Go to the contentGo to the menu
EL DUPA (Klub Mechanik)

EL DUPA (Klub Mechanik)

24 November 2013, Sunday, , Duża Scena

Date

24 November 2013

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

klub Mechanik

Artists

El Dupa

Genres

Rock & Pop
 
24 listopada w Klubie Mechanik odbędzie się koncert wyjątkowego zespołu, który z założenia ma szokować, ale też przy okazji doskonale bawić. Zapraszamy na występ grupy El Dupa!
 
wejście: 19:00
start: 20:00
bilety: 42/50zł
 
Bilety dostępne w TicketClub Batorego (Batorego 10, kasa Klubu Stodoła), w Klubie Mechanik (Narbutta 87), w punktach sprzedaży biletów np. Empik oraz poprzez stronę www.stodola.pl.
 
 
EL DUPA
Zespół powstał w 1998 roku, jako solowy projekt Krzysztofa Radzimskiego, czyli Dr YRY. Podczas pierwszej sesji nagraniowej dołączył do niego Dżordż z zespołu ZTVORKI. Początkowo miał on tylko realizować nagranie, w rezultacie wspólnie nagrali 18 kawałków. Podczas drugiego dnia nagrań do studia weszli kolejni muzycy - tym razem była to sekcja dęta. Ten dzień okazał się przełomowy - runęła koncepcja solowego projektu, a skład El Dupy wciąż się rozszerzał. Wkrótce do zespołu dołączyli również Kabura Stachura, znany jako Kazik Staszewski.
 
Pierwszy album grupy nosi tytuł "A pudle?", a na płycie znalazły się trzy alternatywne nazwy kapeli: El Dupa, El Dojpa, El Doöpa. Nazwa El Doöpa, jako jedyna, została zamieszczona na singlu Natalia w Brooklynie, natomiast nazwa El Dojpa na singlu Prohibition. Na kolejnym krążku, zatytułowanym „Gra?”, zastosowano już zapis L-Dópa. Zmiana nazw zespołu wynika z tradycji wprowadzonej przez Dra Yry, według której pisownia nazwy zmieniała się po każdym nowym wydawnictwie grupy. Na płycie koncertowej „El Concerto in Duppa”, wydanej w 2011 r., powrócono do zapisu El Dupa. Jak podkreśla Dr Yry, każda nazwa jest poprawna.
 
 
KLUB MECHANIK
ul. Narbutta 87,
02-525 Warszawa
(obok Gmachu Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej)
 

 

Date

24 November 2013

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

klub Mechanik

Artists

El Dupa

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388