Go to the contentGo to the menu
Happysad

Happysad

14 October 2021, Thursday, Klub Stodoła, Duża Scena

Date

14 October 2021

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Alternative Rock
Folk
Rock & Pop

TIMETABLE:
15:00 - otwarcie kasy biletowej 
18:00 - otwarcie drzwi klubu 
19:00 - The Cassino 
20:00 - DOROŚLI
21:00 - Happysad

Happysad już 14 października zagra w Stodole jubileuszowy materiał z okazji 20-lecia aktywności!

Już 14 października 2021 Happysad będzie świętować w Klubie Stodoła swoje dwudziestolecie. Jedna z najpopularniejszych polskich formacji zaprezentuje warszawskiej publiczności materiał z najnowszego, jubileuszowego albumu. Bilety dostępne w sprzedaży!

Rok 2021 to w obozie zespołu Happysad seria wyjątkowych wydarzeń związanych z obchodami dwudziestolecia jego działalności. Pod koniec sierpnia ukaże się jubileuszowe dwupłytowe wydawnictwo Odrzutowce i kowery, w październiku książkę Żanety Gotowalskiej Zanim Pójdę. Długa droga zespołu Happysad wyda Agora SA, a w tym samym czasie zespół wyruszy w trasę promująca płytę, świętując podczas koncertów dwie dekady obecności na polskiej scenie muzycznej. Czego spodziewać się po tych koncertach?

„Na pewno z radością sięgniemy po materiał z płyty jubileuszowej, czyli pojawią się odrzutowce – utwory nigdzie niepublikowane, nieznane, nigdy szerzej nieprezentowane, napisane z myślą o poprzednich płytach oraz kowery – czyli nasze nowe, uaktualnione wersje starych, znanych songów.” – mówi gitarzysta zespołu Łukasz Cegliński. „- Nie wyobrażamy sobie także, aby na tej trasie zabrakło materiału przekrojowego i jakichś rarytasów” – dodaje.

Po pandemicznej przerwie, w której nie próżnował i zespół (nagrywając płytę) i jego wokalista (w lipcu ukazała się solowa płyta Kuby Kawalca pt: Ślepota) Happysad wygłodniały koncertowych emocji zaprasza na wspólne świętowanie dwudziestolecia.

 

Supporty: 

 

► The Cassino

Zespół The Cassino powstał w 2013 roku w Braniewie. Swoje pierwsze kroki stawiali w starym wojskowym kasynie, od którego (jak nietrudno się domyślić) wzięli swoją nazwę. Wtedy jeszcze jako duet, Piotr Dawidek (perkusja) i Hubert Wiśniewski (gitara) stworzyli swój pierwszy materiał koncertowy. W 2016 roku wzięli udział w 11 edycji popularnego programu Must Be The Music, po którym zebrali bardzo dobre recenzje. W 2017 wraz z basistą Jackiem Łączyńskim wydali debiutancką EP The Cassino w całości po angielsku. Kilka miesięcy później jego miejsce zajął jednak Michał Badecki, którego obecność ostatecznie zamknęła skład zespołu. 

Rok 2019 obfitował w ważne dla zespołu wydarzenia. Na festiwalu Spring Break odbyła się premiera EP-ki Zima, która jest ich pierwszym podejściem do twórczości w ojczystym języku. The Cassino wystąpili także w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w ramach konkursu "Start NaGranie” oraz zagrali na dwóch koncertach Meskiego Grania.

W 2020 roku podczas pandemii zespół wydał kolejną anglojęzyczną EP - „Glass and Styrofoam” - pierwsze wydawnictwo pod szyldem wytwórni FONOBO label oraz zagrał pełny koncert w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Jesień tego roku przyniesie długo wyczekiwany, debuitancki, długogrający album The Cassino pt. "Części", na który złoży się 12 utworów z tekstami w języku polskim. 

Muzykę The Cassino ciężko jednoznacznie zaszufladkować. Rock miesza się tu bluesem i funkiem, i choć słychać wyraźne inspiracje zespołami wyspiarskiego indie rocka, The Cassino zachowuje swój indywidualny charakter - stawiając na emocje i szczerości, których sporo znajdziemy w tekstach Huberta Wiśniewskiego.

 

 

DOROŚLI

Grupa powstała w 2019 roku z inicjatywy Igora Spolskiego (Płyny), Karola Strzemiecznego (Paula i Karol), Izabeli Lamik (wiolonczela, bas, głos, klawisze) oraz Krzysztofa Miki (instr perkusyjne).

Dorośli to semi-akustyczny, piosenkowy projekt wpisujący się w nurt songwriting, alternative rock, slow-life, alt-country, new folk.

Dorośli to także blisko zaprzyjaźniona społeczność muzyków, którzy dzielą wspólne spojrzenie na świat. Ten lepszy, z drzewami, naturą, przyjaznymi miastami i ludźmi, którzy się wspierają.

Dorośli nagrywają dla Was muzykę na żywo, z dala od zgiełku metropolii, w opuszczonych, na wpół zesquotowanych przestrzeniach. Próbują Wam coś powiedzieć. Coś ważnego. Jeśli chcecie usłyszeć, o czym jest to “coś”; bądźcie na koncertach. i zabierzcie najbliższych. Koniecznie.

 

 

Bilety:

miejsca stojące (płyta):

I pula - 69,00 PLN 

II pula - 79,00 PLN

miejsca siedzące (balkon): 99,00 PLN

dostępne na www.stodola.pl oraz www.ticketclub.pl

 

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

 

 

 

Date

14 October 2021

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Alternative Rock
Folk
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galleries

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388