Go to the contentGo to the menu
THE BILL + METKA + WBH (KLUB MECHANIK)

THE BILL + METKA + WBH (KLUB MECHANIK)

14 November 2013, Thursday, , Duża Scena

Date

14 November 2013

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

klub Mechanik

Artists

Metka
The Bill

Genres

Rock & Pop
 
Koncert trzech niezwykłych kapel: THE BILL zagra razem z METKĄ i WSZYSCY BYLIŚMY HARCERZAMI!
 
wejście: 18:00
start: 19:00
bilety: 15/20zł
 
Bilety dostępne w TicketClub Batorego (Batorego 10, kasa Klubu Stodoła), w Klubie Mechanik (Narbutta 87) i poprzez stronę www.stodola.pl.
 
Projekt WSZYSCY BYLIŚMY HARCERZAMI (WBH) 
stworzyło w 2012 roku pięciu muzyków z zespołów NO SMOKI i McARON uprawiających od blisko dwudziestu lat rocka i punkrocka. Druh Jaskuł (śpiewogra); Druh Ksywa (gitary i wokale); Druh Czorny (gitary); Druh Niedźwiedź (basówka) i Druh Zir (bębny) połączyli siły by nieść ludziom wesołość i umożliwić wirtualny powrót do lat młodości. 
Pod twórczymi skrzydłami Andrzeja ‘E-molla” Kowalczyka powstała płyta zawierająca swobodne aranżacji znanych i lubianych piosenek śpiewanych przez lata przy ogniskach harcerskich i turystycznych. W tle szumią jodły na gór szczycie, trzaskają iskry, a echo powtarza refreny. Mamy nadzieję, ze się Wam spodoba. 
Bo wszyscy byliśmy harcerzami. 
 
Czuwaj!
WBH 
 
 
METKA
Nazwę zespołu szczęśliwie tworzy zlepek dwóch gatunków muzycznych, które można usłyszeć na koncertach. Ku zdziwieniu smakoszy, nazwa nie pochodzi od gatunku mięsiwa.
Met – Metal – riffy metalowe, bardzo delikatnie wkomponowane w całość utworów, w taki sposób żeby nie „przestraszyć” słuchaczy, którzy za takowym gatunkiem nie przepadają, dodają mocy oraz charakteru.
Ka – Ska – co tu dużo pisać? Gatunek przeważający, lekki, miły i przyjemny, niepozwalający nogom ustać w jednym miejscu.Skoro już mowa o muzyce to warto a nawet trzeba wspomnieć o tym, że zespół nie zamyka się tylko w dwóch gatunkach muzycznych. Komponując stara się łączyć wszystko w taki sposób aby było jak najciekawiej.
 
 
 
THE BILL
The Bill powstał w 1987r. W 1991r. nagrał pierwsze utwory "Wolność", "Wisła", "Piosenka dla żołnierza". Utwór "Wolność" stał się numerem jeden rocznego podsumowania listy Radia Overground, a "Piosenka dla żołnierza" hymnem walczących o uwolnienie człowieka skazanego za odmowę służby wojskowej. Kampanię tą prowadził Jurek Owsiak. W tym samym czasie po raz pierwszy zagrała Jego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a The Bill był jednym z pierwszych zespołów, który włączył się w tą akcję.
W 1992r na festiwalu w Jarocinie Zespół wystąpił przed 20 tysiącami słuchaczy i zdobył nagrodę publiczności. Po tym wydarzeniu powstała pierwsza płyta "The Biut”. Płyta sprzedała się w ilości 60 tysięcy egzemplarzy, co uczyniło ją najlepiej sprzedającą się w tym czasie płytą wydaną w Poltonie.
W roku 1993 Zespół skupił się na trasie koncertowej promującej świeżo wydaną płytę. Zagrał również ponownie na festiwalu w Jarocinie, na który został zaproszony jako gość specjalny.
Siłą rozpędu jako znany już szerokiej publiczności na terenie całej Polski Zespół nagrał kolejne dwie płyty „Początek Końca” oraz "Sex & Roll".
Lata 1995-2004 to okres, w którym muzyka okołopunkrockowa przestała być prezentowana przez stacje radiowe i telewizyjne. Latem 1996r. The Bill nagrał ostatnią płytę w tamtym okresie "Daje Wam Ogień", która jednak nie ukazała się w sprzedaży aż do 2000r. Wydawcy przestali interesować się punk rockiem, a co za tym idzie również i The Bill'em. Zespół zawiesił działalność koncertową na okres 5 lat, nie zaprzestał jednak do końca działalności muzycznej, wprost przeciwnie w tym czasie przygotował materiał mogący zaskoczyć niejednego słuchacza dobrej muzyki. Materiał później został wykorzystany w trakcie nagrywanie kolejnych płyt.
Płyta „Niech Tańczą Aniołowie” wydana w 2007r została nagrana w zupełnie innym klimacie niż poprzednie wydawnictwa a mimo to została odebrana bardzo pozytywnie zarówno przez publiczność jak i krytyków muzycznych. Muzyka Zespołu ponownie zaistniała w mediach przypominając o zespole fanom i zdobywając nowych słuchaczy. Pojawiły się nowe propozycje grania koncertów, wznawiania dawno wyprzedanych płyt. W tym samym roku ukazała się druga płyta „Lekcje Historii” zawierająca dotąd nigdzie nie publikowane utwory. Bonusem na płycie były nagrania z festiwalu w Jarocinie w latach 1992 i 1993.
W kolejnych latach Zespół zagrał koncerty na największych scenach w Polsce (m.in. w ramach trasy Punki Reggae Live). W tym okresie powstała również kolejna, siódma już płyta „Historie Prawdziwe” wydana w Lou&Rocked Boys.
Od 2008 roku organizujemy cykliczną imprezę „Pionkowskie Mikołajki Rockowe”, na którą zapraszamy znane polskie zespoły takie jak: Closterkeller, Carrion, Farben Lehre czy Sexbomba. W zeszłym roku odbyła się już piąta edycja tego przedsięwzięcia.
W chwili obecnej zakończył nagrywanie materiału na płytę, którą będzie można nabyć w dobrych sklepach z płytami (np. Empik, Wielka Płyta) oraz w trakcie koncertów. 
 
Obecny skład zespołu:
Dariusz "KEFIR" Śmietanka - vokal, gitara
Sebastian Stańczak - vokal, gitara
Gerard "GERE" Chodyra - vokal, bas
Artur "ARTI" Woźniak - perkusja
 
 
 
KLUB MECHANIK
ul. Narbutta 87,
02-525 Warszawa
(obok Gmachu Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej)
 

Date

14 November 2013

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

klub Mechanik

Artists

Metka
The Bill

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388