Go to the contentGo to the menu
KAZIMIERNIKEJSZYN 2024 - DZIEŃ 2

KAZIMIERNIKEJSZYN 2024 - DZIEŃ 2

18 July 2024, Thursday, Kazimierz Dolny, Kamieniołomy

Date

18 July 2024

Venue

Kamieniołomy, Kazimierz Dolny

Where to buy

Kasa Klubu Stodoła
Ticketclub.pl
Stodola.pl

Genres

Punk
Rock & Pop

Gogol Bordello headlinerem festiwalu Kazimiernikejszyn 2024 w Kazimierzu Dolnym!  

Do składu tegorocznej edycji festiwalu Kazimiernikejszyn dołącza Gogol Bordello, nowojorska punk-folkowa grupa, koncertująca na największych festiwalach świata! Znana i uwielbiana przez publiczność nad Wisłą, a jednocześnie równie oddana swoim polskim fanom, formacja pod wodzą charyzmatycznego Eugene'a Hütza zaprezentuje w Kazimierzu Dolnym swoje najbardziej energetyczne przeboje już 18 lipca 2024 roku! Karnety dostępne w sprzedaży!

18 lipca, Gogol Bordello

Nowojorska formacja Gogol Bordello ugruntowała swoją wyjątkową pozycję na festiwalach i w miejscach koncertowych na całym świecie, nie wykazując żadnych oznak zwolnienia tempa. Jaki jest ich sekret? Nieskończona energia, doskonała jakość i zawsze niezapomniana zabawa!

Uwielbiany przez fanów na całym świecie, zespół dostarcza niezrównane, globalne punkowe show, które przekształca nowych widzów w wiernych fanów na całe życie. Dzięki zdolności do tworzenia piosenek, które nie chcą wyjść z głowy (Start Wearing Purple, Wunderlust King, American Wedding), przyciągają fanów zarówno Nicka Cave'a, jak i Manu Chao czy Rancid. To niemożliwe? A jednak! Niech świadczą o tym ich albumy, produkowane przez rockowe legendy, Ricka Rubina i Steve'a Albini'ego.

Gogol Bordello regularnie dzieli scenę z takimi gigantami jak System of a Down, Queens of the Stone Age, Rancid, Green Day, New Order, Primus, a także jest stałym gościem na festiwalach na całym świecie (Coachella, Hellfest, Roskilde, Lollapalooza, Riot Fest, Sziget, Slamdunk i wielu innych), stale poszerzając swoje globalne grono fanów również poprzez własne trasy koncertowe. Ich zaangażowanie w jednoczącą misję kulturową stało się tematem niedawno dokumentu “Scream of My Blood: A Gogol Bordello Story" wyprodukowanego przez VICENEWS w 2023 roku, który miał premierę na Tribeca Film Festival.

Wokalista i główny autor tekstów, Eugene Hutz, zaprzyjaźnił się z Hollywood, pojawiając się w kilku filmach u boku takich gwiazd jak Stephen Graham, Elijah Wood, Vicky McClure i Richard E. Grant.

Niezaprzeczalna autentyczność Gogol Bordello pozwala im sprawnie poruszać się zarówno w obrębie, jak i poza głównym nurtem, nie tracąc przy tym swojej zadziorności, nawet gdy współpracują z czołowymi gwiazdami pop, takimi jak Madonna czy Regina Spektor.

I nawet jeśli niezastąpiony headliner jak 50 Cent nagle odwoła swój występ, dzwonisz po pomoc do Gogol Bordello, i wiesz, że na pewno sobie poradzą (zobacz Roskilde 2012)!

 

 

18 lipca, Kwiat Jabłoni 

Jedyna w Polsce tak rozpoznawalna na szeroką skalę folk-popowa grupa. Od 2018 r. z niesłabnącą siłą oczarowuje kolejnych słuchaczy. Od czasu ukazania się w 2019 r. płyty “Niemożliwe” (ze słynnym “Dziś późno pójdę spać”) zespół nie zwalnia: tworzy kolejne hity, wydaje płyty, koncertuje i udziela się społecznie. Liderami grupy są Kasia i Jacek Sienkiewicz.

Grupa wydała dotychczas trzy studyjne albumy. Wspomniany debiutancki krążek “Niemożliwe” i “Mogło być nic” (2021) W 2022 r. ukazał się projekt specjalny “Wolne serca”, realizowany we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Za ostatnie wydawnictwo zespół był nominowany do Fryderyków w kategoriach: Najlepsze nowe wykonanie i Najlepszy album roku (piosenka i poetycka i literacka). W 2023 roku zespół otrzymał dwie nagrody publiczności - Złotego Bączka (Pol’and’Rock Festival) oraz Bursztynowego Słowika (Top of the Top Sopot Music Festival).

13 października 2023 r. ukazała się trzecia płyta zespołu o tytule “Pokaz slajdów” (Universal Music Polska), krótko po premierze pokryła się Złotem, a potem Platyną.

 

 

19 lipca, Bartek Królik

Po debiutanckiej solowej płycie "Pan od muzyki” oraz docenionym przez krytyków projekcie "Spoken Love" kieruje naszą uwagę w kolejne muzyczne rejony. Tym razem tworzy Suitę na mroczne czasy – oto album „14”.

Bartek Królik o albumie „14”:

„W czasach zimnych, zdehumanizowanych trapów i dekadenckiego rocka, przenosi tam, gdzie ciepło vintegowych beatow, pulsujących basów, smyków i gitar opowiadają nam historię ludzkich marzeń o pokoju i jedności.

