Go to the contentGo to the menu
PATRICK WOLF

PATRICK WOLF

6 april 2011, wednesday, , Duża Scena

Date

6 april 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Club & New Sounds
Hip - Hop & RnB EN
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Agencja Go Ahead zaprasza na jedyny polski występ Patricka Wolfa! Pierwszy koncert Wolfa w naszym kraju będzie miał miejsce 6 kwietnia w warszawskiej Stodole! Występ będzie częścią trasy promującej nowy krążek muzyka, którego premiera zapowiedziana jest na maj tego roku. Nowy album to piąta płyta w dyskografii Patricka Wolfa.

Karierę Patrick rozpoczął w wieku lat 11. W momencie wydania debiutanckiego albumu w 2003 toku miał już za sobą epizod w pop-artowym kolektywie Minty oraz w duecie Maison Crimineaux. Jego pierwsza płyta "Lycanthropy" spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem krytyki oraz publiczności w Europie i USA. Już po jej wydaniu Wolf rozpoczął studia na Trinity College Music Conservatoire. Echa klasycznej edukacji słyszalne są na drugim albumie artysty "Wind In The Wires" (2005), na którym Wolf w niezwykle oryginalny sposób połączył klasyczny brytyjski folk z elektronicznym, chłodnym popem. W 2007 ukazał się trzeci album Patricka "Magic Position", bez wątpienia najbardziej przebojowy i eklektyczny w jego karierze. Rozwinięciem wątków z tego krążka był czwarty krążek artysty zatytułowany "Bachelor" (2009).

Utworem promującym najnowszą płytę Wolfa jest piosenka "The City", już teraz uznana przez NME oraz Guardiana za jedną z kandydatek do tytułu singla roku. To najbardziej optymistyczny numer w karierze Wolfa, o którym sam artysta opowiada, że był jego reakcją na recesję oraz zamknięcie stacji BBC6 Music. "Postanowiłem zwalczyć negatywną sytuację, pisząc pozytywną piosenkę" przyznał muzyk. Już wkrótce więcej informacji na temat biletów na koncert.

Rowdy Superst*r - londyński artysta o nonkonformistycznym podejściu.

Fred Butler, słynny brytyjski projektant mody, tak opisuje artystę: „Rowdy Superst*r jest jak meteoryt, który z hukiem przybył z innej muzycznej planety, dostosowując się jednak swoimi występami do ogólnego nastroju. Ta nie do zatrzymania kula ognia rozpala scenę swoimi eksperymentalnymi utworami, kostiumami, ruchami oraz grą świateł”.

Twórczość Rowdy'ego to mieszanka muzyki psychodelicznej z elementami popu oraz rapu. Rowdy Superst*r inspiruje się artystami takimi jak Prince, Bowie czy M.I.A. oraz wykorzystuje światło jako swoją muzę. Jego muzyka zawiera elementy wczesnego hip hopu, punku oraz popu z lat dziewięćdziesiątych, zachowując jednocześnie niezwykłą świeżość.

Po udostępnieniu kolekcji nagrań demo zatytułowanej „Avoid Lines” oraz utworu „Tick Tock” z teledyskiem wyreżyserowanym przez Ollie Evans'a (The Gossip, Noisettes, The Klaxons), Rowdy zwrócił uwagę miłośników muzyki oraz innych artystów, co w efekcie doprowadziło do jego współpracy m.in. z Patrickiem Wolf'em, Micachu oraz Zero 7.

Artysta obecnie kończy pracę nad swoim debiutanckim albumem, który ujrzy światło dzienne w połowie 2011r. Rowdy zaprosił do współpracy pioniera muzyki elektronicznej – Matthew Herberta, który udzielał się w projektach Bjork, Radiohead czy Roisin Murphy. Pierwszy singiel Rowdy'ego "Get Ur Shizzit Riiiight" będzie można zakupić w internecie już 18 kwietnia 2011r.

Date

6 april 2011, 00:00

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Club & New Sounds
Hip - Hop & RnB EN
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galleries

Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31