Go to the contentGo to the menu
MUZYCZNY KAZIMIERZ: BAJM, VIDEO, BAIKA

MUZYCZNY KAZIMIERZ: BAJM, VIDEO, BAIKA

2 August 2024, Friday, Kazimierz Dolny, Kamieniołomy, Kazimierz Dolny

Date

2 August 2024
Otwarcie drzwi: 18:00

Venue

Kamieniołomy, Kazimierz Dolny, Kazimierz Dolny

Where to buy

Kasa Klubu Stodoła
Stodola.pl
Ticketclub.pl

Artists

BAiKA
Bajm
Video
Otwarcie drzwi: 18:00

 

VIDEO i BAiKA dołączają do BAJMU podczas festiwalu Muzyczny Kazimierz w Kazimierzu Dolnym!

2 sierpnia 2024 na scenie Kamieniołomów w Kazimierzu Dolnym wystąpią: BAJM, Video oraz BAiKA! Koncerty artystów odbędą się w ramach tegorocznej edycji festiwalu Muzyczny Kazimierz, który już w sierpniu zagości w malowniczym Kazimierzu Dolnym, prezentując co weekend plejadę gwiazd polskiej sceny muzycznej. Bilety jednodniowe są już dostępne w sprzedaży!

Muzyczny Kazimierz – 2 sierpnia 2024

BAJM

BAJM to zespół stworzony w Lublinie przez Beatę Kozidrak, Andrzeja Pietrasa, Jarosława Kozidraka i Marka Winiarskiego. Drogę do kariery otworzyła zespołowi nagroda w koncercie debiutów Festiwalu w Opolu w 1978 r. Bajm zajął tam drugie miejsce za piosenkę „Piechotą do lata”.

Zespół wydał 16 płyt. Każda z nich okryła się złotem bądź platyną. Teksty do wszystkich piosenek napisała Beata Kozidrak.

Grupa wylansowała ponad sto przebojów, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki. Wśród największych wymienia się: „Płynie w nas gorąca krew”, „Dwa serca, dwa smutki”, „Małpa i ja”, „Biała armia”, „Ta sama chwila”, „Szklanka wody”, „Nie ma wody na pustyni”, „Myśli i słowa”.

BAJM ma na koncie 4 mln sprzedanych płyt. Zdobył wszystkie najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne przyznawane w Polsce.

Zespół koncertował w całej Europie, USA, Kanadzie i Wietnamie. Do tej pory dał ponad  7 tys. koncertów. 

Od 30 lat BAJM gra w składzie: Beata Kozidrak – vocal, Piotr Bielecki – gitara, Krzysztof Nieścior – perkusja, Adam Drath – gitara, Artur Daniewski – gitara basowa. W 2000 r. do zespołu dołączyła Maria Dobrzańska, która gra na instrumentach klawiszowych.  Członkowie całego zespołu pochodzą z Lublina.

31 sierpnia 2018 r. ukazał się dwupłytowy album "BEST OF 1978 - 2018" - zawierający największe przeboje zespołu, wydany z okazji 40-lecia BAJMu.

Od 45 lat managerem zespołu jest Andrzej Pietras.

 

 

VIDEO

Zespół VIDEO to jeden z najpopularniejszych zespołów współczesnej polskiej muzyki rozrywkowej. Istnieje od 2007 roku, ma na swoim koncie 3 albumy: "Video Gra", "Nie Obchodzi Nas Rock" oraz "Doskonale Wszystko Jedno". Wspomniane płyty przyniosły liczne przeboje, m.in: "Bella", "Idę na plażę", "Soft", "Papieros", "Środa czwartek", „Szminki róż", "Fantastyczny lot", "Wszystko Jedno" oraz "Ktoś Nowy".

VIDEO są laureatami licznych nagród, wśród ostatnich wyróżnić można statuetki Eska Music Awards 2015, 2016 w kategorii "Najlepszy Zespół". W tym roku single "Wszystko Jedno" i "Ktoś Nowy" osiągnęły status Platynowych Płyt, a album album „Doskonale Wszystko Jedno” pokrył się złotem.

