Go to the contentGo to the menu
Open Mind Festival!

Open Mind Festival!

12 August 2010, Thursday, , Duża Scena

Date

12 August 2010

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Hard & Heavy
Rock & Pop

OBITUARY" death metalowa formacja z Florydy,której polskiej publiczności przedstawiać nie trzeba. Po raz pierwszygrupa zagrała w Polsce w 1992 r., wraz z Napalm Death i Dismember. Dwalata później wystąpili w Chorzowie, a w 2006 r. dali popis swoichumiejętności podczas występu w warszawskiej Stodole. Koncert ten zostałzarejestrowany na pierwszym DVD grupy - "Frozen Alive".

The 69 Eyes- pięciu fanów The Ramoneszakłada własną kapelę i dokonuje prawdziwego przewrotu naskandynawskiej scenie rock-metalowej. Początki kariery nie były jednakróżowe. Zespół grywa w undergrandowych helsińskich klubach dla wąskiejlecz wiernej grupy fanów. Dopiero krążek "Wrap your troubles in dreams"(1997 r.) odbija się szerokim echem w rodzimej Finlandii i zespółrozwija skrzydła. Muzycy zaczynają koncertować nie tylko w Finlandii,ale i w sąsiedniej Szwecji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, a nawetJaponii. Mroczna i jednocześnie dynamiczna muzyka zdobywa przychylnośćkrytyki i pozyskuje coraz więcej fanów. Prawdziwym przełomem w karierzeFinów okazał się wydany w 1999 roku przez wytwórnię Roadrunner album"Wasting the Dawn". Do pracy nad płytą muzycy zaprosili przyjacielazespołu Villa Valo (wokalista HIM), który w klipie "Wasting The Dawn",zagrał Jima Morrisona spacerującego z butelką wina po starymcmentarzysku! Od tego czasu w terminologii muzycznej na stałezadomowiło się określenie goth"n"roll, będącego melanżem gotyckiego,melancholijnego brzmienia z mocnym rock"n"rollem. Największy fińskimagazyn muzyczny "Soundi" w swoim corocznym plebiscycie, właśnie 69Eyes przyznał palmę pierwszeństwa w kategoriach: Najlepszy fińskizespół, Najlepszy album i Najlepsza piosenka, ale Finowie stali sięrównież benjaminkiem niemieckich magazynów "Orkus" i "Zillo". Samimuzycy mówią o swojej twórczość obiecująco: "mroczny matrix..."

Date

12 August 2010

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Hard & Heavy
Rock & Pop
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388