Go to the contentGo to the menu
The Bill, Sexboba, Metka! (k. Mechanik)

The Bill, Sexboba, Metka! (k. Mechanik)

20 October 2012, Saturday, , Duża Scena

Date

20 October 2012

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

klub Mechanik

Genres

Rock & Pop

Już 20 października wyjątkowy koncert w Mechaniku. Na jednej scenie zagrają The Bill, Sexbomba i Metka!

Z tej okazji Klub Mechanik i bileteria TicketClub zapraszają wszystkich fanów legendarnych kapel THE BILL i SEXBOMBA na spotkanie, podczas którego będzie można dostać podpisy członków obydwu zespołów!

Spotkanie odbędzie się w siedzibie TicketClub, ul. Bracka 25 (budynek Traffica) o 15:00, w dniu koncertu, czyli w sobotę 20.10.2012! Wszystkie osoby posiadające bilet na koncert w Mechaniku dostaną od nas plakat z trasy koncertowej The Billa i Sexbomby (1 bilet = 1 plakat). Pozostałe osoby prosimy o wyposażenie się w płyty/ kartki/ własne plakaty zespołów. UWAGA! Na miejscu nie będzie prowadzona sprzedaż płyt! Natomiast można będzie bez problemu kupić bilet na wieczorny koncert. 

Serdecznie zapraszamy!

http://www.facebook.com/events/401955593193118/

 

Jeszcze kilka słów o samych artystach. 


Zespół The Bill powstał w 1986r., choć jego "prototyp" działał już od 1984r.
Od początku swego istnienia związany jest z Pionkami oraz tamtejszym Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Lata 1986 - 1988 to okres prób, poszukiwań, zmian składu i paru koncertów w Pionkach i okolicach.

W 1989r. na jednym z koncertów w Warszawie kapela poznaje Mielonego i zaprasza go do współpracy. Z zespołu odchodzi Szmery. Lata 1989-90 to liczne udziały w przeglądach i koncertach. W 1990r. odchodzi Skóra, a Soko oprócz basu zajmuje się mikrofonem.

W 1991r. kapela nagrywa pierwsze demo z takim kawałkami jak "Wolność", "Wisła", "Piosenka dla żołnierza". "Wolność" okazuje się numerem jeden podsumowania rocznego listy Radia Overground, a "Piosenka dla żołnierza" staje się hymnem walczących o uwolnienie człowieka skazanego za odmowę służby wojskowej. Kampanie tą prowadzi Jurek Owsiak. Jednocześnie rusza jego Wielka Orkiestra, a The Bill jest jedna z pierwszych kapel, która włącza się w tą akcję. 1992r. to przede wszystkim Jarocin i II Nagroda Publiczności, a zaraz potem ukazuje się pierwsza płyta "The biut". 60 tyś. Sprzedanych egzemplarzy czyni ją najlepiej sprzedająca się w tym czasie płytą wydaną w Poltonie. No i koncerty, koncerty, koncerty.

W 1993r. kolejny Jarocin i kolejna płyta "Początek końca".

Kolejny rok i znów to samo. Tym razem płyta nosi tytuł "Sex & Roll". Jak sugeruje tytuł na płycie jest dużo rock & rolla i sex w różnych postaciach. Płyta zostaje przyjęta bardzo dobrze przez publiczność natomiast "znawcy wiedzący lepiej" nie zostawiają na niej suchej nitki. Latem 1996r. The Bill nagrywa ostatnią płytę przed przerwą: "Daje wam ogień". Materiał jednak nie ukazuje się w sprzedaży. Wydawcy przestają interesować się punk rockiem, a co za tym idzie i The Bill. Zespół zawiesza swoją działalność.

W 2000r. zostaje wydana płyta "Daje wam ogień", jednocześnie firma Mega Czad wydaje reedycję pierwszej płyty "The biut" uzupełnionej o utwory koncertowe z Jarocina. Zespół reaktywuje się w nowym składzie: Kefir - voc, Jędrek - git, Ludek - bass, Mielony - dr. Jego działalność nie trwa jednak zbyt długo. Kolejna przerwa trwa od 2001 do 2004 roku.

Latem 2004r. zespół The Bill powraca. Zaczyna koncertować i okazuje się, że nie wszyscy o nim zapomnieli. Ostatni skład nie ulega zmianie. W takim składzie zespół gra przez rok po czym Jędrek i Ludek odchodzą z zespołu.

We wrześniu 2005r. dołącza do zespołu McKurczak.

W trzyosobowym składzie zespół przygotowuje piątą płytę. Realizuje ją w toruńskim Black Bottle Studio, a realizatorem jest Marek Sysoł. Powstaje 14 nowych kawałków. Firma MTJ obiecuje, że na początku roku 2007 płyta trafi do Słuchaczy. Ku radości wszystkich fanów, dnia 19 lutego 2007r następuje premiera najnowszej płyty zespołu - "Niech tańczą aniołowie".

Na "Niech tańczą aniołowie" oprócz konwencjonalnego punk rocka ("System") pojawiają się łagodniejsze melodie, a w parze z tekstami trochę ckliwe ( "Jutro"), słychać też przez moment jakieś elektro ("To, co teraz"). Płytę otwiera świetne intro, bo zupełnie proste, czysto-punkowe, skłaniające do słuchania całości. Mam wrażenie, że w nieco szybszej wersji powtarza się później jako wstępniak np. do "Pankowej". Zresztą zazwyczaj trzeba trochę poczekać na wokal. Niemal każdy kawałek poprzedzony jest mniej ("Niech tańczą aniołowie"), lub bardziej ("To, co teraz") wyrafinowaną introdukcją. W przypadku tekstów w większości mają charakter życiowego bilansu dojrzałego punkowca. Więcej tu metafizyki, niż bluzgania na system. Tak, na marginesie można się przyczepić do upierdliwych rymów częstochowskich, ale generalnie nie o wersyfikację tutaj chodzi...

