Go to the contentGo to the menu
IRA

IRA

14 April 2016, Thursday, Klub Stodoła, Duża Scena

Date

14 April 2016

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

IRA

Genres

Rock & Pop
TIMETABLE:
19.00 - otwarcie klubu
20.00 - Papyllon
21.00 - IRA
 
Support - Papyllon
 
IRA to jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Każda płyta grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad. 
IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, a już rok później zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu pt. IRA ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta Mój dom, a następnie 1993 i koncertowa Live odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do czołówki polskich zespołów rockowych. W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie Znamię do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty Ogrody, z zespołu odszedł gitarzysta i założyciel Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność. Po 7 latach przerwy grupa powróciła na scenę i ruszyła w trasę koncertową pod hasłem: IRA - Wracamy!, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła muzyków o słuszności tej decyzji. W 2002 roku na sklepowych półkach pojawił się krążek Tu i teraz, a dwa lata później do sprzedaży trafił album Ogień. Kolejna płyta „Londyn „08;15” ukazała sie w 2007 roku. Premiera nowej płyty - krążka „9” odbyła się 
30 października 2009. Płyta odniosła spory sukces – w rozgłośniach radiowych można było usłyszeć aż 5 singli promujących album. Rok 2010 przyniósł triumf na Festiwalu w Opolu. Zespół otrzymał aż trzy Superjedynki – w kategorii: Płyta rock, Zespół roku, oraz za Najlepszy występ. 
16 kwietnia 2013 roku ukazało się dwupłytowe wydawnictwo zespołu – płyta X. Pierwszy krążek zawiera 10 premierowych utworów, a wśród nich single Taki sam, Szczęśliwa oraz Uciekaj. Drugi natomiast jest prawdziwym rarytasem dla wszystkich fanów i miłośników zespołu, ponieważ pojawiły się na nim po raz pierwszy utwory w wersjach anglojęzycznych (utwory Mój Bóg, Taki sam i Styks) oraz największe przeboje w nowych, niepublikowanych dotąd aranżacjach. 
 
Ostatnie  wydawnictwo to „Ira Akustycznie Live DVD + CD” będące zapisem konceru, który odbył 1 października 2014 w Klubie Wytwórnia w Łodzi. Legenda polskiej sceny rockowej tym razem pokazała swoje delikatniejsze i bardziej liryczne oblicze, wykonując nowe, akustyczne aranżacje swoich przebojów. Dzięki pomocy Jacka Piskorza, kierownika muzycznego koncertu, muzykom udało się złapać znakomity kontakt z sekcją smyczkową. Niecodzienności dodały brzmienia fortepianu elektrycznego, akordeonu oraz przeszkadzajek. Wydawnictwo uzyskało status „Złotej Płyty”
Aktualnie Zespół pracuje nad nową płytą. 
 
PAPYLLON
Pochodzą z małej miejscowości znajdującej się na wschodzie małego kraju. Założony w słowackim Presov, zespół Papyllon, jest wobec tego bardzo niepozorną grupą, która pełnię swoich możliwości pokazuje, gdy gasną światła i zaczyna się ich show. Rockowy kwartet wydał do tej pory demówkę, dwa single i ostatecznie debiutancką EP-kę pt. „Sink or Swim”, stanowiącą przystawkę do ich pierwszego longplaya, do którego szkice utworów właśnie powstają. Na Słowacji Papyllon grał już w wielu klubach i na festiwalach, w tym na jednym z najważniejszych krajowych wydarzeń, Grape. Nie omieszkał również oczarować słuchaczy w Czechach, Austrii, czy na Węgrzech. Teraz zamierzają zrobić to samo u nas.
 
ZAJRZYJ:

POSŁUCHAJ:
 
PARTNERZY WYDARZENIA:
 
                
 
 
 
Już 14 kwietnia zespół IRA zagości na scenie klubu Stodoła!
 
BILETY:
 
przedsprzedaż – 45 pln (stojące), 65 pln (balkony)
Od 23.03.2016 – 52 pln (stojące), 72 pln (balkony)
 
do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10) 
 

Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły na www.stodola.pl

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

INFORMACJA DOTYCZĄCA WSTĘPU NA IMPREZĘ OSÓB NIEPEŁNOLETNICH:
Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia i chcą wziąć udział w koncercie, muszą być pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna) przez cały czas trwania imprezy. Jednocześnie informujemy, że każdy bilet umożliwia wstęp na teren wydarzenia jednej osobie – bilet dziecka nie jest upoważnieniem wstępu dla opiekuna.
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Pobierz oświadczenie.
 

 

Date

14 April 2016

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

IRA

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galleries

Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388