Go to the contentGo to the menu
LADY PANK - OHYDA

LADY PANK - OHYDA

13 December 2024, Friday, Klub Stodoła, Duża Scena

Date

13 December 2024
Otwarcie drzwi: 18:00
Rozpoczęcie wydarzenia: 19:30

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Where to buy

Kasa Klubu Stodoła
Stodola.pl
Ticketclub.pl

Organizers

Stodoła Sp. z.o.o.

Artists

Lady Pank

Genres

Rock & Pop
Otwarcie drzwi: 18:00
Rozpoczęcie wydarzenia: 19:30

Dwa koncerty Lady Pank w Klubie Stodoła w ramach trasy OHYDA!

Lady Pank zapowiada dwa jesienne koncerty w Klubie Stodoła, w ramach trasy koncertowej OHYDA! Legendarna formacja zagra w Warszawie już 7 oraz 13 grudnia 2024. Bilety dostępne w sprzedaży!

Ulicą ciągle biega młodzież, w powietrzu dziwnie pachnie punkiem…

Ohyda! A jak się wyda to… będziemy pisać do MO!

Kto z pokolenia lat 80 i 90 nie pamięta słów kultowej ladypankowej Ohydy z ich drugiego, owianego wówczas aurą obyczajowego skandalu, ale i jednego z najważniejszych albumów tamtej epoki? I właściwie dlaczego nazwali go „Ohyda”?

Ohyda, czyli to, co jest ohydne, wstrętne, brzydkie, a także czyn, który budzi odrazę. Zapis "ohyda" został uwarunkowany historycznie. Już w XVI wieku nasi przodkowie mówili "ohida" na coś wstrętnego, zanieczyszczonego lub upapranego.

A jak prezentuje się Ohyda w XXI wieku? Sprawdźcie… na jesiennych koncertach legendarnego Lady Pank!

 

Ohyda

Zabij tohttps://youtu.be/Xsl8RgDpQzU?feature=shared

Czas na mały blues:

 

Lady Pank to legendarny polski zespół rockowy założony w 1981 roku przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów. Wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy, która już od 40 lat króluje na polskiej scenie muzycznej. Przeboje: "Mniej niż zero", "Kryzysowa narzeczona", "Tańcz głupia, tańcz", "Mała Lady Punk", "Zamki na piasku", "Zawsze tam, gdzie ty", "Sztuka latania", "Fabryka małp", "Wciąż bardziej obcy", "Vademecum skauta", "Zostawcie Titanica", "Marchewkowe pole", "Tacy sami", "Na co komu dziś", "7-me niebo nienawiści", "Młode orły", "Strach się bać" czy "Stacja Warszawa" na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już kilka pokoleń słuchaczy.

Podczas 40-letniej działalności zespół wydał ponad 20 płyt, które pobiły wszelkie rekordy popularności, czyniąc Lady Pank jedną z największych legend polskiego rocka.

W 2022 roku ukazał się nowy album zespołu "MTV Unplugged". Płyta zawiera zapis koncertu, który odbył się w ramach kultowego formatu Unplugged w warszawskim kinie Relax. Oprócz filarów grupy, Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza, w koncercie wzięła udział stała sekcja rytmiczna, czyli Kuba Jabłoński i Krzysztof Kieliszkiewicz, muzycy sesyjni towarzyszący zespołowi na koncertach: Wojtek Olszak (fortepian), Marcin Nowakowski (saksofony) i Michał Sitarski (gitara), a także zaproszeni goście: znakomici wokaliści Tomasz Organek (zaśpiewał "Sztukę latania”) i Piotr Cugowski ("Stacja Warszawa” w duecie z Januszem Panasewiczem i solowo "Minus 10 w Rio”), wybitny jazzman, Bernard Maseli grający tu na wibrafonie i kalimbie oraz duet wiolonczelistów Cello Brothers.

Lady Pank jest pierwszym polskim zespołem, który posiada oficjalne radio internetowe "RMF Lady Pank" dostępne w serwisie internetowym RMFon.pl. Zespół jest również laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. kilku platynowych płyt czy Bursztynowego Słowika.

Koncerty Lady Pank to blisko dwugodzinne show, złożone z samych przebojów, znanych wszystkim od czterech dekad.

 

Lady Pank - OHYDA

7 i 13 grudnia 2024, Klub Stodoła

ul. Batorego 10, Warszawa

Bilety dostępne w kasie Klubu Stodoła oraz w sprzedaży internetowej:

www.ticketclub.pl

 

---

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Wstęp na teren Imprezy przysługuje osobie powyżej 10. roku życia, posiadającej bilet wstępu.

Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).

Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: kontakt@ticketclub.pl  

Date

13 December 2024

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Where to buy

Kasa Klubu Stodoła
Stodola.pl
Ticketclub.pl

Organizers

Stodoła Sp. z.o.o.

Artists

Lady Pank

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388