Krążek "Niech tańczą aniołowie" jest dojrzalszy od poprzednich. Brakuje tu typowej dla zespołu zgrywy, ale płyta raczej nie zaskakuje. Nawet mimo zmiany wokalu (po Soku mikrofon przejął Kefir- autor wszystkich tekstów i muzyki) słuchamy tu starego, dobrego The Bill, któremu chce się grać. (cytat autorstwa Panny Meruś – gery.pl)

W sytuacji, gdy swą amunicję wystrzelały Pistolety Sexu, gdy swój magiczny wymiar zaczynało tracić hasło Sex, Love and Rock and Roll, poczuliśmy, iż jest to najwłaściwszy moment żeby zdetonować ładunek o nazwie SEXBOMBA! I skumulować jego energię     w wąska wiązkę rock and rollowego ognia......

Zespół SEXBOMBA gra polską muzykę rockandrollową nieprzerwanie, od 1986r.

Powstał w Legionowie z fascynacji melodyjnym punk rockiem i rockandrollem. Debiutował na Festiwalu jarocińskim w 1986r. Muzyka SEXBOMBY to kombinacja punk rocka i rockandrolla. Do tej pory SEXBOMBA nagrała: „To Niemożliwe”1990, „Alkohol”1992, „Zamachy Bombowe” 1993, „Boom” 1993, „Viva” 1996, „Hallo, To Ja”1999, „Woda.Woda.Woda.” 2000, „Historia jakiej Nie Znał Świat” 2001, „Newyorksyty” 2005, „Lekcja Historii” 2006, 3 płytowy box „SEXXBOMBA na XX lecie” 2007, reedycję „Vivy” z koncertem DVD z „Przystanku Woodstock” 2009, oraz "Ctrl+Alt+Delete" 2011.

 

Wystąpiła m. in. na Festiwalach w Opolu, Sopocie, Jarocinie, Przystanku Woodstock, węgierskim AORA festiwalu. SEXBOMBA ma najdłużej działającą stronę internetowa polskiego wykonawcy. Strona zespołu SEXBOMBA powstała jako pierwsza w 1997 roku. Jej aktualny adres to: www.sexbomba.band.pl Zespół SEXBOMBA jako jedyny w Polsce brał udział w absolutnie wszystkich finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Występował na scenie m. in. z Buzzcocks, G.B.H, Vibrators, 999,  Bones, UK Subs, Anti Nowhere League, PTTB i .... Africem Simonem - legendarnym wykonawcą „Ramaya” Zapis wideo ze wspólnego wykonania RAMAYA SEXBOMBY i Africa Simona znajdziecie na stronie www.sexbomba.band.pl.

 

W 1989 SEXBOMBA grała koncerty w ZSRR! Zespół przywiózł stamtąd walizkę rubli, czapkę milicjanta i kalkulator, który się zepsuł. W 2004 roku niektóre stacje telewizyjne odmówiły emisji teledysku SEXBOMBY „Czy ty Sex?” ze względu na rzekomą obsceniczność obrazu. Aktualnie SEXBOMBA powróciła do pierwotnego składu i do ostrego brzmienia. W 2005 roku zespół wydał płytę „Newyorksyty” będącą powrotem do punk rockowych korzeni, oraz wystąpił na reaktywowanym festiwalu Jarocin 2006.                  

We wrześniu 2006 miała miejsce premiera płyty „Lekcja Historii” zawierającej pierwsze demo zespołu z roku 1989 i inne nie publikowane archiwalne ciekawostki z wczesnego okresu, adresowane da koneserów punk rocka. W 2007 roku SEXBOMBA wydała trzypłytowe wydawnictwo na XX-lecie. Zawiera ono płytę DVD z zapisem jubileuszowego koncertu SEXBOMBY wraz z teledyskami i filmem dokumentalnym o zespole, w którym wystąpili m. in. Paweł Kukiz, Wojciech Mann, Anja Orthodox, Andrzej Marzec, Marek Wiernik, Marek Proniewicz, Jan Chojnacki, płytę audio z zapisem tegoż koncertu oraz płytę audio zatytułowana po prostu „Single” . W teledysku SEXBOMBY „Ćma”, dzięki pomocy Polskich Sił Zbrojnych zespół użył czołgu T92 Twardy i śmigłowca. Teledysk znajduje się na stronie www zespołu. W 2009 roku ukazała się na rynku zremasterowana reedycja płyty „Viva” zawierająca dodatkowo nie publikowany koncert SEXBOMBY z „Przystanku Woodstock” w wersji DVD.

 

Najnowszy album SEXBOMBY "Ctrl+Alt+Delete" zawiera 12 premierowych, autorskich kompozycji,  w tym utwór "Raz przeżyty dzień" w którym oprócz Roberta Szymańskiego zaśpiewali gościnnie: Siczka (KSU), Harcerz (ANALOGS), Zygzak (TZN XENNA), Cichy (FORT BS), Iglak (BULBULATORS), Jaromir (WC) oraz Marek Wiernik - pierwszy propagator muzyki punk rockowej na antenie polskiego radia. Do utworu we wspomnianym składzie również powstał teledysk, który znajduje się na stronie zespołu. jest to największa tego typu produkcja w historii polskiego punk rocka. SEXBOMBA regularnie wydaje płyty i koncertuje.

 

Skład zespołu: Robert Szymański śpiew, Bogdan Nowak – gitara, Piotr Welcel – bass, Dominik Dobrowolski – perkusja. 

Więcej informacji:

www.sexbomba.band.pl

Date

20 October 2012

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

klub Mechanik

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388