Go to the contentGo to the menu
THE DILLINGER ESCAPE PLAN (KRAKÓW) - ODWOŁANY

THE DILLINGER ESCAPE PLAN (KRAKÓW) - ODWOŁANY

12 February 2017, Sunday, Kraków, Klub Kwadrat, Główna

Date

12 February 2017

Venue

Klub Kwadrat, Kraków

Stage

Główna

Organizers

Live Nation
Klub Stodoła

Genres

Hard & Heavy
Live Nation z przykrością informuje, że na chwilę obecną nie jest wiadomo, czy odwołany koncert The Dillinger Escape Plan zaplanowany na 12 lutego br w Krakowie zostanie przeniesiony na inny termin. W związku z tym prosimy fanów zespołu o zwrot biletów zgodnie z poniższymi instrukcjami. Życzymy zespołowi i jego ekipie szybkiego powrotu do zdrowia!
 
Fani, którzy zakupili bilety za pośrednictwem strony internetowej, proszeni są o kontakt z bileterią, za pośrednictwem której zakupili bilety oraz podanie: numer ID zamówienia, imię i nazwisko.
 
·        TICKETMASTER/ LIVENATION: info@ticketmaster.pl / tel. +48 22 395 87 00
 
·        EVENTIM: info@eventim.pl / tel. :+48 22 591 83 83
 
·        TICKETPRO: bilety@ticketpro.pl / tel. +48 (32) 352-00-04, +48 (32) 352-00-05
 
Fani, którzy kupili bilety w stacjonarnych punktach sprzedaży, mogą dokonać zwrotu w punktach  już od dnia dzisiejszego (15 lutego 2017). Prosimy o zabranie ze sobą biletu oraz paragonu fiskalnego.
 

Live Nation inform with great regret that it is not decided yet if The Dillinger Escape Plan's cancelled show (planned for February 12, 2017 in Cracow) will be rescheduled. All fans may refund their tickets - please see below for instructions. We wish the band and the crew a speedy recovery.

 
For tickets bought on the web, please e-mail the ticketing company you purchased from with your details: order ID, name , surname.
 
·        TICKETMASTER/ LIVENATION  info@ticketmaster.pl / phone:+48 22 395 87 00
 
·        EVENTIM info@eventim.pl / phone :+48 22 591 83 83
 
·        TICKETPRO bilety@ticketpro.pl / phone:+48 (32) 352-00-04, +48 (32) 352-00-05
 
Fans who purchased tickets at outlet stores may receive their refund at the point of purchase beginning today (February 15, 2017). Please remember to bring the ticket together with the receipt.
 
 
 
 

TIMETABLE:
otwarcie bram - 18:00
Shining - 19:00
The Dillinger Escape Plan - 20:00

*Wszelkie harmonogramy mają charakter orientacyjny i podlegają zmianom.
 
THE DILLINGER ESCAPE PLAN W POLSCE
11 LUTEGO, KLUB STODOŁA, WARSZAWA
12 LUTEGO, KLUB KWADRAT, KRAKÓW
Gość specjalny: Shining (NOR)
Bilety w sprzedaży od 7 września.
 
The Dillinger Escape Plan, jedna z najważniejszych grup w historii muzyki mathcorowej, wystąpi na dwóch koncertach w Polsce w ramach trasy promującej ich nowy album „Dissociation”. Wiele wskazuje na to, że będą to zarazem ostatnie występy przed zawieszeniem działalności zespołu.
 
Każdy kolejny album amerykańskiej formacji zdobywał coraz to większy rozgłos. Ostatni z nich, „One Of Us Is The Killer”, pomimo wydania w niezależnej wytwórni, wspiął się na 25. miejsce listy Billboardu. TDEP zdobyli także nagrodę The Golden God’s Best Underground Band, Kerrang!’s Inspiration Award, jak również VH1 Most Influential Guitarist. Ważnym wydarzeniem w historii zespołu było nagranie przez The Dillinger Escape Plan kultowej w swoim gatunku EP-ki wspólnie z Mikiem Pattonem (m.in. Faith No More) pt. „Irony Is A Dead Scene”.
 
