Go to the contentGo to the menu
KAZIK (WEEKEND Z KAZIKIEM)

KAZIK (WEEKEND Z KAZIKIEM)

10 February 2024, Saturday, Klub Stodoła, Duża Scena

Date

10 February 2024

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Stodoła Sp. z.o.o.
TIMETABLE

09:00 - otwarcie kasy biletowej
17:30 - otwarcie drzwi
19:00 - Ziembul (support)
19:45 - Kazik

-----

Weekend z Kazikiem Staszewskim w Klubie Stodoła! KAZIK solo oraz Kazik & Kwartet ProForma w lutym 2024

Kazik Staszewski, ikona polskiej sceny muzycznej, szykuje wyjątkową koncertową niespodziankę dla swoich fanów. W drugi weekend lutego 2024 roku, artysta zawładnie sceną Klubu Stodoła, dając dwa wyjątkowe koncerty. W piątek, 9 lutego Kazik zaśpiewa z poznańskim Kwartetem ProForma, a dzień później, 10 lutego, zaprezentuje się solowo w ramach  projektu KAZIK. Bilety na Weekend z Kazikiem w Klubie Stodoła trafiły do sprzedaży! 

Kazik Staszewski jest autorem tekstów i muzyki, aranżerem. To również współzałożyciel i członek zespołów: Kult, KNŻ, El Dupa, Buldog, Zuch Kazik, Yugoton i Kazik + Zdunek Ensemble. W lutym 2024 wokalista Kultu dwukrotnie wystąpi w Klubie Stodoła - w ramach solowego projektu KAZIK, a także wraz z poznańskim Kwartetem ProForma. 

Kazik & Kwartet ProForma - 9 lutego 2024, Klub Stodoła

Historia tej kolaboracji sięga roku 2012, gdy Kwartet zaprosił  Kazika Staszewskiego - wokalistę zespołu Kult, do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego podczas jednego z koncertów. Ten, również w zamierzeniu jednorazowy projekt, zaowocował opracowaniem wspólnego programu koncertowego złożonego z piosenek Taty oraz kilku piosenek Kazika, rzadko bądź nigdy nie wykonywanych na żywo, kolejnymi koncertami w tym składzie, a ostatecznie powołaniem do życia pełnoprawnego projektu Kazik & Kwartet ProForma.

W 2015 roku Kazik i Kwartet ProForma wydali wspólny album „Wiwisekcja” na którym znalazły się interpretacje takich utworów jak „Oddalenie”, „Sztos”, „Deszczowe psy” czy „Gdybym wiedział to co wiem”. Kolejnym owocem współpracy było koncertowe wydawnictwo DVD „Diwidisekcja”, na którym pojawił się składający się z 31 utworów set. 19 maja 2017 do sklepów trafiła kolejna wspólna płyta Kazika Staszewskiego i Kwartetu ProForma. Ostatecznie wydawnictwo otrzymało tytuł "Tata Kazika kontra Hedora".

Skład:

Kazik Staszewski – śpiew

Przemysław Lembicz – gitara, śpiew

Piotr Lembicz – gitary

Wojciech Strzelecki – kontrabas, gitara basowa, śpiew

Marcin Żmuda – instrument klawiszowe, śpiew

Marek Wawrzyniak – perkusja

 

 

KAZIK - 10 lutego 2024, Klub Stodoła

W czerwcu 2020 światło dzienne ujrzał najnowszy solowy album Kazika, zatytułowany “Zaraza”. Na płytę złożyło się piętnaście premierowych kompozycji, w tym wręcz legendarny już utwór "Twój ból jest lepszy niż mój", który w ciągu kilku dni od premiery w serwisie YouTube zebrał prawie 19 milionów odsłon, a także zyskał gigantyczny odzew mediów i słuchaczy. Na krążku Kazik powrócił do komentowania rzeczywistości politycznej i społecznej w charakterystycznym dla siebie stylu. Wyraziste, nieco ironiczne i wyjątkowo aktualne teksty - znak rozpoznawczy Staszewskiego - nabrały szczególnego znaczenia w kontekście sytuacji epidemiologicznej, a ciekawe aranżacje Wojtka Jabłońskiego dodały niezwykłego charakteru.

Projekt KAZIK wystąpi w składzie:

Kazimierz Staszewski - wokal, 

Wojciech Jabłoński - gitara, 

Konrad Wantrych - klawisze,

Roman Batyra - gitara basowa, 

Olek Orłowski - perkusja

 

 

WEEKEND Z KAZIKIEM

9 lutego 2024 - Kazik & Kwartet ProForma, Klub Stodoła

10 lutego 2024 - KAZIK, Klub Stodoła

ul. Batorego 10, Warszawa

Bilety dostępne w kasie klubu oraz w sprzedaży internetowej:

www.ticketclub.pl 

 

------

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).

Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: kontakt@ticketclub.pl

 

Date

10 February 2024

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Stodoła Sp. z.o.o.
Karta podarunkowa

Galleries

Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388