Go to the contentGo to the menu
FARBEN LEHRE (klub Mechanik)

FARBEN LEHRE (klub Mechanik)

17 October 2013, Thursday, , Duża Scena

Date

17 October 2013

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

klub Mechanik

Artists

FARBEN LEHRE

Genres

Reggae & Ska
Rock & Pop

FARBEN LEHRE  + support
Klub Mechanik
17.10.2013, g.19:00
bilety: 20/25 pln

Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to "Achtung 2012", "Analfabeci", "Anioły i demony", "Egoiści", "Ferajna", "Handel", "Helikoptery", "Judasz", "Kolory", "Matura", "Pogodna", "Pozytywka", "Rozkołysanka", "Szwajcaria", "Spodnie z GS-u", "Terrorystan", "Zagadka" czy "Zapamiętaj".
FARBEN LEHRE powstało we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 10 płyt studyjnych, dwa dvd oraz liczne kompilacje. We wrześniu ubiegłego roku miała miejsce premiera ostatniej - jak dotąd - studyjnej płyty, zatytułowanej „Achtung 2012”. Album zawiera 12 autorskich kompozycji, a w nagraniu (oprócz etatowych muzyków FL) wzięło udział wielu znamienitych gości, takich jak Gutek (Indios Bravos), Michał Jelonek (Hunter), Kamil Bednarek, Lolek (Enej) oraz Anja Orthodox i Mariusz Kumala (Closterkeller).
Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wystąpił, m.in. na festiwalach w Jarocinie, Hunterfest, Nie zabijaj, Basowiszcza, Slavske-Rock-Fest (Ukraina), Auxerre (Francja), Novej Sedlicy i Sninie (Słowacja). Muzycy grywali w Kijowie, Lwowie, Dublinie oraz Wiedniu. Zagrali także trasę koncertową we Włoszech, a oprócz tego często pojawiali się w Niemczech, m.in. dwukrotnie byli gościem prestiżowego Flingern Punk Rock Festival w Düsseldorfie. Od 2004 roku FARBEN LEHRE jest pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedza kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast. Już sześć razy, w tym podczas tegorocznej edycji prezentując swój "Projekt PUNK", grupa zaprezentowała się na scenie Przystanku Woodstock, dając koncerty dla ponad dwustutysięcznej widowni.
Info o PUNK PROJEKT (FARBEN LEHRE):
W 2013 roku zagraliśmy na Przystanku Woodstock specjalny koncert oparty na istotnych kawałkach z dotychczasowej historii punk-rock'a, pod jasno brzmiącym szyldem PROJEKT PUNK. Ponieważ bardzo dobrze nam się grało te utwory, a publiczność dała nam poważnie odczuć aprobatę do takowego pomysłu postanowiliśmy dać jeszcze kilka tego typu okazjonalnych koncertów... Od samego początku grupa FARBEN LEHRE aktywnie nawiązuje w swojej twórczości do punk-rockowej stylistyki, zatem cała idea nie jest jakimś wyjątkowym "skokiem w bok" w obszary całkiem nieznane, a wręcz przeciwnie. W setliście znajdzie się kilka naprawdę znaczących utworów, które na przestrzeni czasu stały się prawdziwą klasyką gatunku, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Ze sceny popłyną dźwięki pierwotnie wykonywane przez RAMONES, CLASH, SEX PISTOLS czy the EXPLOITED z jednej strony, jak również rodzimych wykonawców spod szyldu DEZERTER, MOSKWA, ARMIA, BRAK, KRYZYS czy TILT z drugiej. Mamy nadzieję, że razem będziemy się dobrze bawić przy tych dźwiękach, a my jako kapela ponownie podołamy temu niełatwemu zadaniu... Do zobaczenia już wkrótce !!!  FARBEN LEHRE 
SKŁAD:
Wojciech Wojda – wokal, teksty
Konrad Wojda – gitara, wokal
Filip Grodzicki – gitara basowa
Adam Mikołajewski – perkusja

Więcej na:
www.farbenlehre.plocman.pl
www.facebook.com/pages/Farben-Lehre/122942131066964
 

Date

17 October 2013

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

klub Mechanik

Artists

FARBEN LEHRE

Genres

Reggae & Ska
Rock & Pop
Karta podarunkowa
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388