Go to the contentGo to the menu
URSZULA akustycznie

URSZULA akustycznie

14 february 2011, monday, , Duża Scena

Date

14 february 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

Urszula

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Sprzedaż biletów:  Kasa klubu Stodoła (ul Batorego 10, tel. 22 825 60 31, czynna: pn-pt 9:00-21:00, sob 9:00-14:00), Sklepy Media Markt i Saturn, Bileterie Empik oraz punkty sprzedaży Ticketpro (www.ticketpro.pl), Eventim (www.eventim.pl) oraz Ebilet (www.ebilet.pl)  na terenie całego kraju

 

Urszula

jest jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek rockowych. Po kilkuletnim pobycie w Stanach Zjednoczonych wróciła do Polski. Wspólnie ze swoim zespołem nagrała płytę "Biała Droga" odnosząc sukces artystyczny i komercyjny. Ukoronowaniem było uroczyste wręczenie Platynowej Płyty 28 maja 1997 roku w wypełnionej po brzegi fanami Artystki Sali Kongresowej.Urszula stała się częstym gościem audycji radiowych I telewizyjnych. Sukces znalazł też szeroki oddźwięk w prasie. Artystka rzuciła się w wir muzycznego życia. Wzięła udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Koncertując zdobywała tysiące nowych wielbicieli. 6 grudnia 1996 roku ukazał się album "Urszula akustycznie". Na płytę złożyły się akustyczne wersje starych I nowych przebojów. Znalazły się na niej zarówno utwory z lat 80-tych, takie jak: "Dmuchawce, latawce, wiatr" czy "Malinowy Król", jak i hity z albumu "Biała Droga": "Na sen". Płyta cieszyła się wielką popularnością i pośród dotychczas wydanych w Polsce płyt koncertowych sprzedała się w rekordowej wręcz ilości ponad 100.000 tys egzemplarzy co dało jej status "platynowej płyty".
Urszula określa swoją muzykę jako "melodyjny rock'n'roll niepozbawiony mocnej jazdy", lecz muzyka na płycie "Urszula akustycznie" jest inna, spokojniejsza.
Trzeba przyznać, że powroty, szczególnie w branży muzycznej, bywają trudne I często mało udane. Jednakże Urszuli udało się to nadzwyczaj dobrze. