Go to the contentGo to the menu
KONIEC ŚWIATA (k. Mechanik)

KONIEC ŚWIATA (k. Mechanik)

26 October 2012, Friday, , Duża Scena

Date

26 October 2012

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

klub Mechanik

Genres

Reggae & Ska

 

Koniec Świata w Mechaniku już 27 października!

Zespól Koniec Świata powstał na początku 2000 roku w Katowicach, tworzą go Jacek Stęszewski, Jacek Czepułkowski, Szymon Cirbus, Marek Mrzyczek oraz Michał Leks.

Po siedmiu miesiącach wspólnego grania, Koniec Świata w 2000 roku nagrał swój pierwszy album pt. "Korzenie", płyta została wydana przez wydawnictwo "Zima". Koniec Świata zaczął coraz więcej koncertować, pojawiać się na znanych festiwalach, takich jak: Afryka w Toruniu, Warszawski Festiwal Reggae, czy też Winter Reggae w Gliwicach. Zespół zaczął także koncertować w Europie, swój program koncertowy zaprezentowali min. w Niemczech, Czechach, czy Słowacji, a wszystkie zagraniczne koncerty zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez zagraniczną publiczność.

W marcu 2002 roku ukazuje się drugi album zespołu pt "Symfonia na sprzedaż". Zespół gra kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce występując min: na IX Przystanku Woodstock oraz w 2003 wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową obejmującą większe miasta Polski.

Rok 2005 przynosi kolejną trzecią już płytę Końca Świata pt. "Kino Mockba". Tym razem produkcją i dystrybucją zajęła się firma Rockers Publishing. Album okazał się merytorycznie najciekawszym i najlepiej przyjętym przez publiczność oraz krytyków muzycznych wydawnictwem w dotychczasowej, krótkiej historii zespołu. Singlowy utwór "Granat w plecaku" został nominowany do nagrody przyznawanej przez Radio Bis "Bisery 2005", w kategorii najciekawszy tekst.

Równolegle z wydaniem płyty grupa nakręciła swój pierwszy videoklip do utworu "Atomowe czarne chmury", który można było obejrzeć w kilku stacjach telewizyjnych. W roku 2006 Koniec Świata pojawił się na "Trasie 2006" zespołów Happysad i Hurt, po raz kolejny udanie zaprezentował się przed publicznością Przystanku Woodstock w Kostrzynie, zagrał na festiwalach Nie Zabijaj oraz w Jarocinie, jak również wystąpił gościnnie na 20-leciu Farben Lehre w Płocku i XIX urodzinach zespołu Pidżama Porno.

Na początku 2007 roku Koniec Świata zagrał jedną z największych tras koncertowych w Polsce z cyklu Punky Reggae Live 2007, jako jeden z trzech głównych zespołów obok Farben Lehre i Zabili mi Żółwia. Trasa obejmowała 28 koncertów w całej Polsce i cieszyła się wielkim zainteresowaniem co potwierdzały wysokie frekwencje oraz wyprzedane bilety na długo przed koncertem.

Utwór "Zanim czas..." utrzymuję się przez wiele tygodni na pierwszym miejscu Listy Przebojów Polskiego Radia BIS.

Wrzesień 2007 roku przyniósł czwarte wydawnictwo Końca Świata – zawierający 12 kompozycji album "Burgerbar" oraz klip promujący płytę do utworu "Wystarczy, że serce mi bije". Płyta osiągnęła najlepszą sprzedaż z dotychczasowych wydawnictw i zajęła 5 miejsce w plebiscycie Antyradia na najlepszą płytę 2007 roku.

W ramach promocji płyty zespół ruszył w ogólnopolską trasę koncertową Burgerbar Tour, w międzyczasie występując z zespołem Akurat na Mini Tour 2007 grając w większości miast w całym kraju. Zespół zagrał również koncert na żywo w Radio Dla Ciebie.

Rok 2008 przynosi kolejne sukcesy zespołu. Koniec Świata zostaje zaproszony przez Jurka Owsiaka na główny koncert WOŚP w Warszawie pod Pałacem Kultury. Zespół wystąpił jako jedna z głównych gwiazd koncertu transmitowanego przez TVP2.

Na początku lutego zespół ponownie został zaproszony do udziału w kolejnej edycji trasy Punky Reggae Live 2008 obok zespołów Farben Lehre i Leniwiec. Ukazuję się drugi singiel i klip do utworu „Dziewczyna z Naprzeciwka”. Piosenka utrzymuję się przez kilka tygodni i dochodzi do 13 miejsca na Liście przebojów Trójki.

Zespół zostaję zaproszony na Slavske Rock Fest na Ukrainie przeżywając powódź stulecia. Pojawia się na koncercie urodzinowym Antyradia oraz ponownie na Festiwalu w Jarocinie 2008. W okresie jesienno - wiosennym Koniec Świata wraz

z zespołem Zabili mi Żółwia rusza w najdłuższą trasę w historii istnienia. Trasa 2008-2009 obejmuje zasięgiem cały kraj i przynosi ok 50 koncertów.

 

W 2010 roku zespół obchodzi swoje 10 urodziny. Z tej okazji odbyły się trzy koncerty urodzinowe na których wystąpili specjalnie zaproszeni na tą okazję goście: Maciej Kurowicki (Hurt) Michał Wojnar (Zabili mi Żółwia) oraz Jan Gałach (Osły, Martyna Jakubowicz).

24 kwietnia 2010 roku ukazał się piąty najnowszy album studyjny pt „Oranżada”. Album zawiera 13 utworów, w których na zmianę przeplatają się elementy rocka i folku (doprawionego mandoliną, skrzypcami oraz akustycznymi gitarami), ale nie brakuje też rozbudowanej sekcji dętej. Ciekawostką na płycie jest gość Tomasz Kłaptocz (były wokalista zespołu Akurat, obecnie udzielający się w zespole Buldog), którego można usłyszeć w tytułowym utworze „Oranżada”. Ciekawostką jest również fakt, że album nagrywany był na tzw "setkę" - czyli wszystkie instrumenty jednocześnie.

W roku 2010 i 2011 zespół promuje nowy album na koncertach plenerowych i w klubach. ORANŻADA TOUR swoim zasięgiem obejmuję cały kraj.

W 2011 roku zespół postanawia uczcić swoje dziesięciolecie wydając składankę podsumowującą ich dyskografię, dodając do tego dwie zupełnie nowe kompozycje. Wszystko przebiegałoby zgodnie z planem, gdyby nie mały szczegół - wydawca miał nieco odmienne spojrzenie na dorobek zespołu i nie zgadza się z wyborem chłopaków, co do utworów na tracklistę... Sytuacja przybrała wymiar dramatyczny, nikt nie chciał ustąpić .... po wielu dyskusjach, prośbach i groźbach Panowie doszli do zadowalającego wszystkich porozumienia - ukaże się nie jedna płyta, a dwie! Pierwsza kompilacja będzie wizją zespołu, a druga - selekcją wydawcy. Tracklisty różne, choć co do niektórych utworów są zgodni! Koniec Świata X LAT ukazało się 18.04.2011 roku.

Dodatkowe informacje, ciekawostki, obszerną historię zespołu jak również aktualne występy i archiwum koncertowe znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.koniecswiata.art.pl

Date

26 October 2012

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

klub Mechanik

Genres

Reggae & Ska
Karta podarunkowa
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388