Go to the contentGo to the menu

KILLFEST TOUR 2011

13 March 2011, Sunday, , Duża Scena

Date

13 March 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Hard & Heavy

Formacja Overkill wystąpi 13 marca 2011 razem z grupami Destruction oraz Healthen w ramach trasy pod nazwą "Killfest Tour 2011"!

Bilety już w sprzedaży! Kosztują 99 zł w przedsprzedaży oraz 120 zł w dniu koncertu.

Na światowej trasie Overkill będzie promował swój krążek "Irounbound", który miał premierę w styczniu 2010 roku!

Początki tej nowojorskiej formacji sięgają lat 80-tych. Założycielami grupy byli wokalista Bobby "Blitz" Elisworth, basista D.D. Verni i perkusista Rat Skates. W 1982 roku do zespołu dołączył również gitarzysta Bobby Gustafson. Po wydaniu płyt demo "Power In Black" i "Rotten To The Core" (1983 r.) zespół podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią Indie Azra, którego efektem była pierwsza wydana EP-ka. Mini album "Overkill" spotkał się z pochlebną oceną branży jak i coraz bardziej rosnącej rzeszy fanów. Zainteresowanie zespołem dość szybko zwróciło uwagę Johna Zazula, właściciela wytwórni Megaforce Records. Efektem rozmów z Johnem było podpisanie kontraktu i wydanie w październiku 1985 r. debiutanckiej płyty "Feel The Fire"w barwach wytwórni.

Kolejny album Overkill "Taking Over" ukazał się dwa lata później. Podczas europejskiej trasy promującej krążek grupa wystąpiła również w Polsce na drugiej edycji festiwalu Metalmania, obok zespołów Running Wild i Helloween. Trzeci duży album grupy "Under The Influence" ukazał się w 1988 r. i był muzycznie kontynuacją stylistyki podjętej na wcześniejszej płycie. Wydawnictwo zyskało status największego sukcesu komercyjnego grupy. Do dzisiaj sprzedało się przeszło 500,000 egzemplarzy tej płyty.

Rok 1989 r. przyniósł czwarta płytę Overkill nazwaną "The Years Of Decay". Płyta odniosła olbrzymi sukces, a przez wielu uważana jest za najlepszą w dorobku zespołu.

Po wyczerpującym światowym tourne w składzie grupy zaszły dość ważne zmiany. W zespole pojawili się dwaj nowi muzycy - Merritt Gant i Rob Cannavino, Z ich udziałem w 1991 roku wydana została płyta "Horrorscope". W 1993 roku Sida Falcka rannegow wypadku samochodowym zastąpił Tim Mallare. Efektem tej współpracy był kolejny piąty już album w dorobku zespołu, krążek "I Hear Black". Niespełna rok trzeba było czekać na kolejna płytę. "W.F.O." (Wide Fucking Open) był powrotem do klasycznego, trashowego grania. Był to pierwszy album w całości wyprodukowany przez sam zespół. Podczas trasy promocyjnej zarejestrowany został materiał na pierwszą koncertową płytę wydaną z okazji 10 urodzin formacji.

Przełom lat 90-tych wzbogacił zespół o jeszcze trzy albumy w ich dyskografii : "From The Underground And Below", "Necroshine" oraz "Bloodletting".

Ostatni album Overkill został wydany w styczniu 2010 roku i nosi tytuł "Ironbound". Zdaniem recenzentów płyta stanowi powrót formacji do jej muzycznych korzeni.

Heathen to metalowa kapela, której początki sięgają 1984 roku. Do swoich inspiracji grupa zalicza takie thrashowe legendy jak Metallica czy Exodus. Pierwszy krążek Heathen ukazał się w 1987 roku, jednak to supportowanie Sepultury kilka lat później przyniosło grupie prawdziwy rozgłos. Heathen ma na koncie cztery doskonale przyjęte wydawnictwa. Do Polski grupa przyjedzie z promocją ostatniego z nich, które nosi tytuł "The Evolution of Cheos".

Destruction to kolejna grupa , która wystąpi w ramach trasy "Killfest Tour 2011". Thrashmetalowcy z Niemiec są uznawani obok grup Sodom i Kreator za jedną z niemieckich legend na tej scenie. Zespół w Polsce będzie promował krążek "Day Of Reckoning", którego premiera planowana jest na styczeń 2011 roku.

Serdecznie zapraszamy!

Date

13 March 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Hard & Heavy
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388