VIDEO tworzą: Wojtek Łuszczykiewicz, Bartek "Budyń" Szymański, Piotr Kowalewski, Paweł Stępień i Daniel Tyszkiewicz.

 

 

BAiKA

Duet powstał w roku 2015 na bazie doświadczeń gitarzysty i producenta Piotra Banacha, założyciela i lidera zespołów Hey i Indios Bravos, oraz świeżości i żywiołowości wokalistki Katarzyny „Kafi” Figaj. W 2016 roku ukazała się płyta zawierająca materiał zarejestrowany na żywo podczas audycji "O północy" w Radio Koszalin, plus 3 dodatkowe utwory demo, stąd tytuł „RK+”.

W lutym 2018 roku duet zaprezentował swój debiutancki studyjny album "Byty zależne", który został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez słuchaczy, jak i recenzentów. Piosenki duetu zaczęły pojawiać się na radiowych listach przebojów, zdobywając czołowe miejsca m.in. w rockowej rozgłośni Antyradio.

Z równym powodzeniem występowali w małych, kameralnych klubach, jak i na dużych, festiwalowych scenach – m.in. Pol’and’Rock i Jarocin Festiwal.

Obecnie pracują nad kolejnym materiałem studyjnym, który pod tytułem „Zdecydowana mniejszość” ukaże się wiosną 2023 roku.

Piotr Banach - gitara, instrumenty perkusyjne, produkcja, kompozycje, teksty. Był perkusistą i autorem tekstów kilku szczecińskich zespołów spod znaku punk-rocka i reggae, a w roku 1992, już jako gitarzysta, założył rockowy zespół Hey, którego liderem i głównym kompozytorem był do lipca 1999 roku. Po kilkuletniej przerwie w działalności muzycznej powrócił z formacją Indios Bravos, która była nie tylko jedną z gwiazd krajowej sceny reggae, ale też zaznaczyła swoją obecność na wielu festiwalach rockowych, m.in. Jarocin Festiwal, OpenAir, czy Przystanek Woodstock, gdzie nagrodzona została Złotym Bączkiem za rok 2006, przyznawanym za najlepszy występ festiwalu. Banach był również producentem płyty Katarzyny Nosowskiej "Puk, puk", a w roku 2005 nagrał swój solowy album "Wu-wei".

Katarzyna „Kafi” Figaj - śpiew, instrumenty klawiszowe, kompozycje, teksty. Swój artystyczny pseudonim zbudowała w oparciu o zbitkę pierwszych sylab imienia i nazwiska. Szerszej publiczności dała się poznać występując u boku Katarzyny Nosowskiej podczas jubileuszowej trasy zespołu Hey - Fayrant Tour. Była też odtwórczynią głównej roli w spektaklu muzycznym „Coś z Nietzschego” oraz wokalistką artystycznej grupy Monogamik.

 

 

 

MUZYCZNY KAZIMIERZ 2024 

LINE-UP:

·         PIĄTEK, 2 sierpnia: BAJM, Video, BAiKA

·         SOBOTA, 3 sierpnia: KULT, Darmozjady, ZIEMBUL

·         CZWARTEK, 8 sierpnia: Daria Zawiałow, Jacko Brango, VHS

·         PIĄTEK, 9 sierpnia: T.LOVE, Kasia Kowalska, BRUDNO

·         SOBOTA, 10 sierpnia: NOSOWSKA, KASIA LINS, KĘPIŃSKI >|< KOWALONEK

·         PIĄTEK, 16 sierpnia: IRA, Happysad, Katarzyna Pietras

·         SOBOTA, 17 sierpnia: Myslovitz

·         PIĄTEK, 23 sierpnia: Lady Pank, Dziwna Wiosna, The Freuders

·         SOBOTA, 24 sierpnia: Dżem, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Old Breakout

 

Kamieniołomy, Kazimierz Dolny (woj. lubelskie)

Bilety jednodniowe dostępne na www.ticketclub.pl

 

 

Date

2 August 2024

Venue

Kamieniołomy, Kazimierz Dolny, Kazimierz Dolny

Where to buy

Kasa Klubu Stodoła
Stodola.pl
Ticketclub.pl

Artists

BAiKA
Bajm
Video
Karta podarunkowa
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388