Go to the contentGo to the menu
LIPALI - OPEN STAGE

LIPALI - OPEN STAGE

16 december 2019, monday, Klub Stodoła, Open Stage

Date

16 december 2019

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Open Stage

Organizers

Agencja

Artists

Lipali
Karta podarunkowa
TIMETABLE:
19:00 - otwarcie drzwi
20:00 - początek koncertu 
 
16 grudnia w Stodole wystąpi Lipali! Koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej, promującej najnowszy album zespołu, który ukaże się jesienią tego roku. Bilety dostępne w sprzedaży!
 
Zespół Lipali powstał w 2000 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Tomasza Lipnickiego, po rozwiązaniu grupy Illusion w roku 1999. Początkowo Lipali była solowym projektem Lipnickiego, który nagrał debiutancki album Li-pa-li w 2000 roku z udziałem muzyków sesyjnych. W nagraniach wzięli udział m.in. klawiszowiec Cezary Morawski i gitarzysta Tymon Tymański.
 
W 2003 roku na zaproszenie Lipnickiego, dołączyli perkusista Łukasz Jeleniewski i basista Adrian Kulik, z którymi rozpoczął występy jako grupa muzyczna. 27 września 2004 roku nakładem Pomaton EMI ukazał się album pt. Pi Album został zrealizowany w warszawskim studiu Elektra, we współpracy z producentem Adamem Toczko.
 
25 czerwca 2007 roku nakładem Frontmusic ukazał się trzeci album Lipali pt. Bloo. Album był promowany singlem pt. Sen o lepszym dniu.. Do tytułowego utworu został zrealizowany teledysk w reżyserii Jacka Kościuszki.
 
27 marca 2009 roku nakładem wytwórni muzycznej Lemon Records ukazał się czwarty album grupy pt. Trio. Na albumie ukazała się m.in. interpretacji utworu „Biała flaga” z repertuaru grupy Republika. W lutym 2010 roku wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: album roku rock.
 
21 czerwca 2011 roku ukazał się pierwszy album koncertu zatytułowany Akustyk Live. Akustyczny koncert został zarejestrowany w sali koncertowej Polskiego Radia im. S.Lutosławskiego (S1) w Warszawie 16 kwietnia także 2011 roku.
 
Ponad trzy lata od wydania „Trio” zespół wrócił do studia nagraniowego, czego efektem stał się nowy materiał. Płyta 3850 została wydana 1 października 2012 roku. Znalazło się na niej 11 nowych utworów. W warstwie muzycznej i tekstowej słychać jak zespół ewoluował, zachowując swój rozpoznawalny rockowy styl połączony z bezkompromisowymi tekstami autorstwa Tomasza Lipnickiego. Pod koniec grudnia 2012 roku, pochodzący z albumu, utwór „Najgroźniejsze zwierzę świata” stał się oficjalną piosenką 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
Pod koniec września 2014 roku Lipali ogłosiło poszukiwania czwartego członka zespołu. Kilka miesięcy później, 25 lutego 2015 r. ogłoszono, że nowym członkiem grupy został Roman Bereźnicki (gitara, śpiew oraz instrumenty klawiszowe). Czwarty w Lipali jest równocześnie liderem i wokalistą grupy LecteR. W tym samym roku zespół wydał płytę pt. „Fasady”, którego single „Ludzie 1.2” oraz „Kawy dwie” osiągnęły ponad milionową oglądalność w serwisie YouTube.
 
W 2018 roku zespół Adriana Kulika na bassie zastąpił Łukasz Gajowniczek.
Jesienią 2019 r. ukaże się najnowszy album zespołu. Materiał z nowej płyty już 16 grudnia będzie można usłyszeć w warszawskiej Stodole! 
 

Bilety (miejsca stojące):

40 PLN - przedsprzedaż

45 PLN - w dniu koncertu

Do kupienia w kasie Klubu Stodoła oraz za pośrednictwem stron: www.stodola.pl, www.ticketclub.pl

 

 

Date

16 december 2019, 00:00

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Open Stage

Organizers

Agencja

Artists

Lipali
Karta podarunkowa
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31