Go to the contentGo to the menu
Perfect

Perfect

19 february 2011, saturday, , Duża Scena

Date

19 february 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

Perfect

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Sprzedaż biletów: Kasa klubu Stodoła (ul Batorego 10, 22 825 60 31, czynna: pn-pt 9:00-21:00, sob 9:00-14:00) oraz Sklepy Media Markt i Saturn, Bileterie Empik oraz punkty sprzedaży Ticketpro (www.ticketpro.pl ) i Eventim (www.eventim.pl )  i Ebilet (www.ebilet.pl) na terenie całego kraju.

 

 PERFECT - jeden z najważniejszych rockowych zespołów na polskiej scenie muzycznej.

 

Początki zespołu Perfect siągają 1978 roku kiedy to w Warszawie z inicjatywy perkusisty Wojciecha Morawskiego, Basisty Zdzisława Zawadzkiego, keyboardzisty Pawła Tabaki, wokalistek Ewy Korczynskiej-Konarzewskiej i Barbary Trzetrzelewskiej powstała grupa wokalno – instrumentalna pod nazwa “Perfect Super Show and Disco Band” do której wkrótce dołączył wokalista i gitarzysta Zbigniew Hołdys . W tym składzie zespół występował głównie w warszawskich lokalach rozrywkowych i w ośrodkach polonijnych w USA.

Zespół towarzyszył także znanym gwiazdom, m.in. Annie Jantar i Halinie Frąckowiak. W roku 1979 odeszła Barbara Trzetrzelewska, która później - jako Basia - (w roli wokalistki Matt Bianco) zrobiła światową karierę, co nie udało się przedtem żadnemu innemu polskiemu wykonawcy z kręgu muzyki rozrywkowej. Pierwszych rockowych nagrań Perfect dokonał jeszcze pod koniec lat 70 a na jesieni 1980 grupa pod artystycznym wpływem Zbigniewa Hołdysa zaczęła powoli przybierać rockowy charakter, aby przekształcić się w zespół rockowy o nazwie Perfect. Pierwszy koncert grupy Perfect w składzie: Zbigniew Hołdys (gitara, wokal), Grzegorz Markowski (vocal,), Ryszard Sygitowicz (gitara), Piotr Szkudelski (perkusja), Zdzisław Zawadzki (gitara basowa) miał miejsce w 1980 roku w warszawskim klubie studenckim Stodoła. W tym składzie Perfect stał się na początku lat osiemdziesiątych najpopularniejszą grupą rockową w Polsce. Autorem tekstów zespołu Perfect jest Bogdan Olewicz, który w latach 80-tych czasach zawarł w nich ponadpokoleniowe problemy. Problemy te, które powstawały w czasie ogromnej frustracji i w oczekiwaniu z nadzieją na lepsze zmiany w Polsce, młodzież mogła wykrzyczeć i wyśpiewać.

Polityczno-społeczne przemiany w Polsce na przełomie lat 1980 -1982 miały niewątpliwy wpływ na treści piosenek zespołu. Sztandarowe piosenki jak "Chcemy być sobą", śpiewane były przez publiczność na koncertach słowami "Chcemy bić ZOMO" czy "Nie bój się tego wszystkiego" ("Nie bój się tego Jaruzelskiego") jako rodzaj manifestacji przeciwko ówczesnej sytuacji w Polsce, "Autobiografia"

natomiast stała się nieformalnym Hymnem Polskiego Rocka.W 1981 roku zespół Perfect nagrał pierwsza płytę długorającą pod nazwą "Perfect“ która sprzedała się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy !!!W 1982 skład grupy uległ zmianie: Andrzej Nowicki zastąpił Zdzisława Zawadzkiego a Andrzej Urny, Ryszarda Sygitowicza. Zmiany te jednak nie wpłynęły na pozycję grupy a nagrane na singlu utwory "Pepe wróć" i "Opanuj się" stały się wielkimi przebojami. Jesienią 1982 roku zostały zarejestrowane dwa koncerty grupy w klubie Stodoła z których powstała świetna koncertowa płyta "LIVE". Większość piosenek z tej płyty została ponownie nagrana w wersjach studyjnych i ukazała się w 1983r na płycie "UNU".W marcu 1983 roku zniechęcony Zbigniew Holdys ogłosił decyzję o rozwiązaniu zespołu Perfect a ostatni koncert zespół zagrał na Festiwalu Opole 83.W 1987 roku Perfect powrócił krótko na scenę a koncert "Perfect Day" zgromadził na warszawskim Stadionie X-lecia około 50 tysięcy osób, gdzie pobito rekord pod względem ilości ludzi na koncercie polskiego artysty. W 1989 roku Hołdys reaktywował Perfect bez wokalisty Grzegorza Markowskiego w składzie:

