Go to the contentGo to the menu
EDYTA BARTOSIEWICZ - POZNAŃ

EDYTA BARTOSIEWICZ - POZNAŃ

28 November 2014, Friday, Klub Stodoła, Duża Scena

Date

28 November 2014

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Alternative Rock

18:00- otwarcie klubu
19.00 - 19:35 – LES KI
20.00 – Edyta Bartosiewicz

Ostanie bilety dostępne w CK Zamek. 

EDYTA BARTOSIEWICZLove & more…

Support: Leski

9 listopada – Gdańsk, B90
24 listopada – Katowice, Centrum Kultury Katowice
28 listopada – Poznań, CK Zamek
1 grudnia – Warszawa, klub Stodoła

Na jesieni tego roku w sprzedaży pojawi się dwupłytowy album Love&more... Będzie się on składać z reedycji płyty Love oraz krążka, na którym znajdą się takie utwory, jak Opowieść,  Pomyśl o mnie czy Niewinność (wersja singlowa z 2002 roku), a także nieznane i nigdy wcześniej nie publikowane materiały. Całość będzie promowana nową piosenką Nie zabijaj miłości, której premiera zaplanowana jest na wrzesień tego roku. Na trasie nie zabraknie oczywiście numerów z ostatniej płyty Renovatio.
Edyta Bartosiewicz rozpoczęła swoją działalność artystyczną w drugiej połowie lat 80., grajac z amatorskim zespołem Staff, póżniej Holloee Poloy. W 1992 ukazał się solowy album artystki pt. Love, na którym zwróciła się ku nieco refleksyjnej stylistyce. Magiczny nastrój debiutanckiego wydawnictwa był zapowiedzią prawdziwej rewolucji, którą Bartosiewicz wywołać miała w kolejnych latach swojej działalności. Druga płyta wokalistki pt. Sen to już wielka dawka liryzmu i ekspresji – krążek odniosł ogromny sukces, sprzedając się w nakładzie 600 tysięcy egzemplarzy. Kolejny album Szok’n’Show potwierdził tylko wysoką pozycję artystki na polskiej scenie muzycznej, pokrywając się podwójną platyną.
W pierwszej dekadzie XXI wieku Edyta Bartosiewicz ograniczyła działalność do nielicznych występów scenicznych oraz rozpoczęła pracę nad szóstym albumem studyjnym, którą często przerywała, w międzyczasie wystepujac gościnnie m.in. na płycie wydanej przez Krzysztofa Krawczyka – To, co w życiu ważne (2004). Z niej właśnie pochodzi utwór Trudno tak…, wysoko notowany na listach przebojów Polskiego Radia i wyróżniony nagrodą Fryderyka.
W 2010 Edyta Bartosiewicz wznowiła swoją działalność podczas Orange Warsaw Festival, gdzie, ku uciesze swych fanow, zaprezentowała nowy repertuar i zapowiedziała premierę kolejnej płyty. Ostateczna premiera albumu Renovatio nastąpiła w 2013 r. – w 15 lat od Wodospadów, co uczyniło go jednym z najdłużej wyczekiwanych wydawnictw polskiego rocka. Renovatio zadebiutowało na szycie OliS i w tydzień pokryło złotem, a chwilę później platyną.
Podczas trasy Love and more… jako support wystąpi Leski, czyli Paweł Leszoski. Ten utalentowany kompozytor, wokalista, gitarzysta, producent muzyczny i autor tekstów wydał w kwietniu EPkę Zaczyn, zawierającą utwory: Lepiej wcale, Sculptors, Było i Dezerter.


Edyta Bartosiewicz – trasa koncertowa Love & more...

28 Listopad - POZNAŃ - CK Zamek

Ostanie bilety dostępne w CK Zamek. 

bilety (tylko stojące): przedsprzedaż - 75 zł / w dniu koncertu - 85 zł

*Koncerty trasy Love & more... odbędą się także w Krakowie, Białymstoku, Wrocławiu, Łodzi i Toruniu.

Date

28 November 2014

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Alternative Rock
Karta podarunkowa
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388