Go to the contentGo to the menu
THE BILL i INE KAFE w Klubie Mechanik! (klub Mechanik)

THE BILL i INE KAFE w Klubie Mechanik! (klub Mechanik)

22 March 2013, Friday, , Duża Scena

Date

22 March 2013

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

klub Mechanik

Artists

The Bill

Genres

Rock & Pop

The Bill powraca do Mechanika, tym razem w towarzystwie słowackiej kapeli INE KAFE!
Zobaczyć ich można będzie 22 marca 2013r.

otwarcie drzwi 19.00
start koncertu o godz.20.00
bilety: 25zł (przedsprzedaż) / 30zł (w dniu koncertu)
inf o starcie sprzedaży wkrótce

Zapraszamy!

THE BILL
The Bill powstał w 1987r. W 1991r. nagrał pierwsze utwory "Wolność", "Wisła", "Piosenka dla żołnierza". Utwór "Wolność" stał się numerem jeden rocznego podsumowania listy Radia Overground, a "Piosenka dla żołnierza" hymnem walczących o uwolnienie człowieka skazanego za odmowę służby wojskowej. Kampanię tą prowadził Jurek Owsiak. W tym samym czasie po raz pierwszy zagrała Jego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a The Bill był jednym z pierwszych zespołów, który włączył się w tą akcję.
W 1992r na festiwalu w Jarocinie Zespół wystąpił przed 20 tysiącami słuchaczy i zdobył nagrodę publiczności. Po tym wydarzeniu powstała pierwsza płyta "The Biut”. Płyta sprzedała się w ilości 60 tysięcy egzemplarzy, co uczyniło ją najlepiej sprzedającą się w tym czasie płytą wydaną w Poltonie.
W roku 1993 Zespół skupił się na trasie koncertowej promującej świeżo wydaną płytę. Zagrał również ponownie na festiwalu w Jarocinie, na który został zaproszony jako gość specjalny.
Siłą rozpędu jako znany już szerokiej publiczności na terenie całej Polski Zespół nagrał kolejne dwie płyty „Początek Końca” oraz "Sex & Roll".
Lata 1995-2004 to okres, w którym muzyka okołopunkrockowa przestała być prezentowana przez stacje radiowe i telewizyjne. Latem 1996r. The Bill nagrał ostatnią płytę w tamtym okresie "Daje Wam Ogień", która jednak nie ukazała się w sprzedaży aż do 2000r. Wydawcy przestali interesować się punk rockiem, a co za tym idzie również i The Bill'em. Zespół zawiesił działalność koncertową na okres 5 lat, nie zaprzestał jednak do końca działalności muzycznej, wprost przeciwnie w tym czasie przygotował materiał mogący zaskoczyć niejednego słuchacza dobrej muzyki. Materiał później został wykorzystany w trakcie nagrywanie kolejnych płyt.
Płyta „Niech Tańczą Aniołowie” wydana w 2007r została nagrana w zupełnie innym klimacie niż poprzednie wydawnictwa a mimo to została odebrana bardzo pozytywnie zarówno przez publiczność jak i krytyków muzycznych. Muzyka Zespołu ponownie zaistniała w mediach przypominając o zespole fanom i zdobywając nowych słuchaczy. Pojawiły się nowe propozycje grania koncertów, wznawiania dawno wyprzedanych płyt. W tym samym roku ukazała się druga płyta „Lekcje Historii” zawierająca dotąd nigdzie nie publikowane utwory. Bonusem na płycie były nagrania z festiwalu w Jarocinie w latach 1992 i 1993.
W kolejnych latach Zespół zagrał koncerty na największych scenach w Polsce (m.in. w ramach trasy Punki Reggae Live). W tym okresie powstała również kolejna, siódma już płyta „Historie Prawdziwe” wydana w Lou&Rocked Boys.
Od 2008 roku organizujemy cykliczną imprezę „Pionkowskie Mikołajki Rockowe”, na którą zapraszamy znane polskie zespoły takie jak: Closterkeller, Carrion, Farben Lehre czy Sexbomba. W zeszłym roku odbyła się już piąta edycja tego przedsięwzięcia.
W chwili obecnej zakończył nagrywanie materiału na płytę, którą będzie można nabyć w dobrych sklepach z płytami (np. Empik, Wielka Płyta) oraz w trakcie koncertów. Promocja tej płyty rozpocznie się wiosną 2013 roku.
Obecny skład zespołu:
Dariusz "KEFIR" Śmietanka - vokal, gitara
Sebastian Stańczak - vokal, gitara
Gerard "GERE" Chodyra - vokal, bas
Artur "ARTI" Woźniak - perkusja
www.facebook.com/pages/The-Bill/304182411381

Informacje o INE KAFE:
https://www.facebook.com/inekafe
https://www.inekafe.sk/
https://www.facebook.com/events/401224379967388/

KLUB MECHANIK
ul. Narbutta 87,
02-525 Warszawa
(obok Gmachu Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej)

http://www.facebook.com/klubmechanik

Date

22 March 2013

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

klub Mechanik

Artists

The Bill

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388