Go to the contentGo to the menu
JAZZ JAMBOREE

JAZZ JAMBOREE

5 november 2017, sunday, Klub Stodoła, Duża Scena

Date

5 november 2017

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Agencja

Artists


Karta podarunkowa
Timetable:
17:00 - otwarcie drzwi
18:00 - rozpoczęcie koncertu
 
Bill Laswell, David Murray,  Irek Wojtczak Folk Five Polish Quintet, James Carter, Kaliber 44, Kapela Ze Wsi Warszawa oraz Power of The Horns – to artyści, którzy już 5 listopada wystąpią w warszawskiej Stodole. Cykl koncertów został zaplanowany w ramach tegorocznej edycji festiwalu Jazz Jamboree, który odbędzie się w dniach 2 – 5 listopada. 
 
Bill Laswell
Basista. Producent. Wizjoner. Od ponad 30 lat, Bill Laswell swoją uporczywą pracą udowadnia, że zasługuje na tytuł jednego z najbardziej pracowitych muzyków. Swoim konceptualnym podejściem do dźwięku zawsze wykraczał poza utarte szlaki branży udowadniając, że jest jedną z najsilniejszych osobowości w muzyce współczesnej. Najlepszym dowodem tego jest ponad 3000 nagrań niemal każdego gatunku, które nagrał z artystami takimi jak Mick Jagger, Yoko Ono, Iggy Pop, Laurie Anderson, Brian Eno, Bootsy Collins, Nine Inch Nails, Motorhead, Peter Gabriel, Blur, The Ramones, George Clinton, Pharaoh Sanders, The Dalai Lama, Matisyahu, Angelique Kidjo, DJ Krush, RAMM:ΣLL:ZΣΣ, Sting, The Last Poets, Afrika Bambaataa, Julian Schnabel, Whitney Houston, Manu Dibango, Fela Kuti, czy Herbie Hancock. To efekt współpracy z tym ostatnim zasługuje na szczególne wyróżnienie – rewolucyjny hit ‘Rock It’ wprowadził do muzyki popularnej technikę turntablismu, inspirując kolejne generacje DJi i gwarantując uznanie sceny hip-hopowej dla Hancocka. Nie byłoby to możliwe gdyby nie pomoc Billa Laswella.
 
David Murray
David Murray to prawdziwy żyjący klasyk jazzu. Wirtuoz saksofonu tenorowego, często także pokazując prawdziwą maestrię w grze na klarnecie basowym. Na scenie od połowy lat 70-tych. Kontynuując na początku swojej kariery drogę jaką wytyczyli wielcy koryfeusze awangardy i free jazzu, tacy jak Alber Ayler i Archie Shepp.W następnych latach w jego stylu dokonuje się zwrot. O ile wówczas wszyscy prawie wszyscy saksofoniści byli mniej lub bardziej pod wpływem dokonań Coltrane, Murray wybrał jako swoich patronów starych, wielkich mistrzów tenoru. Swój dojrzały styl oparł o grę takich gigantów saksofonu jak Coleman Hawkins, Ben Webster czy też Paul Gonsalvez. Pomimo to nagrał album w hołdzie Coltrane’owi w roku 1999. Płyta Octet plays Trane był znakomicie przyjęty przez krytykę.
Murray ma na swoim koncie tak wiele nagrań i płyt, że został przez pewnego krytyka nazwany „Joyce Carol Oates jazzu” . Porównanie do tej pisarki miało podkreślić obfitość, ale także stały i wysoki poziom jego twórczości.
Ponad 150 albumów , w nagraniu których wziął udział, robi niemałe wrażenie.
 
Irek Wojtczak Folk Five Polish Quintet
Po spektakularnym debiucie płytowym z udziałem muzyków amerykańskich (Joe Fonda, Michael Jefry Stevens, Herb Robertson i Harvey Sorgen), ubiegłorocznych koncertach i nagraniach w polskiej obsadzie, Irek Wojtczak zaprosił do współpracy Davida Murraya - legendarnego afro-amerykańskiego tenorzystę i klarnecistę basowego, założyciela słynnego World Saxophone Quartet - wzmacniając w ten sposób saksofonowe brzmienie kwintetu i reinterpretując folkowe melodie w bardziej bluesowy sposób. Inicjatywa zagrania muzyki inspirowanej folklorem polskim z artystą amerykańskim o tak znamiennej renomie z pewnością po raz kolejny pokaże wachlarz możliwości jej asymilacji z muzyką improwizowaną światowego formatu. David Murray, Irek Wojtczak, Tomasz Dąbrowski, Piotr Mania, Adam Żuchowski i Jan Młynarski.
 
