Go to the contentGo to the menu
KASIA KOWALSKA

KASIA KOWALSKA

18 november 2014, tuesday, Klub Stodoła, Duża Scena

Date

18 november 2014

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

Kasia Kowalska

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

20 lat Gemini

18 listopada 2014
Klub Stodoła, Warszawa

support: SHOT FOR MIA

19:00 otwarcie klubu
19:45 - 20:15 Shot For Mia
20:45 Kasia Kowalska

18 listopada w warszawskiej Stodole odbędzie się wyjątkowy koncert jednej z ulubionych polskich wokalistek rockowych - Kasi Kowalskiej. Kasia postanowiła świętować dwudziestolecie wydania swojego debiutanckiego albumu właśnie wśród klubowej publiczności. Tego wieczora artystka zaprezentuje swoje najpiękniejsze piosenki z pierwszych płyt, a przede wszystkim utwory z debiutanckiego albumu Gemini. Dodatkowo, w wyjątkowych coverach, przypomni o artystach, którzy ją inspirowali na przestrzeni lat i zaczaruje tę noc na rockowo.
Kasia Kowalskiej przedstawiać nie trzeba - to jedna z najbardziej znanych polskich wokalistek. Swoją muzyczną karierę rozpoczęła od debiutanckiego albumu Gemini, wydanego w 1994, okrytego potrójną platyną, z którego pochodzą przeboje Jak rzecz czy Oto ja. Kolejne płyty to kolejne platynowe sukcesy. W 1995 ukazała się koncertowa płyta Koncert inaczej, w tym samym roku podczas Sopot Festival Kowalska zdobyła Grand Prix i Nagrodę Publiczności za utwór A to co mam. W 1996 roku w sprzedaży pojawił się album Czekając na.... W 1997 artystka wystąpiła w filmie Nocne graffiti u boku Marka Kondrata. Rok 1998 to kolejny sukces w postaci albumu Pełna obaw. W latach 2000-2008 ukazały się jeszcze albumy 5, Antidotum, Samotna w wielkim mieście, Antepenultimate, które zdobywały serca słuchaczy i uznanie krytyków, i jak poprzednie, pokryły się platyną. Rok 2010 przyniósł bardzo dobrze przyjęty przez publiczność krążek z utworami Grzegorza Ciechowskiego Moja Krew.
Kasia ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród muzycznego przemysłu, w tym Fryderyki, Superjedynki i MTV European Music Awards. Choć od wydania jej pierwszej płyty minęły dwie dekady i w tym czasie wiele w jej życiu się wydarzyło, to pewne rzeczy pozostają niezmienne: jej niecodzienna wrażliwość na dźwięki, miłość do muzyki i pasja z jaką ją wykonuje. Kasia Kowalska oprócz wielu projektów i kooperacji muzycznych bierze też udział w projekcie Panny Wyklęte, dla którego wraz Darkiem Maleo Malejonkiem stworzyła kompozycję Niezłomni.
Kasia pracuje w tej chwili nad nowym materiałem i ma nadzieję wydać płytę na przełomie roku.

Kasia Kowalska wystąpi w klubie Stodoła już 18 listopada!
 

Shot For Mia to czteroosobowa formacja z Wielkiej Brytanii, grająca muzykę Pop-Rock. Muzycy poznali się w Londynie w 2013 roku przez czysty przypadek. Tam też postanowili rozpocząć prace nad materiałem na ich debiutancką płytę. Wokalistą i gitarzystą Shot For Mia  jest założyciel zespołu Marcin Świtalski, na gitarze rytmicznej gra Joe Rhodes, Jason Boyd na basie a perkusistą jest pochodzący z Włoch Federico Bigonzetti.

Brzmienie grupy ewoluowało przez okres 6 miesięcy intensywnych prób. W tym czasie zespół eksperymentowł z formą, tekstami i  stylami muzycznymi, by odnaleźć się w energii rocka, chwytliwości gatunku pop oraz szczerym charakterze tekstów.

Grupa Shot For Mia nagrała materiał w Walijskim Rockfield Studios (znanym z nagrań m.in. Queen, Oasis, czy Manic Street Preachers). Miksem zaś zajął się  

Mark Needham (Imagine Dragons, The Killers).

Aktualnie Shot For Mia jest w trakcie intensywnej trasy po całej Polsce, supportując takie formacje jak Ira, Illusion, Kombii czy Kasia Kowalska.

www.kasiakowalska.pl
www.facebook.com/kasiakowalskapl

Bilety:
Do 26 października: 45 pln (stojące), 65 pln (balkon)
Od 27 października: 52 pln (stojące), 72 pln (balkon)
do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl
 

Date

18 november 2014, 00:00

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

Kasia Kowalska

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galleries

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31