Go to the contentGo to the menu
KORA

KORA

13 December 2011, Tuesday, , Duża Scena

Date

13 December 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

Kora

Genres

Rock & Pop

KORA – pierwsza dama polskiego rocka, fenomenalna wokalistka zespołu Maanam, autorka oryginalnych tekstów, piosenek i wierszy, pierwsza polska hipiska. Zadebiutowała w 1976 roku z zespołem Maanam. Już na samym początku kariery została uznana za niebywałe zjawisko wokalno-estradowe. Koncert w 1980 roku w Opolu był dla KORY momentem przełomowym. Na nowej fali polskiego rocka artystka stała się wielką gwiazdą, głosem całego pokolenia. Kora swoimi tekstami zerwała z dotychczasowym PRL-owskim nihilizmem. Słowa piosenek Artystki powoli, poprzez język młodych, weszły do kanonu językowego...

KORA ma na swoim koncie szereg platynowych i złotych płyt, ponad 5000 zagranych koncertów w Polsce i za granicą, kilka milionów sprzedanych płyt, dziesiątki teledysków. Jako pierwsza artystka w Polsce podpisała kontrakt ze światową wytwórnią – RCA i Fuego oraz wydała trzy płyty na europejskich rynkach. Występowała także z aktorami Teatru Starego na festiwalu teatralnym we Włoszech w Spoletto z Mątwą Witkacego oraz była autorką programu telewizyjnego „Amory Kory”.

Każda płyta to wielkie przeboje z doskonałymi tekstami i świetną muzyką. Do największych hitów należą m.in.: Boskie Buenos, Karuzela Marzeń, Oddech Szczura, Kocham Cię, Kochanie Moje, Szał Niebieskich Ciał, Lucciola, Lipstick on The Glass, Róża, Bez Ciebie Umieram.

KORA w 2011 roku obchodzi 35-lecie pracy artystycznej. Jubileusz świętowała m.in. podczas festiwalu TOP trendy 2011, gdzie wraz z zespołem zagrała recital przygotowany specjalnie na tę okazję. Emitowany na żywo koncert był wielkim sukcesem. Podczas występu KORA została uhonorowana trzema wyjątkowymi nagrodami. Prezydent Miasta Sopotu wręczył artystce Bursztynowego Słowika, Prezes SAWP, Ryszard Poznakowski – nagrodę specjalną dla KORY – Pierwszej Damy Rocka, a TV POLSAT – statuetkę TOPtrendy, dziękując za prawdziwość, wzruszenia i lekcję życia przekazywaną w utworach.

W dniu 31.08.2011 KORA została uhonorowana przez Prezydenta RP wyjątkowym odznaczeniem - otrzymała Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Artystka dostała to wielkie wyróżnienie za zasługi dla kultury polskiej oraz znaczące osiągnięcia w twórczości artystycznej.

Obecnie KORA koncentruje się na pracy nad nową płytą. Premiera nowego albumu odbędzie się już w listopadzie 2011.

Jesień zapowiada się więc dla Artystki bardzo pracowicie: KORA bierze udział w trwającej już drugiej edycji „Must Be The Music Tylko Muzyka”, gdzie jest jurorem. Od listopada będzie promowała swoją najnowszą płytę, zagra również z tej okazji szereg koncertów w całym kraju. Koncerty w ramach jesienno-zimowej trasy będą składały się z największych hitów KORY i Maanamu oraz premierowych utworów KORY z nowego albumu Artystki.

Date

13 December 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

Kora

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galleries

Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388