Go to the contentGo to the menu
METRIC - OPEN STAGE

METRIC - OPEN STAGE

2 November 2018, Friday, Klub Stodoła, Open Stage

Date

2 November 2018

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Open Stage

Organizers

Live Nation
Klub Stodoła

Artists

Metric
METRIC - Open Stage
2 listopada 2018, Klub Stodoła, Warszawa
 
Support: James Hersey
 
Artist Presale od 17 lipca od godz. 15:00 do 20 lipca do godz. 9:00
 
Bilety w cenie 79 PLN w już w regularnej sprzedaży na Stodola.pl oraz LiveNation.pl
 
 
METRIC prezentuje nową piosenkę "Dark Saturday"!
 
"Dark Saturday" to pierwszy singiel z nadchodzącego albumu studyjnego METRIC, który ukaże się 21 września.
 
Polska publiczność będzie miała możliwość usłyszeć nowy materiał 2 listopada w klubie Stodoła – Warszawa jest jednym z przystanków na obszernej trasie koncertowej zespołu Metric.
 
"To siódmy album naszego zespołu", mówi kultowa wokalistka Emily Haines. "Chcieliśmy, aby pierwszą piosenką, którą usłyszą ludzie, była" Dark Saturday ", jako dźwiękowy dowód na to, że nasze gitarowe granie powraca. Lirycznie piosenka przedstawia antyutopijną scenę życia nocnego, przepełnioną bogactwem, w której bananowe dziewczyny mówią mdlące rzeczy typu "Jestem bogata, wszystko jest darmowe".
 
Fragment "Dark Saturday”
 
Somewhere in the south of France, or the Caribbean Sea, she said, “I don’t need to make a living, fake diamonds got nothing on me”. I met her in the world below, she’s a tourist of the world beneath. I said, “Everything I built from nothing.” She said, “I’m so rich everything’s free.” So dark it ain’t so dark. 
 
Forever and never, a torch in search of a flame. To be good, get better. I change by staying the same. Forever and never, a night in search of a day. As anxious as ever, it’s such a Dark Saturday.
 
What’s your name and where you from? Well I’m worth your weight in gold. While we lie here in the sun, the whole wide world’s about to explode. Now our bodies intertwine, and the truth is plain to see. I said, “Everything I built from nothing.” She said, “Don’t you blame your problems on me.”
 
Po raz pierwszy od ostatnich 3 albumów, gitarzysta Jimmy Shaw nie był współproducentem, decydując się na powierzenie tej roli swojemu pierwszemu współpracownikowi Justinowi Meldal-Johnsenowi, który współpracował m.in. z M83, Beck czy Nine Inch Nails.  Album, który został nagrany we własnym studio zespołu (Giant Studio w Toronto) był również miksowany przez pierwszego współpracownika Tony'ego Hoffera, który ma swój udział w nagraniach m.in. Phoenix, Depeche Mode czy Air.
 
"Justin był właśnie tym, czego potrzebowaliśmy podczas produkcji tego albumu", skomentował Shaw. "Naprawdę widział każdego członka zespołu oko w oko i był w stanie uchwycić to, co każdy z nas potrafi robić najlepiej. Zdałem sobie sprawę, że sam nie mogłem tego zrobić, będąc tak długo w zespole. W końcu mogliśmy skupić się na grze, tak jak na początku. Stworzyliśmy ten album w taki sposób, w jaki nie robiliśmy tego od dłuższego czasu i myślę, że będzie to słychać"
 
Do sieci trafił również teledysk "Dark Saturday" w reżyserii długoletniego współpracownika Justina Broadbenta. Po premierze w wielu wiodących, światowych mediach t.j Rolling Stone, NME, teledysk jest teraz ogólnodostępny: https://metric.lnk.to/DarkSaturdayvideo
 
Chociaż nie ujawniono tytułu, grafiki ani listy utworów nadchodzącego albumu, zespół uruchomił kampanię przedsprzedażową na swojej stronie internetowej, oferując wiele różnych pakietów. Fani, którzy zamówili album w przedsprzedaży, otrzymają limitowany winyl "Dark Saturday" bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
 
12 lipca METRIC ruszył w trasę po Ameryce Północnej jako specjalni goście podczas trasy legend rocka Smashing Pumpkins. 
 
METRIC:

Official Website

Apple Music

Spotify

Instagram

Facebook

YouTube

Twitter

 

James Hersey - austriacko-amerykański piosenkarz i autor piosenek z kontraktem płytowym w legendarnej wytwórni Glassnote Records. Jego debiutancka EP "Pages" ukazała się w maju 2017 r., a pochodzący z niej singiel ‘’Miss You’’  uzyskał ponad 100mln odtworzeń w serwisie Spotify oraz status złotej płyty we Włoszech oraz Kanadzie. Utwór "Miss You" nie był jednak pierwszym sukcesem Jamesa. W 2014 roku napisał piosenkę "Coming Over", która została przerobiona przez producentów EDM na całym świecie. W tym gronie znaleźli się m.in. filus, Kygo czy Dillon Francis, który z tym utworem dotarł do pierwszego miejsca listy US Billboard Dance Charts. Jesienią 2018 roku James Hersey wydał swoją drugą EPkę zatytułowaną "Innerverse". Już 2 listopada polska publiczność będzie miała możliwość usłyszeć materiał na żywo! James wystąpi jako support na warszawskim koncercie zespołu Metric.

 
Artist Presale od 17 lipca od godz. 15:00 do 20 lipca do godz. 9:00
 
Bilety w cenie 79 PLN w już w regularnej sprzedaży na Stodola.pl oraz LiveNation.pl
 
Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
 
Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły na www.stodola.pl
 
Uwaga! Na teren koncertu obowiązuje zakaz wnoszenia toreb, plecaków, walizek i innych przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych – prosimy zatem o ich niezabieranie. Pełna informacja dostępna w „Regulaminie uczestnictwa w koncercie” na www.livenation.pl.
1) osoby powyżej 16 roku życia wchodzą samodzielnie
2) osoby poniżej 16 roku życia mogą wejść za pisemną zgodą rodzica lub też pod opieką dorosłego opiekuna posiadającego własny bilet

 

Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły TUTAJ.
 
Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

 

Date

2 November 2018

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Open Stage

Organizers

Live Nation
Klub Stodoła

Artists

Metric
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388