Go to the contentGo to the menu
PIOTR MIKS

PIOTR MIKS

26 May 2011, Thursday, , Duża Scena

Date

26 May 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Rock & Pop

PIOTR MIKS  - Benefis 50 lat w rytmie rock’n’rolla

Prowadzący :
Marek Gaszyński, Andrzej Supron, Andrzej Śmigielski, Jerzy Rowiński, Sławomir Drygalski

Rozpoczęcie koncert o godz.19,00
Supergrupa Stodoła 60.
Klan
Zielono-Czarni
Wanda i Banda
Piotr Miks i Dylemat

 

WANDA KWIETNIEWSKA ( WANDA I BANDA)

Piosenkarka, kompozytorka i aranżerka, założycielka zespołu Wanda i Banda.
Popularność zdobyła występując z zespołem LOMBARD, z którym śpiewała na wielu  imprezach i koncertach rockowych w całym kraju. Później założyła własny zespół WANDA I BANDA,z którym koncertuje do dzisiaj. Współpracowała z największymi sławami polskiej sceny rockowej.

Przeboje Wandy Kwietniewskiej to : Dworzec pełen snów, Kochaj mnie miły, Kalifornia, Hi-Fi Superstar, Nie będę Julią.

Wanda Kwietniewska , to jedyna wśród kobiet śpiewających, niezależna liderka i menadżer, samodzielnie funkcjonująca od początku swojej zawodowej kariery estradowej. 18 czerwca 2010r. wystąpiła wraz z gitarzystą Bartkiem Jańczukiem na ostatnim koncercie Kasi Sobczyk w kościele na Ursynowie, wykonując akustycznie „Nie słuchaj innych” i  :Chcę zapomnieć”

 

MAREK AŁASZEWSKI I KLAN

Grupa w latach 1969-1971 była objawieniem na polskiej scenie rockowej. Została założona przez gitarzystę i wokalistę Marka Ałaszewskiego (ex Bardowie i Pesymiści) .
Szturmem wdarła się do czołówki polskich zespołów, a przeboje kompozycji Marka Ałaszewskiego „Z brzytwą na poziomki”, Nie sadźcie rajskich jabłoni” , „Automaty”  przez wiele tygodni gościły na listach przebojów. W 1970 roku M.Ałaszewski stworzył muzykę do widowiska „Mrowisko”, który to spektakl został zaprezentowany na VIII K.F.P.P. w Opolu, a Polskie Nagrania wydały płytę, która do dzisiaj poszukiwana jest przez fanów rocka. Po latach przerwy Marek Ałaszewski z nowymi muzykami reaktywował nowy KLAN i nagrał płytę „Po co mi ten Raj”.

Koncertuje może niezbyt często, ale swoją muzyką nadal wzbudza uznanie publiczności.

 

SUPERGRUPA STODOŁA 60

To formacja składająca się z doświadczonych warszawskich muzyków, których można było spotkać wcześniej w wielu popularnych zespołach rockowych i jazzowych. Wielu z nich występowało nie tylko na polskich scenach, ale także na estradach całego świata.

Urszula Blaszyńska, Irena Gałązka, Wiesław Szymański, Tadeusz Trzciński, Krzysztof Dłutowski, Jan Goethel, Jerzy Galiński czy Zbigniew Konopczyński mają na swoim koncie bogate kariery muzyczne i wiele nagrań płytowych.

Liderem tej grupy jest Cezary Szlązak – saksofonista, wokalista i kompozytor, znany wcześniej z Warszawskich Kurantów, Pięciu, Wiślan, Dylematu, a przede wszystkim 2 plus 1, z którym to zespołem występuje do dnia dzisiejszego.

 

PIOTR MIKS I DYLEMAT

Piotr Miks rozpoczął występy estradowe w 1961 roku na scenie Młodzieżowego Domu Kultury na Kole w Warszawie, prezentując rock`n rollowe przeboje z zespołem jazzowym Jurka Galińskiego. W 1962 roku obok Wojtka Gąssowskiego reprezentował Warszawę na pionierskim Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie zorganizowanym przez zespół Czerwono-Czarni..

Następnie w Klubie Stodoła współpracował z grupą Tajfuny, a w 1964 roku z formacją Chochoły zaprezentował na II Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu dwa przeboje; „Niewinny złodziej” i „ Dlaczego Karolina”. Pod koniec lat 80-ych P.Miks zajął się organizowaniem imprez muzycznych.

W klubie Stodoła i Centrum Łowicka odbyło się szereg imprez wspomnieniowych przypominających muzyków i rock`n`rolla lat 60-ych ze środowiska związanego ze Stodołą i Mokotowem (VIII edycji imprezy Mokotów Old Rock`n`Roll Meeting) W 2000 roku P.Miks założył zespół ZIELONO-CZARNI, a w 2003 roku reaktywował grupę DYLEMAT- z powodzeniem koncertując na estradach całej Polski.
W ostatnich latach współpracował z wielkimi gwiazdami polskiej estrady: Mirą Kubasińską i Katarzyną Sobczyk.

Piotr Miks jest producentem wydanych płyt; Warszawski Rock’n’

Roll lat 60. , Zielono –Czarni i Mira Kubasińska- z nami rock’n’roll.

Date

26 May 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388