Go to the contentGo to the menu
REBEKA

REBEKA

16 april 2016, saturday, Klub Stodoła, Duża Scena

Date

16 april 2016

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists


Karta podarunkowa

TIMETABLE:
19.00 - otwarcie klubu
20.00 - IYES (dj set)
21.00 - REBEKA

Początkowo Rebeka była solowym projektem Iwony Skwarek. W 2010 roku dołączył do niej Bartosz Szczęsny. Miał ją wesprzeć przy aranżowaniu utworów na koncerty – został na stałe. Od tego czasu Rebeka nabrała rozpędu.  
Pierwszym wspólnym dziełem Rebeki był remiks piosenki Roksana. W 2011 roku światło dzienne ujrzał singiel Fail, wydany przez Brennnessel Records. Kolejne dwa utwory Stars oraz Nothing To Give ukazały się pod szyldem portugalskiej wytwórni Discotexas. W 2013 roku duet powrócił do Brennnessel Records i opublikował singiel Melancholia.
Bardzo aktywna koncertowo grupa długo przygotowywała się do wydania debiutanckiego albumu, ale trud się opłacił. Hellada znalazła się na wysokich pozycjach wielu muzycznych podsumowań roku 2013, m.in. w radiowej Trójce, Brandnewanthem.pl, czy T-Mobile Music, a Gazeta Wyborcza przyznała jej tytuł Polskiej Płyty Roku. Utwory zawarte na Helladzie wywołują skojarzenia z latami 80., gdy syntetyczne brzmienia mieszały się z gitarowymi u takich artystów jak New Order, Ultravox czy Depeche Mode. W listopadzie 2014 roku Rebeka wydała EP-kę Breath, która znacznie różniła się od debiutu. Muzycy chcieli, by nowy materiał oddawał ducha koncertów, dzięki bardziej drapieżnemu i surowemu brzmieniu. Występny na żywo to ważna kwestia dla obojga muzyków, którzy ciężko pracują nad brzmieniem live, bo nie chcą po prostu odtwarzać materiału nagranego w studio. Dzięki temu na koncertach Rebeki często może nam się wydawać, że dany utwór słyszymy po raz pierwszy.

IYES supportem Rebeki (DJ set).

Melis Soyaslanová i Josh Christopher Yeomans poznali się w angielskim Brighton… Nie mylicie się jednak wyczuwając słowiańskie korzenie w pierwszym z tych nazwisk, gdyż ładniejsza połowa duetu IYES pochodzi z Czech.
To, co jednak ważniejsze od strony zewnętrznej to muzyka, a tę postanowili nagrywać krótko po poznaniu się. Zaczęło się od demówki „Lighthouse”, która w blogosferze zyskała uznanie, które pozwoliło IYES na snucie dalszych wydawniczych planów. Jeszcze większym sukcesem była piosenka „Glow”, która stała się przebojem w internecie jeszcze zanim duet podpisał kontrakt z brytyjskim Sony, a utwór w swojej finalnej formie trafił na płytę. IYES zaczęli interesować się wielcy: The Guardian, The Sunday Times czy BBC Radio 1.
Pomimo ledwie trzech lat na rynku, duet osiągnął już razem sporo, m.in. 4 miliony odtworzeń ich utworów w portalu Soundcloud. Obecnie przenieśli się do Berlina, gdzie z innymi producentami i artystami pracują nad kolejnymi projektami. Latem poznamy ich kolejny singel.
Już w tę sobotę Yeomans wystąpi jako support Rebeki ze swoim DJ setem.

ZAJRZYJ:
FB - http://facebook.com/weareiyes

POSŁUCHAJ:
https://soundcloud.com/weareiyes/sets/part-two

 

WSPÓŁPRACA:

 

  

 

Rebeka w Stodole już 16 kwietnia!

ZAPRASZAMY

Bilety:
Do 25 marca: 45pln (stojące), 65pln (balkon)
Od 26 marca: 52 pln (stojące), 72pln (balkon)

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletyna.pl, www.biletomat.pl
 

Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły na www.stodola.pl

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

INFORMACJA DOTYCZĄCA WSTĘPU NA IMPREZĘ OSÓB NIEPEŁNOLETNICH:
Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia i chcą wziąć udział w koncercie, muszą być pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna) przez cały czas trwania imprezy. Jednocześnie informujemy, że każdy bilet umożliwia wstęp na teren wydarzenia jednej osobie – bilet dziecka nie jest upoważnieniem wstępu dla opiekuna.
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Pobierz oświadczenie.
 

Date

16 april 2016, 00:00

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists


Karta podarunkowa

Galleries

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388