Go to the contentGo to the menu
PAULA & KAROL - OPEN STAGE

PAULA & KAROL - OPEN STAGE

16 October 2014, Thursday, Klub Stodoła, Open Stage

Date

16 October 2014

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Open Stage

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Rock & Pop

PAULA & KAROL - OPEN STAGE

16 października 2014
Warszawa, Klub Stodoła

Paula & Karol – wdarli się z przebojem na polską scenę folk popu przed pięcioma laty, z marszu zyskując miano pary dziwaków. Śpiewali po angielsku, grali na instrumentach, którymi nie posługiwali się (bynajmniej) z wirtuozerii, dawali koncerty w ogródkach i na chodnikach, aby stać się  szybko pionierami rozrastającej się w Polsce sceny indie popowej. Docenieni zostali również poza granicami kraju. W 2011 roku brytyjski “The Guardian” umieścił Paulę i Karola na liście “Dźwięk świata” prezentującej najciekawsze młode zespoły. Na koncie mają dwa albumy, we wrześniu ukaże się ich trzeci krążek Heartwash.

Paula – pół-Polka, pół-Kanadyjka i w 100% socjolożka oraz Karol – muzyk z Warszawy – poznali się w organizacji pozarządowej i nim się zorientowali, już tworzyli muzykę. Najpierw jako duet, potem z grupą zaprzyjaźnionych muzyków. Zespół, w skład którego wchodzi obecnie Christoph Graf Von Thun Und Hohenstein (instrumenty klawiszowe), Staszek Wróbel (perkusja), Krzysiek Pożarowski (gitara basowa) i Szymon Najder (gitara elektryczna), pomógł Pauli i Karolowi wykonać krok pomiędzy romantycznym folkiem a pop rockiem, nadając ich muzyce głębsze i bogatsze brzmienie. Po wydaniu EP-ki „Goodnight Warsaw” w grudniu 2009 roku, a rok później po wydaniu pierwszego studyjnego albumu “Overshare”, zespół zebrał entuzjastyczne recenzje w mediach, na blogach i wśród fanów w całej Polsce. Nazwano ich “odkryciem roku”, “najbardziej interesującym i jednym z najważniejszych nowych alternatywnych polskich zespołów”.
W minionych latach Paula i Karol koncertowali w Polsce (trasa koncertowa z polską gwiazdą popu Brodką, występy w Jarocinie, na Open’erze i OFF Festival), w Holandii (festiwal Eurosonic), na Ukrainie, we Francji, w Wielkiej Brytanii (trasa koncertowa i występ na festiwalu The Great Escape), w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie (na SXSW i Canadian Music Week). Regularnie występują też w Niemczech (w tym na festiwalu Reeperbahn), gdzie mieszka obecnie Paula.
Czy coś zmieniło się przez wiele lat wspólnego grania? Oddajmy głos Pauli i Karolowi: „Razem piszemy muzykę, rozmawiamy o życiu, staramy się, aby nasze piosenki były jak najbardziej osobiste. Od kilku lat gramy i koncertujemy z tą samą grupą ludzi, którzy stali się dla nas bliskimi przyjaciółmi. Bardzo silnie wpływają na to, co robimy i w jaki sposób postrzegamy muzykę”.
Po krótkiej przerwie zespół szykuje się do wydania trzeciego studyjnego albumu noszącego tytuł Heartwash. Nowe piosenki zarejestrowano w Warszawie pod okiem sławnego (nominacja do nagrody Grammy) waszyngtońskiego producenta Ryana Hadlocka, a konieczne do tego fundusze zgromadzono dzięki finansowaniu społecznościowemu (kampania crowdfundingowa przeprowadzona na stronie Polakpotrafi.pl). Materiał, który usłyszymy na płycie przesiąknięty jest radosną, nierzadko psychodeliczną energią charakterystyczną dla występów na  żywo Pauli i Karola. Jednocześnie można w nim odnaleźć ślady pozostawione przez członków zespołu, którzy dołączyli do niego niedawno. Autorzy piosenek nie odeszli jednak od popowej stylistyki, zapełniając album utworami, w których śpiewają o uczciwości, miłości, stracie i trudach. Tytuł Heartwash to słowo wymyślone przez muzyków i oznaczające „proces zmywania z siebie negatywnych doświadczeń, które przeszkadzają nam w wykonaniu kolejnego kroku, w pójściu naprzód”.
Wydanie nowego albumu Pauli i Karola zaplanowano na wrzesień 2014 roku. Na październikowym koncercie w Stodole usłyszymy zatem nie tylko dobrze znane kawałki, ale i utwory z najnowszego krążka.

Paula & Karol na żywo już 16 października w klubie Stodoła!


BILETY:
Przedsprzedaż: 40 pln (stojące)
W dniu koncertu: 47 pln (stojące)
do kupienia w kasie klubu Stodoła (Warszawa, ul. Batorego 10).
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl

Cykl Open Stage wspiera RBL.TV oraz www.brandnewanthem.pl

Date

16 October 2014

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Open Stage

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galleries

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388