Zbigniew Hołdys (śpiew, gitara), Piotr Szkudelski (perkusja), Mieczysław Jurecki (gitara basowa), Jacek Krzaklewski (gitara) i wyjechał do USA, gdzie zagrał szereg koncertów w amerykańskich klubach w Nowym Jorku, Los Angeles i San Francisco. 4 stycznia 1990 roku Perfect wystąpił jako pierwszy zespół z Europy Środkowej w legendarnym klubie CBGB's (Nowy Jork). Skutkiem koncertów granych wyłącznie dla amerykańskiej publiczności były znakomite recenzje w mediach (telewizja ABC, dziennik New York Times, magazyny "Newsweek", "Village Voice", i "Spin"). Z tego okresu pochodzą m.in.

anglojęzyczne wersje utworów Perfect-u " nagrane w Studio Platinium Island przez Boba Musso -producenta Metallici, Iggy Popa czy Micka Jaggera.Stale nadchodzące propozycje koncertów spowodowały, że grupa reaktywowała się w 1993 roku w składzie: Grzegorz Markowski (śpiew), Piotr Szkudelski (perkusja), Andrzej Nowicki (gitara basowa), Ryszard Sygitowicz (gitara), Andrzej Urny (gitara). Zbigniew Hołdys nie przyjął propozycji dołączenia do reaktywowanego Perfect-u. Po powrocie z Kanady , w połowie 1994 zespół Perfect przypomniał o sobie w kraju wspaniałym koncertem w katowickim Spodku, udekomentowanym na krążku "Katowice Spodek Live ’94".

Zachęcony pozytywna reakcją publiczności zespół zdecydował grać dalej. Miejsce Andrzeja Urnego zastąpił wkrótce Jacek Krzaklewski a rok później ukazała się znakomita płyta "Jestem". W październiku

1996 r. zespół Perfect zakończył prace nad nowym albumem "Geny"

który otrzymał status „złotej płyty”. Podczas targów INTERMEDIA '97 w Poznaniu koncert grupy emitowany był na żywo w sieci Internet. W 1998 roku Sygitowicza zmienił Dariusz Kozakiewicz a pózniej miejsce gitarzysty basowego Andrzeja Nowickiego Piotr Urbanek . W 1999 r. ukazała się płyta "Śmigło" nagrana w składzie:

Grzegorz Markowski (śpiew), Piotr Szkudelski (perkusja), Piotr Urbanek (gitara basowa), Jacek Krzaklewski (gitara), Dariusz Kozakiewicz (gitara).1 stycznia 2001 roku zespół wydał płytę koncertową "Live 2001" która była ukoronowaniem 20-letniej koncertowej działalności zespołu. Nagrania pochodziły z trzech koncertów zarejestrowanych latem 1999 r. W celu urealistycznienia koncertu, płyta nagrana została w technice Dolby Sorround Pro-Logic -była to pierwsza tego typu realizacja nagrania live w Polsce. Grupa cały czas poszukiwała nowych środków wyrazu artystycznego czego dowodem była płyta „Perfect Symfonicznie” nagrana z Polską Orkiestrą Radiową na której znalazły się orkiestrowe wersje znanych przebojów. Album "Perfect Symfonicznie" był nominowany do Fryderyka 2002 i uzyskał status platynowej płyty już po dwóch tygodniach sprzedaży, bijąc dotychczasowy rekord na polskim rynku muzycznym. Był to pierwszy album w Polsce na którym połączono muzykę rockową z brzmieniem orkiestry symfonicznej. Płytę nagrano w legendarnym studiu Polskiego Radia S4 z udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą Wiesława Pieregorólki.1 kwietnia 2004 roku zespól Perfect wydal płytę "Schody" i jako pierwszy polski wykonawca zdecydował się na wydanie premierowej płyty wyłącznie w Internecie . Za ten odważny krok zespół otrzymał statuetkę Światowego Dnia Telekomunikacji. Na gwiazdkę 2004 roku Perfect sprawił fanom niespodziankę wydając "Schody" ponownie, tym razem w wersji sklepowej na płycie kompaktowej oraz na dołączonej do niej czarnej płycie tzw. vinylu. W listopadzie 2004 roku na znak solidarności z narodem ukraińskim zespół Perfect wystąpił na Placu Niepodległości w stolicy Ukrainy Kijowie. W 2005 roku Perfect wystąpił m.in. podczas EXPO 2005 w Japonii, odbył trasę koncertową po Australii, wziął udział w koncercie "Droga do Wolności" w Brukselii przygotowanym z okazji 25-lecia obchodów Solidarności, odbył trasę Koncertowa po USA i wystąpił na odnowionym po 25 latach Festiwalu Rockowisko w Łodzi. Ponadto Grzegorz Markowski wystąpił na Festiwalu Telewizji TVN Sopot 2005 w duecie z niemieckim zespołem The Scorpions gdzie w piosence "Wind of change" zaśpiewał jej fragment w języku polskim. W 2006 roku zespól Perfect obchodził 25 lecie działalności artystycznej.