James Carter 
James Carter to bezsprzecznie jeden z najlepszych , żyjących saksofonistów jazzowych na świecie. Multiinstrumentalista, który zachwyca grą na saksofonie tenorowym, altowym, klarnecie basowym, flecie, saksofonie sopranowym i w końcu na saksofonie barytonowym. Grę na saksofonie rozpoczął w wieku 11 lat, a uznanie świata jazzu zdobył jako 24-latek swoja pierwszą płytą „JC on the Set” . Był to wówczas jeden z najgłośniejszych debiutów dziesięciolecia, chyba największy po Wyntonie Marsalisie, z którym Carter nota bene koncertował w wieku 17 lat. Koncertował i nagrywał z największymi i najbardziej oryginalnymi twórcami jazzu. Wystarczy wymienić zespół Lestera Bowie New York Organ Ensemble,  Juliusa Hemphilla, Art Ensemble of Chicago, Ronalda Shannona Jacksona czy The World Saxophone Quartet.Na koncie ma także wspólpracę z takimi sławami jazzu jak Herbie Hancock, Benny Golson, Dee Dee Bridgewater czy Marcus Miller.
 
KALIBER 44 
Pionierzy i legenda polskiego hip-hopu, zaliczani do najważniejszych przedstawicieli gatunku. Dzięki wyjątkowej umiejętności władania słowem oraz oryginalności podkładów ich płyty określane są mianem kultowych, a na koncerty przychodzi już kilka pokoleń fanów.     W tym roku zespół powrócił z nowym albumem pt. „Ułamek tarcia”. Płyta ma obecnie status złotej, a Kaliber jest w świetnej formie. Grupa powstała z inicjatywy raperów, braci Michała Martena znanego jako „Joka” i Marcina Martena, posługującego się pseudonimem „abradAb”. Do zespołu dołączył Piotr Łuszcz „Ma-gik”, który po nagraniu dwóch albumów odszedł z Kalibra, aby założyć równie kultową Paktofonikę.
 
Kapela Ze Wsi Warszawa
Grupa istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej, szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty – skrzypce, cymbały, barabany – brzmią one wyjątkowo nowocześnie a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z dj’ami.
 
Power Of The Horns 
Piotr Damasiewicz - trębacz i kompozytor. Reprezentant Polski w międzynarodowych platformach Take Five Europe i Jazz Plays Europe. Jest laureatem nagrody fonograficznej Fryderyk 2013, nagrody Warto 2012 przyznawanej przez Gazetę Wyborczą, Nagrody Muzycznej Wrocławia 2013 oraz konkursu kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy. Muzyk Roku 2013 według rankingu Polish Jazz Blog. Jego płyty od kilku lat są w ścisłej czołówce wydawniczej w Polsce. Jest liderem dwóch europejskich platform muzycznych: Art Meetings we Lwowie i Melting Pot Laboratory we Wrocławiu w ramach festiwalu Jazztopad, gdzie rozwija idee otwartej improwizacji w zetknięciu się z innymi dziedzinami sztuki. W swojej twórczości sięga do języka jazzu, XX wiecznej muzyki klasycznej, muzyki najnowszej, w tym europejskiej muzyki improwizowanej.
 
Autor plakatu: Andrzej Pągowski
Organizator: Fundacja Jazzarium
 
ZAPRASZAMY
 

Bilety:

I kat. – 200 zł

II kat. – 160 zł

III kat. – 120 zł

 

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)

Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły na www.stodola.pl

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

INFORMACJA DOTYCZĄCA WSTĘPU NA IMPREZĘ OSÓB NIEPEŁNOLETNICH:

Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia i chcą wziąć udział w koncercie, muszą być pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna) przez cały czas trwania imprezy. Jednocześnie informujemy, że każdy bilet umożliwia wstęp na teren wydarzenia jednej osobie – bilet dziecka nie jest upoważnieniem wstępu dla opiekuna.

Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Pobierz oświadczenie.

http://pliki.stodola.pl/OswiadczenieOpiekunaKlubStodola.pdf

Date

5 november 2017, 00:00

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Agencja

Artists


Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388