Go to the contentGo to the menu
Hurts

Hurts

22 January 2011, Saturday, , Duża Scena

Date

22 January 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Go Ahead
Klub Stodoła

Artists

Hurts
Kamp!

Genres

Rock & Pop

HURTS support: KAMP!

2011-01-22 (Sobota), godz. wejścia: 18:30

 

Rozpiska godzinowa koncertu: 18:30 - otwarcie drzwi 20:00 - Kamp! 21:00 - Hurts

Duet z Manchesteru zagra w sobotę 22 stycznia w naszym klubie. Będzie to wyjątkowe rozpoczęcie nowego, koncertowego roku!

Duet Hurts to prawdziwa rewelacja 2010 roku!

Zespół tworzą wokalista Theo Hutchcraft oraz obsługujący syntezatory Adam Anderson. Ich singiel "Wonderful Life" jest aktualnie jedną z najczęściej emitowanych piosenek w rozgłośniach radiowych na całym świecie! Podobną popularnością cieszyły się piosenki "Better Than Love" czy "Stay", a w kolejce czeka jeszcze doskonałe "Devotion" nagrane wspólnie z samą Kylie Minogue!

Popularność wywróżyła im stacja BBC umieszczając Hurts na czwartym miejscu wśród swoich prognoz na 2010 rok w zakresie muzycznych debiutów (BBC Sound Of 2010).

Debiutancki krążek duetu z Manchesteru nosi tytuł "Happiness" i ukazał się na początku września. Krytycy podkreślali stylowe inspiracje z lat osiemdziesiątych: od Pet Shop Boys poprzez Depeche Mode do Tears For Fears. Hurts tworzą jednak muzykę na wskroś współczesną jedynie odsyłającą do tych formacji, nie zaś wtórną wobec nich. Osobną, niezwykle oryginalną inspiracją duetu jest fascynacja włoską sceną disco-lento wyrosłą na gruzach prężnego ruchu italo.

Kamp! Kamp! to łódzko-wrocławskie trio. Początki grupy sięgają 2007, pierwsze utwory ( w tym remiks utworu „Mężczyźni bez amunicji” zespołu Cool Kids of Death) powstały w 2008.W październiku 2008, występem w poznańskim klubie Cafe Mięsna, Kamp! zadebiutował na scenie. Żywiołowe, pełne energii, chwilami rozimprowizowane koncerty, szybko stały się głównym atutem i znakiem rozpoznawczym zespołu, a także przepustką do występów w wielu znanych polskich klubach i na najważniejszych festiwalach letnich 2009 roku (Selector, Heineken Open'er, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka). Zespół ma również za sobą udane występy na antenie Programu 3 PR (Offensywa), PR Euro (Euroscena) i Roxy FM (Przesłuchanie).Następny rok działalności to występy na festiwalach Culture Collide w Los Angeles, The Great Escape w Brighton i Liverpool Music Week, podczas światowej wystawy EXPO w Szanghaju, a także koncerty w Berlinie i krótka trasa po Czechach i Słowacji. W lutym 2009 pojawiła się pierwsza EP zespołu - "Thales one". Wydawnictwo to ukazało się w net-labelu Brennnessel, założonym przez członków Kamp!. Głównym zadaniem Brennnessel (www.brennnessel.pl) jest udostępnianie i promocja tanecznej muzyki elektronicznej w różnych jej odmianach. Pod koniec maja ukazał się singiel "Breaking a ghost's heart", który stał się powerplayem w PR Euro, Roxy FM i kilku rozgłośniach studenckich, a w głosowaniu słuchaczy PR Euro na najlepszy utwór roku, zajął drugą pozycję. W maju 2010 ukazał się kolejny singiel "Heats". Wydawnictwo to można traktować jako zapowiedź pełnego albumu.

Date

22 January 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Go Ahead
Klub Stodoła

Artists

Hurts
Kamp!

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galleries

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388