Inspirowany formami muzyki klasycznej, tanecznym housem, romansuje z french touchem, synth wavem i muzyką filmową. Polski smog miesza się tutaj z ciepłem i kolorem starych klubów disco”

Barek Królik zaprosił na płytę muzycznych gości, którzy zaznaczają swoją obecność krótkimi wokalizami lub całymi zwrotkami. W albumie znajdziecie takich artystów jak: Błażej Król, Karolina Szafrańska oraz Udoo.  

Album „14” w warstwie tekstowej jest mieszanką rezygnacji i nadziei. Niezgody na algorytmizację rzeczywistości. Poczucie bycia i looserem i bohaterem swoich czasów.

 

 

19 lipca, Artur Rojek

Lider, kompozytor, autor tekstów, wokalista, promotor. Przez 20 lat frontman Myslovitz, jednego z najbardziej popularnych zespołów w Polsce, z którym dowiódł, że można pogodzić ambitne granie inspirowane zachodnią alternatywą z masowo czytelną formułą popowego przeboju.

W 2014 roku ukazała się solowa płyta Artura Rojka „Składam się z ciągłych powtórzeń”. Pochodzą z niej single „Beksa”, „Syreny” i „Czas Który Pozostał”. Wydawnictwo pokryło się dwukrotną platyną, a płyta otrzymała Fryderyka w kategorii album roku. Kolejne nagranie artysty to płyta live „Koncert w NOSPR” (2017).

W marcu 2020 roku ukazał się jego drugi album, „Kundel”, który promują single „Sportowe życie”, „Bez końca” oraz „A miało być jak we śnie” z gościnnym udziałem Taco Hemingwaya. Od jakiegoś czasu pracuje nad nowym materiałem, który swoje światło dzienne ujrzy w nadchodzących miesiącach.

 

 

19 lipca, Jazz Band Młynarski-Masecki

JAZZ-BAND MŁYNARSKI-MASECKI to zespół grający przedwojenny polski jazz. Wbrew obiegowej opinii, jazz nie trafił do Polski na falach słuchanego po kryjomu Radia Wolna Europa. Pierwsze polskie jazzowe utwory powstawały już pod koniec lat XX-stych ubiegłego wieku. Wybitni kompozytorzy tacy jak: Henryk Wars, Jerzy Petersburski czy bracia Artur i Henryk Gold, zasłuchani w płytach zza oceanu czy z Berlina tworzyli hity na potrzeby filmu, kabaretów, teatrów i rewii, a także na zamówienie coraz liczniejszych wytwórni płytowych takich jak Columbia czy Syrena Record. W ten sposób do 1939 roku powstały tysiące kompozycji i nagrań z udziałem wybitnych instrumentalistów oraz śpiewaków i aktorów. Druga Wojna Światowa przekreśliła życiorysy, przerwała ciągłość i zakończyła okres "prosperity" młodego polskiego show biznesu, ale nie bezpowrotnie

Wybitny pianista Marcin Masecki razem z Janem Emilem Młynarskim powołali do życia zespół odwołujący się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia. W repertuarze Jazz-Bandu znalazły się utwory swingowe, w większości nieznane. Nie zabraknie też kilku wyjątkowych tang, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli na całym świecie. Całe przedsięwzięcie skupione jest wokół ducha postaci Adama Astona - najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego oraz Henryka Warsa - najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora. Marcin z Jankiem niejako rekompensują stracone szanse całego pokolenia polskich artystów rozrywkowych, którzy w rozkwicie prosperity musieli uciekać, walczyć, ginąć, emigrować osierocając polską muzykę rozrywkową w niepowetowany sposób. Aranżacje Marcina i głos Janka nadają całości zupełnie nowy oddech, czyniąc tę muzykę aktualną i użytkową, do tańca i wzruszeń.

 

 

Kazimiernikejszyn to unikatowy festiwal będący mieszanką energetycznych koncertów, jasnej strony mocy, kontaktu z naturą, autorskich przygód, warsztatów rozwojowych i jedynej w swoim rodzaju bezspinkowej atmosfery, która udziela się jeszcze na parę tygodni po wydarzeniu. Jego naturalnym otoczeniem jest urokliwy Kazimierz Dolny, jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Polsce, będące oazą dla artystów, skrzyżowaniem natury, pięknej architektury i tradycyjnej gościnności. Przede wszystkim jednak Kazimiernikejszyn słynie ze swojej wyjątkowej publiczności, gotowej do zabawy i otwartej na autentyczną życzliwość. Festiwal jest równie barwny i angażujący jak jego widownia! Wydarzenie daje możliwość odpięcia się i wskoczenia w równoległą rzeczywistość koncertów, chillu na pół dzikiej plaży, przygód jak Samolosy, Czas na P, rowerowy rajd tunelem, Paprowędrówki, Przyklejando, Poduszkolot, Kanioning i wiele innych. Kazimiernikejszyn to także piękne widoki, słońce, czy spotkania z Przegośćmi.

Dotychczas na festiwalowej scenie wystąpili m.in. Kult, Dawid Podsiadło, Nosowska, Bass Astral x Igo, Natalia Przybysz, Łąki Łan, Krzysztof Zalewski, MROZU, Leszek Możdżer, Kwiat Jabłoni i wielu innych. 

 

Kazimiernikejszyn 2024

17 - 21 lipca, Kazimierz Dolny

Dotychczas ogłoszeni artyści:

Kwiat Jabłoni, Artur Rojek, Bartek Królik, Jazz Band Młynarski-Masecki

Kolejne ogłoszenia już wkrótce!

Karnety w sprzedaży na www.ticketclub.pl

 

Date

18 July 2024

Venue

Kamieniołomy, Kazimierz Dolny

Where to buy

Kasa Klubu Stodoła
Ticketclub.pl
Stodola.pl

Genres

Punk
Rock & Pop
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388