Go to the contentGo to the menu
Opeth

Opeth

24 February 2012, Friday, , Duża Scena

Date

24 February 2012

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Metal Mind Production
Klub Stodoła

Artists

Opeth

Genres

Hard & Heavy

Mistrzowie progresywnego metalu na jedynym koncercie w Polsce!
 

Rozpiska koncertu: 
18.30 – otwarcie drzwi
19.30 – otwarcie Sali widowiskowej
19.50 – 20:30 - VON HERTZEN BROTHERS
21.00 – 23:00 – OPETH

 

OPETH
Ta szwedzka formacja doskonale znana jest wszystkim fanom progresywnego metalu. Zespół, któremu przewodzi Mikael Åkerfeldt, na muzycznej scenie działa już od 1990 roku i ma już na swoim koncie 10 studyjnych albumów, z czego ostatni – „Heritage”, ukazał się we wrześniu tego roku i to właśnie ten album grupa promować będzie na trasie koncertowej, w ramach której pojawi się na jedynym koncercie w Polsce!

Tradycyjnie już dla Opeth płyta brzmi niezwykle ponadczasowo i nowocześnie i jednocześnie nie pozwala się zamknąć w sztywnych ramach metalu. Opeth odważnie wyrusza tutaj w kierunku, jaki sygnalizował już na swoich wcześniejszych albumach i grupa składa tutaj hołd przeszłości poprzez wykorzystanie współczesnych możliwości realizacji. Åkerfeldt zapowiadał: "To nie jest płyta z ekstremalnym metalem, lecz jest ona ekstremalna w inny sposób. Ma inną intensywność niż nasze wcześniejsze albumy. Uznaliśmy, że nadeszła pora, abyśmy właśnie teraz nagrali coś takiego. Ci, którzy są z nami od dawna, lubią ten materiał. Przemawia do nich". Na nowym albumie Szwedzi śmiało zgłębiają już terytoria klasycznego progresu, krautrocka czy psychodelii. Za produkcję krążka odpowiedzialny był sam Åkerfeldt, a wspomógł go Jens Bogren, natomiast nad miksem całości czuwał lider Porcupine Tree, Steven Wilson.
We wrześniu grupa wyruszyła w trasę koncertową po Ameryce Północnej, a obecnie przeniosła się na Stary Kontynent, gdzie Opeth wspomagany jest przez Pain Of Salvation. Tournee po Europie potrwa do 9 grudnia, a następnie zespół przeniesie się na cztery koncerty  do Australii, a później wystąpi trzykrotnie w Japonii. Polski koncert Opeth rozpocznie kolejną część trasy grupy, podczas której oprócz krajów europejskich, formacja pojawi się również m.in. w Izraelu, Meksyku, Chile i w Brazylii.
Opeth obecnie koncertuje w składzie:Mikael Åkerfeldt, Martin Mendez, Fredrik Åkesson, Martin Axenrot i Joakim Svalberg. Po raz ostatni grupa wystąpiła w Polsce w pełnym secie koncertowym w marcu 2009 roku, dała wtedy niezapomniane show w wyprzedanej do ostatniego miejsca warszawskiej Stodole. Natomiast w sierpniu 2010 roku Opeth był jedną z gwiazd Metal Hammer Festival. 24 lutego Opeth zaprezentuje się na jedynym koncercie w Polsce, będzie to niepowtarzalna okazja, aby usłyszeć zespół z nowym materiałem w pełnym secie koncertowym!


Więcej informacji na stronie:
www.metalmind.com.pl

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel 32/205 25 00 (wew 101), e-mail: koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl  , www.metalmind.com.pl
Sprzedaż wysyłkowa: 32/205 25 00 (wew 187), 032/253 77 60, shop@metalopolis.com.pl

Date

24 February 2012

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Metal Mind Production
Klub Stodoła

Artists

Opeth

Genres

Hard & Heavy
Karta podarunkowa

Galleries

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388