Go to the contentGo to the menu
THE BLOODY BEETROOTS DEATH CREW 77

THE BLOODY BEETROOTS DEATH CREW 77

9 September 2011, Friday, , Duża Scena

Date

9 September 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

LIVELIFE
Klub Stodoła

Genres

Club & New Sounds
Dance & Techno

J&B wraz z portalem .LIVELIFE

zapraszają na koncert

THE BLOODY BEETROOTS DEATH CREW 77

Jeden z najbardziej spektakularnych zespołów w świecie muzyki elektronicznej, powraca do Polski na jeden z ostatnich koncertów w ramach międzynarodowej trasy "Church of Noise". W 2010 roku koncert TBDC77 został zgodnie okrzyknięty przez media oraz publikę jednym z najlepszych koncertów drugiej edycji krakowskiego festiwalu Selector.


Biografia:

3 lata! Właśnie tyle czasu zajęło, aby pomysłowość i styl muzyczny Sir Bob Cornelius Rifo wywalczyła sobie miejsce lidera wśród najlepszych elektronicznych muzyków tego świata.
Wszystko zaczęło się w 2007 roku, kiedy Sir Bob rozpoczął realizację swojego konceptu, który przewrócił do góry scenę muzyki klubowej.
Wystarczyło kilka miesięcy, aby set stworzony we współpracy z Tommym Tea oczarował słuchaczy, podpalił parkiety, a ich muzyka zagościła w odtwarzaczach milionów ludzi z całego świata.

Wspierany przez ojców założycieli francuskiego elektro Etienne de Crecy i Alex’a Gopher’a, Sir Bob pojawia się na światowych festiwalach I tworzy remixy dla wielkich gwiazd muzycznych. Jego początkowe kompozycje są mroczne i inspirujące. Utwór Rombo (2008), który był odwołaniem do twórczości włoskich futurystów oraz Cornelius odwołujący się do Michaela Moorock’a były demonicznym popisem inwencji Sir Bob’a. 
W krótkim czasie publiczność przekonała się o tym, że The Bloody Beetroots to nie tylko muzyka. Ich styl jest pełen mocnych akcentów poruszających wyobraźnię.  Zaczynając od punkowej ekspresji Sex Pistols, poprzez melodykę Chopina i Debussy’ego, elementy sciencefiction, niepokojącą poezję Baudalaire’a, a kończąc na tradycyjnych weneckich maskach i włoskich operach.

Wraz z wydaniem światowej klasy hitu „Warp” The Bloody Beetroots potwierdza swoją pozycję w światowej muzyce współczesnej.  Zespół dołącza do Dim Mak Records, labela należącego do Steve’a Aokiego- cudownego dziecka muzyki elektro.  TBB wkrótce wypuszcza „Ramborama”- pierwszy pełny album zawierający utwory stworzone przy współpracy między innymi z The Cool Kids, Vicarious Bliss i The Locust. Na tym etapie TBB porównywane było z fenomenem Daft Punk i Justice.

Po hicie „Domino” TBB rozpoczęło tour Death Crew 77. Jest to kolejna koncepcja Sir Bob’a opierająca się na specjalnej więzi między publicznością a artystą. Od tego momentu już nie były to zwykłe występy, lecz spektakle oddające hołd pokoleniu pogrążonemu w chaosie. Muzyka Rifo została połączona z energią Tommy’ego Tea i improwizacją bębniarza o ksywie Battle.

Efektem jest postmodernistyczna odyseja muzyczna, która ma jedno zadanie- sprawić, aby publika oszalała i zapomniała o całym świecie.  Dorosła estetyka i czysta kreatywność. Death Crew 77 poprzez wykorzystywanie nowoczesnej technologii i wspaniałej oprawy ideologicznej z pewnością będzie zapamiętane, jako symbol przebudzenia dla naszej generacji. 

Wpływ The Bloody Beetroots możemy odczuć również poprzez ich projekty dla Interscope, Electronic Arts, Activision, CBS, Epitaph, Sony, Ministry Of Sound, Universal, Skins, CSI Miami, Entourage, Fast 5, Need For Speed i Dj Hero 2. Od 2007 roku ich utwory nieustannie widnieją w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych utworów na iTunes.

Wstęp na imprezę mają osoby powyżej 18 roku życia

www.thebloodybeetrootsdc77.livelife.pl
www.livelife.pl
www.facebook.com/livelifepl
www.facebook.com/startapartypl
www.deathcrew77.com

Date

9 September 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

LIVELIFE
Klub Stodoła

Genres

Club & New Sounds
Dance & Techno
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388