Podczas koncertu jubileuszowego na Festiwalu Jedynki w Sopocie 4 sierpnia 2006 roku znani polscy artyści wykonali największe przeboje zespołu Perfect a zespół otrzymał od Zarządu Polskiego Radia "Statuetkę Złotego Mikrofonu" przyznawaną za wybitne zasługi dla radia publicznego. Podczas "Gali Asów EMPiKu 2006" która miała miejsce w warszawskiej Sali Palladium w lutym 2007 roku, Perfect otrzymał złotą płytę za album "Perfect Symfonicznie". 11 kwietnia zespół Perfect wystąpił w warszawskim klubie Stodoła a koncert zarejestrowany został na potrzeby DVD zatytułowanego "Z wtorku na środę", z zespołem wystąpił gościnnie Ryszard Sygitowicz. 9 czerwca Perfect wystąpił na Festiwalu Breakout 2007 w Rzeszowie pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. Pod koniec października 2007 na rynku pojawiła się wydana przez Polskie Radio specjalna, limitowana edycja płyty "Perfect Symfonicznie-Platinum" a

listopadzie2007 roku podczas koncertu w warszawskim Klubie "Stodoła"

zespół Perfect otrzymał złotą płytę za DVD - "z wtorku na

środę".17 listopada Perfect wystąpił w wypełnionej po brzegi König-Pilsener-Arena w Oberhausen (Niemcy) a 16 grudnia w kościele w Rzymie podczas koncert-u "Spełnić choć jedno marzenie" gdzie wykonał kolędy w specjalnych akustycznych aranżacjach. Cel koncertu był charytatywny i miał na celu zebranie środków na modernizację Państwowego Domu Opieki Społecznej w Brańszczyku. W sierpniu 2008 roku Perfect wystąpił podczas koncertu poparcia dla zaatakowanej przez Rosję Gruzji w warszawskim "Parku Wolności" a 31 sierpnia u boku Filharmonii Bałtyckiej jako główna gwiazda podczas Finału Festiwalu Solidarności na terenie Stoczni Gdańskiej. W listopadzie

2008 roku podczas rozdania nagród polskiej muzyki Radio Wawa "Złote dzioby 2008" w warszawskiej Sali Kongresowej zespół Perfect odebrał nagrodę "Super dzioba". W styczniu w 2009 roku Perfect wystąpił w wypełnionej po brzegi Muffathalle w Monachium. Koncert pod hasłem "United in Rock" miał na celu nadanie impetu polsko niemieckiemu dialogowi poprzez prezentację polskiej muzyki rockowej a 4 czerwca Perfect wystąpił podczas koncertu "20 lat wolności"

upamiętniającego pierwsze w powojennej Polsce wolne wybory parlamentarne. We wrześniu 2009 roku na rynku ukazał się dwupłytowy album z serii "Z Archiwum Polskiego Radia" na którym znalazły się dwa koncerty zespołu Perfect zarejestrowane w 1981 roku podczas Festiwalu Polskiej Piosenki’81 w Opolu oraz na Rock Jamboree 81 w warszawskiej Sali Kongresowej. 19 października ukazało się DVD "Perfect Symfonicznie", zawierające koncert Perfect-u z Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej im. Witolda Lutosławskiego który odbył się 26 kwietnia 2009 roku we wrocławskiej Hali Stulecia (Ludowej). Wydawnictwo uzyskało w dniu premiery status złotej płyty. W 2010 roku Perfect obchodzi swoje 30-urodziny.

Urodzinowy koncert pod nazwą "Odlotowy koncert" który miał miejsce

13 marca 2010 roku w katowickim Spodku był pierwszym tego typu koncertem w Polsce i odbył się w niezwykłej oprawie, w trzech

częściach: akustycznej, rockowej i symfonicznej. W 30 roku swojej działalności artystycznej Perfect nie zwolnił tempa czego efektem były koncerty w wielu miastach Polski oraz poza granicami kraju m.in w USA ( NY i Chicago), Kanadzie (Toronto) oraz w Niemczech podczas trzeciej edycji "Koncertu Gwiazd" w Essen. 20 października 2010 na rynku ukazała się książka autorstwa Konrada Wojciechowskiego "Perfect Wszystkie Pilne Sprawy" opowiadająca o historii zespołu Perfect.

 

9 listopada 2010 będzie miała miejsce premiera nowego studyjnego albumu zespołu zatytułowanego "XXX" na którym znalazło się 11 nowych utworów. Nowy album zwiastuje utwór "Raz po raz (straszą nas)".

Date

19 february 2011, 00:00

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

Perfect

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galleries

Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31