracy z Jamalem pracuje nad swoim nowym projektem muzycznym, a Ras Luta w październiku 2009 wydaje swoją solową płytę.

 

Teraz, po wakacyjnym odpoczynku ruszają w jesienną trasę koncertową, by z fanami świętować pięć wspólnie spędzonych lat. Zagrają zarówno pierwsze numery które pojawiły się pod szyldem EastWest, kawałki z płyty 'Polski Ogień', singli i obydwu studyjnych albumów 'Ciężkie Czasy' i 'Jedyna Bron', dadzą wam też przedsmak najnowszych produkcji z ekipy EWR, sygnowanych przez Lute.

 

Junior Stress

Miłość do muzyki jamajskiej wyniósł z rodzinnego domu, gdzie słuchał pierwszych kawałków roots reggae i ówczesnego raggamuffin.

W burzliwych czasach podstawówki wraz z kumplami z osiedla (Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej) nagrywał hip hopowe projekty demo do podkradanych Tacie podkładów z kaset, na których niejednokrotnie znaleźć można było jamajskie, dancehall'owe wersje instrumentalne. Stąd droga była już prosta.

Kolejny etap to spotkanie muzyczne z przyszywanym wujkiem NattyB, który zaintrygowany około-hip-hopową twórczością (wtedy jeszcze) Suppa Maga, wyszedł z propozycją wspólnego zaśpiewania...

Oficjalny "debiut sceniczny" Juniora Stressa miał miejsce w trakcie II AntyBabilon Sound Clashu w Łodzi. Tam, jako tajna broń Love Sen-C Music, zaśpiewał dub plate na żywo i ekologiczny protestsong na Real Rocku:). LSM zwyciężył, a Junior dostał w sound systemie stały etat.

Kolejny rok przyniósł bardzo ważne spotkanie NattyB i Jr-a z Vitkiem i Ignatzem (młodszą elesemicką gwardią), które zaowocowało powstaniem projektu GETO BLASTA. Pierwszy koncert miał miejsce w marcu 2003 roku. Chwile po tym wydarzeniu, King Stress wydał (jako prezent na 18 urodziny Juniora), niewielki nakład demka pt."Propaganja". Płytka zawierała zbiór nagrań demo NattyB i Juniora Stess'a do jamajskich riddimów.

Od tamtej pory machina imprez ruszyła na dobre i rozpędza się z weekendu na weekend...

Obecnie Jr.Stress to głośny raggowy wokalista, dj, konferansjer i selekta.

Jego nagrania można usłyszeć na większości nowyh polskich projektów reggae-hip hop (m.in."Polski Ogień", "Biba", EastWestRockers "Ciężkie Czasy", NaturalDreadKillaz "Naturalnie", TabulaRasa "NiczEgo" , Jah Free's "Pillar of Salt" , "Bless Ya", "Kodex 3" itd.)

Dotychczasowy dorobek własny, to prócz wspomnianej juz "Propaganji", demo zespołu GETO BLASTA "Live inna studio", mix cd "Witamy w Polsce", mix cd "Moje Roots", siedmiocalowy krążek z utworem "Korupcja", zaśpiewanym wspólnie z NattyB na riddimie Kadubry i wydanym nakładem Siódemki.com, "Płyta nienagrana" dołaczona do Free Colours i 12" Singiel GETO BLASTA od SIŁA Z POKOJU VERSION RECORDS

Obecnie trwają intensywne prace nad dwoma albumami: GetoBlasta, który ukaże się nakładem labelu SIŁA - Z - POKOJU VERSION RECORDS oraz płytą solową, pt. "L.S.M.", przewidzianą na jesień 2008.

Junior, oprócz LSM i GETO BLASTA działa na stałe z załogami: Singledread, Selekta Sound System, Dj Feel-X Sound System, Selekta Frodo, Okazyjnie udziela się w setach praktycznie wszystkich polskich sound systemów i supportuje wiekszość zagranicznych gwiazd, pojawiajacych się w Polsce. Dotychczas wymieniał majka miedzy innymi z: Luciano, Gentlemanem, Horacem Andym, Generalem Deegree, Ronking Joe...

Balangi z udziałem Juniora Stress'a to Raggamuffinowy Ogień (nawijka), pozytywne słowo (konferansjerka), dancehallowy taniec (selekcja), ale przede wszystkim, respekt dla korzeni - Love Sen-C Music.

Date

28 October 2009

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Hip - Hop & RnB EN
Reggae & Ska
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galleries

Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388