Go to the contentGo to the menu
Myslovitz

Myslovitz

11 December 2010, Saturday, , Duża Scena

Date

11 December 2010

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Rock & Pop

Zapraszamy Państwa na pierwsze koncerty zapowiadające nowa płytę "Myslovitz", której premiera przewidziana jest na wiosnę 2011r. Podczas jesiennych koncertów zespół zaprezentuje kilka nowych piosenek, które znajda się na nowym wydawnictwie. Sponsorem Głównym nowej płyty "Myslovitz" jest mBank.

Oficjalnie Myslovitz rozpoczął działalność po zwycięstwie na Mokotowskiej Jesieni Muzycznej w grudniu 1994r. Wcześniej, od 1992r.
występował jako The Freshmen. W 1995r. grupa wydała pierwszą płytę (Myslovitz). Album bardzo szybko został uznany za jeden z najciekawszych w roku, a zespół obwołany najlepiej zapowiadającym się polskim wykonawcą. Kolejne lata, to kolejne albumy i koncerty - nie tylko w Polsce ale również poza jej granicami. W latach 1997-2001 zespół 4-krotnie wystąpił w USA (NY, Chicago) a także w Niemczech i Szwecji (Stockholm).

W latach 2002-2009 grupa zagrała ponad 150 koncertów poza Polską - w Szwajcarii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Austrii, Słowacji, Turcji, Francji, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Portugalii, Irlandii, Danii, Izraelu, Włoszech, na Łotwie i na Litwie. W tym czasie Myslovitz wystąpił między innymi jako support na trasie legendarnych Simple Minds (2002) czy Iggy Popa oraz jako gość specjalny na europejskiej trasie The Corrs (2004). Ponadto Myslovitz grał na najważniejszych europejskich festiwalach: T In The Park (Szkocja), Witness (Irlandia), Pukkelpop, Marktrock i Les Nuits Botanique (Belgia), Eurosonic (Holandia), Bizarre (Niemcy), Montreux, Paleo, Gurten, St.Gallen i Heitere (Szwajcaria), Be2Gether (Litwa).

Myslovitz jest też laureatem "European Breakthrough Award", przyznanej w 2005 roku jako przedstawicielowi jednego z 10. nowych państw, które dołączyły do Unii Europejskiej. Kolejne "ponadgraniczne" wyróżnienia to nagroda TV Polonia "Artysta Bez Granic" przyznana dla najpopularniejszego artysty poza granicami kraju, oraz nagroda polskiego MSZ za wybitne zasługi w promocji Polski w świecie.

W roku 2010 Myslovitz zagrał w Londynie w "Shepherds Bush Empire" a zagra jeszcze w Sztokholmie ("Debaser" 28.11) i w Mińsku białoruskim ("Reaktor" 3.12). Myslovitz jest także w trakcie nagrywania nowego materiału. Pierwsze nowe piosenki usłyszymy już podczas jesiennych koncertów promocyjnych. Sponsorem Głównym nowej płyty "Myslovitz" jest mBank. Premiera wiosna 2011r.

Date

11 December 2010

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galleries

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388