Go to the contentGo to the menu
Kasia Kowalska

Kasia Kowalska

19 march 2009, thursday, , Duża Scena

Date

19 march 2009

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

Kasia Kowalska

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Kasia Kowalska na najnowszej płycie kreśli muzyczne historie na temat trudnych relacji damsko-męskich. To, co często trudno ubrać w słowa, Kasia zawarła w dziesięciu piosenkach. Utworem promującym wydawnictwo będzie singel "A ty, czego chcesz?".

- W każdym z nas są niezaspokojone pragnienia, tęsknoty i inne demony… chciałam poprzez tę płytę lepiej je zrozumieć i oswoić… – mówi o nowym materiale sama Kasia.

W nagraniach uczestniczyli m.in. Jurek Runowski (gitara, produkcja muzyczna), Krzysztof "Kmieta" Kmiecik (bas), Marcin "Ułan" Ułanowski (perkusja), Ryszard Sygitowicz (gitara), Adam Sztaba (fortepian), Royal String Quartet oraz Jasiek Kidawa (realizacja).

 

Kasi Kowalska urodziła się 13 czerwca 1973 roku. Wychowywała w podwarszawskim Sulejówku, razem z dwoma starszymi od niej braćmi.

Muzyka była z nią zawsze, już wtedy, gdy będąc małą dziewczynką wyśpiewała swą pierwszą nagrodę w konkursie piosenki zuchowej; wtedy, gdy zrywała się z zajęć by śpiewać w swych pierwszych amatorskich jeszcze zespołach i wtedy, gdy po lekcjach zamykała się w pokoju i śpiewała na cały głos piosenki swoich ulubionych artystów. Muzyka była w niej od zawsze, to ona wykształciła w niej tak niespotykaną wrażliwość na dźwięki... i to właśnie poprzez nią najlepiej mogła wyrazić swe emocje i uczucia.

 

W latach 90-tych, zanim nagrała swój debiutancki album, śpiewała i nagrywała płyty w przeróżnych zespołach, jak Human, Fatum, Hetman, Piersi czy Talking Pictures. Jednak największy sukces przyniosła jej współpraca z zespołem założonym wspólnie z Robertem Amirianem "Evergreen", kiedy w 1993 roku, podczas koncertu z okazji Dnia Dziecka w warszawskiej "Stodole", została zauważona przez Katarzynę Kanclerz z Universal Music Polska, co w szybkim czasie doprowadziło do podpisania z Kasią kontraktu... i tak się zaczęło ...

 

Pierwszy debiutancki album Kasi pt. "GEMINI " ukazał się 12.09.1994 roku. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez świat muzyczny i znalazła wierną rzeszę nabywców, uzyskując w krótkim czasie status ZŁOTEJ a następnie PLATYNOWEJ płyty (ponad 300 tys. sprzedanych płyt).

 

Będąc nastolatką, na swoim koncie miała już koncerty z Ewą Bem

("Dziennik mej podróży"), nieco później wspólną trasę z Edytą Bartosiewicz, podczas której promowała swoją pierwsza płytę, a także kilka koncertów przed Bobem Dylanem, które dla debiutującej wtedy artystki z pewnością były wielkim wyróżnieniem. Już wtedy na koncie Kasi znalazło się wiele prestiżowych nagród, m.in. Fryderyk '94 w kategorii Debiut Roku czy tytuł Największej nadziei polskiego rocka od miesięcznika "Tylko rock". Podczas finału Ogólnopolskiego Plebiscytu Rozgłośni Radiowych TOP '94 otrzymała nagrody w kategoriach: Debiut '94 i Przebój roku !

Date

19 march 2009, 00:00

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

Kasia Kowalska

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galleries

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31