Oddzielny akapit należy poświęcić koncertom TDEP, które są absolutną energetyczną bombą, którą nie sposób porównać z jakimkolwiek innym zespołem na scenie. Członkowie zespołu poruszający się po całej konstrukcji sal klubowych, wspinający na balkony, elementy nagłośnienia i skaczący w publiczność, to bardziej codzienność niż okazyjny wybryk muzyków. Pod tym względem ich pomysłowość przyniosła im co najmniej tyle sławy co ich albumy, które od niemal dwóch dekad robią wrażenie na miłośnikach technicznego, agresywnego, chaotycznego a zarazem bardzo złożonego grania.
 
The Dillinger Escape Plan wydaje swój nowy album 14 października. „Dissociation” będzie prawdopodobnie ostatnim wydawnictwem zespołu przed możliwym zawieszeniem jego działalności na czas nieokreślony. Ben Weinman, założyciel i gitarzysta zespołu, tak opowiada o procesie nagrywania płyty: „Po raz pierwszy w historii nagrywanie materiału mnie nie uspakajało, raczej wytwarzało we mnie niepokój. (…) Ludzie, którzy słyszeli nowe kawałki, mówili, że są bardziej szalone, wręcz schizofreniczne, niż cokolwiek co nagraliśmy od czasu naszego debiutu. Greg (Puciato, wokalista zespołu) wspomniał nawet, że nie ma pojęcia jak ma zaśpiewać do czegoś tak mocnego.” Liam Wilson, basista zespołu dodaje: „Te utwory pokazują nas zarazem od najbardziej zjadliwej i niezniszczalnej strony, jak i skupionej, wrażliwej. To jednocześnie luźny i intymny materiał. Najbardziej niespodziewany ze wszystkiego co zrobiliśmy do tej pory, a jednak bardzo charakterystyczny dla nas. Łatwo zapadający w pamięć, a przecież eksperymentalny.”
 
Puciato mówiąc o The Dillinger Escape Plan wspomina: „Świat powinien wiedzieć, że byliśmy absolutnie wolni i robiliśmy przez te wszystkie lata, co tylko chcieliśmy, bez żadnych oczekiwań co do przyszłości.” Weinman dodaje: „Dla sztuki nie tworzy się nagrobków. Wspaniała sztuka będzie żyć wiecznie, dłużej niż jej twórcy będą chodzić po Ziemi. Mam nadzieję, że kiedyś, za 1000 lat, jakiś kawałek TDEP zostanie usłyszany gdzieś w kosmosie.” Z taką dyskografią na szczęście możemy być o to spokojni.
 
Przed The Dillinger Escape Plan wystąpi formacja Shining. Jeśli istnieje w metalu jakiś zespół, dzięki któremu fani ciężkich brzmień zaczęli słuchać jazzu, to jest to bez wątpienia właśnie norweskie Shining. Zespół choć istnieje już od 17 lat, popularność zaczął zdobywać w roku 2005, a prawdziwą eksplozję popularności zanotował pięć lat później, dzięki krążkowi „Blackjazz”. Od tego czasu grupa uznawana jest za liderów awangardowego metalu, w których muzyce obok gitar na pierwszy plan wysuwa się saksofon. Ich ostatni krążek, wydany w ubiegłym roku „International Blackjazz Society” to z kolei skierowanie się w stronę industrial rocka i licznych inspiracji tym, czego fani metalu słuchali w latach 90.
 
The Dillinger Escape Plan wystąpi na dwóch koncertach w Polsce: 11 lutego w warszawskim Klubie Stodoła i 12 lutego w krakowskim Kwadracie.
 
Bilety w cenie 99 zł w sprzedaży od środy 7 września od 11.00 na www.stodola.pl i www.livenation.pl.
 

Uwaga! Na teren koncertu obowiązuje zakaz wnoszenia toreb, plecaków, walizek i innych przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych – prosimy zatem o ich niezabieranie. Pełna informacja dostępna w „Regulaminie uczestnictwa w koncercie” na www.livenation.pl.
1) osoby powyżej 16 roku życia wchodzą samodzielnie
2) osoby poniżej 16 roku życia mogą wejść za pisemną zgodą rodzica lub też pod opieką dorosłego opiekuna posiadającego własny bilet (bez dolnego limitu wieku).

Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły na www.stodola.pl

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

 

Date

12 February 2017

Venue

Klub Kwadrat, Kraków

Stage

Główna

Organizers

Live Nation
Klub Stodoła

Genres

Hard & Heavy
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388