Go to the contentGo to the menu
MESHUGGAH
SOLD OUT

MESHUGGAH

15 March 2024, Friday, Klub Stodoła, Duża Scena

Date

15 March 2024

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Knock Out Productions

Meshuggah wraca do Polski w wyjątkowym towarzystwie

Szwedzcy pionierzy djentu poszatkują słuchaczy swoim matematycznym metalem już 15 marca w Warszawie i 17 marca w Krakowie.

Koncerty Meshuggah łamią kości i zgniatają każdego, kto znajdzie się pod sceną, a i tak wracamy po więcej! Na czym polega fenomen grupy? Na potężnym, bezbłędnym djencie, zarówno studyjnie, jak i na żywo.

Po Mystic Festival 2023 nie mogliśmy doczekać się ich powrotu i nareszcie, Szwedzi przyjedą do Polski w towarzystwie melodyjnego death metalu z The Halo Effect i black-sludge’owych pesymistów z Mantar.

 

MESHUGGAH (Szwecja) djent, prog metal:

To niesamowite, jak kręte potrafią być koleje losu. Bo czy ktoś, kto wybrał się na malutki koncert Meshuggah ponad trzy dekady temu gdzieś w Szwecji, mógł w ogóle przypuszczać, co z nich wyrośnie? Dosłownie w ciągu kilku lat załoga dowodzona przez Fredrika Thordendala przeskoczyła z przyjemnego tech-thrashu do jednego z absolutnie najistotniejszych i wyprzedzających swój czas zjawisk w metalu. Jak łatwo zaobserwować, djentowe składy wyrastają jak grzyby po deszczu nawet dziś, a Meshuggah robili to na długo przed wszystkimi – ba!, zanim ktokolwiek jeszcze próbował to nazwać. Przepis tych wizjonerów z Umeå na metal zawiera więc maksymalnie skomplikowane rozwiązania rytmiczne, ciężaru tyle, że tynk leci z sufitów i absolutny brak patosu, melancholii czy innych uniesień, na których całkiem daleko zajechały setki metalowych kapel. Oni są jedyni w swoim rodzaju – wiecznie niezastąpieni i niepodrabialni.

https://www.facebook.com/meshuggah

https://www.youtube.com/watch?v=OyWbQwK65Qc 

https://www.instagram.com/meshuggah/ 

 

THE HALO EFFECT (Szwecja) melodic death metal:

Od razu po opuszczeniu In Flames gitarzysta, Niclas Engelin, wpadł na pomysł, aby skrzyknąć innych ex-członków zespołu, w tym Jespera Strömblada, a na wokal wrzucić Mikaela Stanne z Dark Tranquility. I wiecie co? Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Bo The Halo Effect to melodyjny death metal wręcz podręcznikowy, absolutnie majestatyczny i naszpikowany krzepiącymi emocjami. Kiedy trzeba, podniosły i niemal filmowy, w innych sytuacjach po prostu zabójczo przebojowy, ale za każdym razem podparty tak silnym gitarowym szkieletem, że łezka się w oku kręci. Będziecie nucić te melodie na żywo już od pierwszego numeru.

https://www.facebook.com/thehaloeffectse 

https://www.youtube.com/watch?v=WByGv-qdZ4w 

https://www.instagram.com/thehaloeffectse/ 

 

MANTAR (Niemcy) sludge/black metal:

Przekazują pesymistyczne treści, ale puszczają oko do słuchacza i nie boją się subtelnego humoru. Grają wyjątkowo surowy metal, ale do samego metalu się nie ograniczają. Mantar jest jednym z najciekawszych tworów podziemnej sceny, który już od “Death by Burning” cieszy się statusem kultowym. Ostatnio zmienili kierunek, chętnie oglądając się na czołowe składy alt-rockowe czy nawet grunge’owe z lat 90., lecz spokojnie, ciężaru nie stracili. Gwarantujemy, że na żywo spuszczają punkowy łomot, bez markowania ciosów.

https://www.facebook.com/MantarBand 

https://www.youtube.com/watch?v=pc43GUISBmY 

https://www.instagram.com/mantarband/ 

 

Wystąpią:

MESHUGGAH (Szwecja) djent, prog metal
+
The Halo Effect (Szwecja) melodic death metal

Mantar (Niemcy) sludge/black metal

Kiedy: 15 marca (piątek) 2024
Gdzie: Warszawa @ Stodoła, ul. Batorego 10
Bilety: 159-180 zł – miejsca stojące, 199-210 zł – miejsca siedzące
Organizator: Knock Out Productions

 

Zaprasza
Knock Out Productions                                     
http://www.knockoutprod.net

https://www.facebook.com/productions.knock.out

https://www.instagram.com/knockoutprod

 

Date

15 March 2024

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Knock Out Productions
Karta podarunkowa

Galleries

Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388