Go to the contentGo to the menu
NESSI GOMES

NESSI GOMES

19 March 2023, Sunday, Klub Stodoła, Duża Scena

Date

19 March 2023

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Atman Agency

Artists

Nessi Gomes

„Zniewalająco klimatyczna, bogato tkana muzyka przywołująca Bjork i Kate Bush” /Paul Lester – The Guardian/.

Nessi Gomes urodzona na małej portugalskiej wyspie Guernsey, garściami czerpie z tradycyjnego i emocjonalnego Fado, misternie łączac je ze współczesną, brytyjską muzyką.
Jak sama mówi: "Największy wpływ na moją twórczość miała podróż do Ameryki Południowej. Dopiero pobyt w medytacyjnym ośrodku Pachamama sprawił, że moja muzyka i teksty zyskały nową jakość. Joga i medytacja pozwoliły mi otworzyć drzwi do mojego wewnętrznego świata. I wtedy odważyłam się śpiewać szczerze o sobie"

Po trzech latach Nessi wraca prosto do Londynu i tam w październiku 2013 roku rozpoczyna nagrywanie swojej debiutanckiej płyty. Jej producentem zostaje nominowany do nagrody Grammy, Duncan Bridgeman (1 Giant Leap, Hecho En Mexico). Wkrótce dołączają do nich: wiolonczelistka Viktoria Mullova, skrzypek Matthew Barley, multiinstrumentalista Cosmo Sheldrake, Sam Lee, wschodząca gwiazda muzyki jazzowej Misha Mullov-Abbado, niemiecki maestro gitary Rainer Scheurenbrand i Dave Randall (Faithless).
Powstaje fascynujący, niewiarygodnie dobry materiał.
„Diamonds and Demons”, debiutancki album Nessi Gomes jest autentycznym poszukiwaniem światła, głębi, nadziei i prawdy. To manifest sztuki, miłości i zaufania. Seria misternie utkanych, zniewalająco klimatycznych avant-ballad spełnia pragnienie Nessi, aby głęboko dotknąć i wstrząsnąć publicznością, eksplorować i mówić o tym, co niewygodne, nakreślać pełnię ludzkiego doświadczenia z jego wzlotami i upadkami. „Diamonds and Demons” nie jest albumem z jednym ulubionym utworem. Tu każda ballada opowiada piękną, absolutnie hipnotyzującą historię o naszym bezustannym tańcu pomiędzy cieniem i światłem, pomiędzy demonami i diamentami w nas.
Nessi Gomes wciąż pozostaje wolna i niezależna i jednocześnie gra na największych festiwalach jak: Glastonbury i Shambala Festival, Cambridge Folk Fest oraz najbardziej prestiżowych salach koncertowych w Europie: The Roundhouse czy Union Chapel w Londynie.
Zagra również u nas. Jedyny koncert atystki w Polsce odbędzie się 19 marca w Klubie Stodoła.


Posłuchaj Nessi:
https://open.spotify.com/track/2HyzvdOcJLmeAMoxx2VoP3?si=sxxiQs6NQfSm2eOdqghJJg&utm_source=copy-link

Date

19 March 2023

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Atman Agency

Artists

Nessi Gomes
Karta podarunkowa
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388