Go to the contentGo to the menu
SAXON + TURBO + CRIMES OF PASSION

SAXON + TURBO + CRIMES OF PASSION

8 december 2011, thursday, , Duża Scena

Date

8 december 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Hard & Heavy
Karta podarunkowa

SAXON
Saxon to brytyjski zespół muzyczny z kręgu New Wave Of British Heavy Metal założony w 1976 roku, pierwotnie występujący pod nazwą Son of a Bitch. Ta brytyjska grupa, należy do grona najbardziej charyzmatycznych zespołów na świecie. Gdziekolwiek pojawia się Saxon, tam fani mogą liczyć na klasyczne show wypełnione energetycznymi i wiecznie żywymi dźwiękami. Po ponad trzydziestu latach w trasie wciąż brzmią tak samo świeżo i utrzymują się w hard rockowej pierwszej lidze. Na początku lat osiemdziesiątych pisano o nich jako o najgłośniejszej, najbardziej energetycznej i poruszającej metalowej formacji. Niewiele się od tej pory zmieniło - z czasem zyskali większą charyzmę  i moc jakiej pozazdrościć im może każda młoda formacja. Teksty to przede wszystkim opisy rock’n’rollowego życia, którego nierozerwalną częścią są motocykle i koncerty.
W centrum każdego show Saxon zawsze jest lider grupy Biff Byford ze swoim potężnym, niepowtarzalnym wokalem. Do tego należy dodać pasję i zręczność gitarzystów: Paula Quinn oraz Douga Scaratt. - Można bez przesady powiedzieć, że obecny skład Saxon jest najlepszym w historii zespołu – przekonuje Biff. Skład dopełniają: perkusista Nigel Glockler oraz basista Yenz Leonhardt.
W grudniu zespół odwiedzi nasz kraj w ramach trasy koncertowej promującej najnowszy, już dziewiętnasty studyjny album „Call To Arms”. Poza nowym materiałem na pewno pojawią się muzyczne perełki z dorobku Saxon: „Crusader”, „Princess of the Night” czy „ Broken Heros”.

TURBO
Grupa na przestrzeni ponad trzydziestu lat zagrała koncerty między innymi z Sepulturą, Helloween, Overkill czy Hanoi Rocks. Jak pamiętamy - lata osiemdziesiąte zostały okrzyknięte erą „turbomanii”.   Zespół ma na swoim koncie trzynaście albumów studyjnych, dwie płyty koncertowe i kilka składanek, a także wydawnictwo DVD zarejestrowane w 2006 roku podczas katowickiej Metalmanii. W 2009 roku nakładem Metal Mind Productions ukazał się ostatni jak do tej pory album Turbo, pierwszy  z nowym wokalistą Tomaszem Struszczykiem „Strażnik Światła”. Album nominowany był do nagrody Fryderyki 2009. Przez kilkadziesiąt lat działalności, przez Turbo przewinęło się kilkunastu muzyków, aby dziś skład zespołu wyglądał następująco:

Tomasz Struszczyk – wokal (od 2007)
Wojciech Hoffmann – gitara prowadząca (od 1980)
Dominik Jokiel – gitara rytmiczna (od 2001)
Bogusz Rutkiewicz – gitara basowa (1983-1988, od 1996)
Mariusz Bobkowski – perkusja (2000-2001, od 2011)

Zespół, który niegdyś wraz z grupami KAT i TSA tworzył „wielką trójcę polskiego metalu” jest ciągle w świetnej formie, co można było zaobserwować w trakcie licznych koncertów. W ubiegłym roku grupa obchodziła trzydziestolecie działalności.  To wydarzenie zgromadziło na jednej scenie muzyków, którzy przez lata tworzyli historię TURBO.  Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem, który prawdopodobnie ukaże się w przyszłym roku.

Date

8 december 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Hard & Heavy
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388