Go to the contentGo to the menu
LAO CHE

LAO CHE

15 march 2013, friday, , Duża Scena

Date

15 march 2013

Venue

Stage

Duża Scena

Artists

Lao Che
Karta podarunkowa

19.00 – otwarcie klubu
20.00 - 20.35 koncert Disparates
20.50 - 21.30 koncert UL/KR
21.45 - 23.30 koncert Lao Che
Muzyka Lao Che to zbitka wielu naleciałości stylistycznych. Na płycie Gusła, wszystko ma za zadanie oddać atmosferę zamierzchłych czasów, okresu średniowiecza i historycznych relacji rodem z kresów. Wiele neologizmów i zapożyczeń z kultury wschodnich Słowian znalazło tutaj swoje miejsce. Jest to dziwny zlepek kulturowy, o dość ciemnym i tajemniczym koncepcie, związanym z Gusłami, czyli obrzędem wywoływania duchów.
Pomysł na drugą płytę zespołu Powstanie Warszawskie pojawił się już podczas końcowego etapu prac nad płytą Gusła. Przez długi czas projekt dojrzewał i nabierał kształtów. Płyta została nagrana w wyposażonym w stare sprzęty studio Obuh. Do nagrań użyto przede wszystkim starych mikrofonów pamiętających lata 60-te, czy nawet lata 30-ste.
Trzecia płyta nie powielała koncepcji i schematów poprzednich dokonań. Ukazuje radość z dźwięku, rytmu i brzmienia, jaką daje zespołowi muzykowanie. Inspirowani po części muzyką cyrkową, a po części starymi polskimi kreskówkami, zespół przywołał radosne wibracje, pobudzające do ruchu i elektryzującego odbioru. Teksty groteskowe w swoim wyrazie mają oddać słabości i ułomności ludzkiej natury. Tytuł płyty Gospel oddaje karykaturalną wizję rzeczywistości.
Prąd Stały/Prąd Zmienny to zbiór piosenek, z których każda to odrębna opowieść. Teksty są pełne wciągających, często absurdalnych historii, w których nie brakuje zabaw słownych charakterystycznych dla twórczości Spiętego. Na czwartym krążku w dorobku zespołu, gitary elektryczne ustąpiły nieco miejsca klawiszom i samplerom, a bębny współgrają z automatem perkusyjnym. Zespól położył duży nacisk na eksperyment z brzmieniem odwołując się do retro elektroniki oraz brzmień zimnofalowych.
Zespół zainspirowany klasycznymi albumami z muzyką filmową postanowił przygotować nową płytę, która dzięki swojej różnorodności i koncepcji stanowiłaby autorski Soundtrack. W trakcie pracy nad płytą w otoczeniu zespołu pojawił się filmowy zespół producencki, który po wysłuchaniu wersji demo albumu wyraził chęć realizacji filmu, którego scenariusz opierałby się na muzyce i tekstach Lao Che, jednak z powodu problemów technicznych pomysł nie został sfinalizowany. Ponieważ prace nad płytą toczyły się niezależnie od ekipy filmowej, muzycy wrócili do swojego pierwotnego pomysłu na album. Jak na każdej wcześniejszej płycie, zespół postanowił pójść w nieznanym kierunku, pozwalając sobie na swobodne czerpanie z bogactwa muzyki, nie zważając na sztywne ramy gatunków.
Owocem tej pracy jest niezwykła różnorodność albumu -  rock, funk, elektronika, hip hop, którą dopełniają liryczne kompozycje oraz improwizacje.

Bilety w cenie: 40 pln - przedsprzedaż oraz 47 pln w dniu koncertu
do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10) i TicketClubie (Warszawa, ul. Bracka 25 - Księgarnia i Salon muzyczny Traffic Club);


Zombi!

 

http://www.youtube.com/watch?v=pXkrR4_Q-6Q

Date

15 march 2013, 00:00

Venue

Stage

Duża Scena

Artists

Lao Che
Karta podarunkowa

Galleries

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31