Go to the contentGo to the menu
The National

The National

24 february 2011, thursday, , Duża Scena

Date

24 february 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

The National

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Jeden z najpopularniejszych zespołów w USA po raz pierwszy zagra w Warszawie!

The National - obecnie jeden z najpopularniejszych zespołów w USA.

Grupa dowodzona przez wokalistę Matta Berningera oraz braci Scotta i Bryana Devendorfów. Wpływy, które można usłyszeć w muzyce The National, rozciągają się od Waitsa po Springsteena, porównywani są także do Tindersticks i Joy Division. Z powodzeniem rywalizują, a dzięki dokonaniom z tego roku, wręcz deklasują kolegów z tego samego gatunku - The Editors czy Interpol.

Przełomem w karierze grupy stało się wydanie albumu "Alligator" (Beggars Banquet Records, 2006), ale awans do pierwszej ligi zespołów zapewnił im zrealizowany w rok później "Boxer" (2007), wzbogacony o aranżacje na smyczki i sekcję dętą z udziałem klasycznie wykształconego Padma Newsome'a z awangardowego nowojorskiego składu The Clogs oraz Sufjana Stevensa na fortepianie. W to orkiestrowe tło wspaniale wpisują się poetyckie teksty utworów oraz głos Matta, który jeden z recenzentów trafnie porównał do smaku czarnej, gorzkiej czekolady.

W 2008 roku zrealizowali wspólną trasę z R.E.M.

Najnowszy album "High Violet" (2010) zarejestrowany został w prywatnym studio zespołu na Brooklynie i wydany nakładem wytwórni 4AD. Produkcją krążka zajęli się muzycy The National oraz Peter Katis (z którym współpracowali już przy "Alligator" i "Boxer"). Garażowe warunki pracy z jednej strony zwróciły ich w kierunku bardziej brudnych, surowych brzmień a jednocześnie otworzyły pole do nieograniczonych eksperymentów muzycznych. W nagraniach ponownie pojawił się szereg gości - m.in. Justin Vernon (Bon Iver), Richard Reed Parry (Arcade Fire), Nico Muhly i Thomas Bartlett (Doveman), Padma Newsome oraz Sufjan Stevens. W rezultacie "High Violet" to najbardziej dopracowana i najbogatsza w detale produkcja tej formacji.

Wspomniana płyta odnotowuje rekordowe wyniki sprzedaży. Bilety na koncerty rozchodzą się zaledwie w kilka minut!

Date

24 february 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

The National

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galleries

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388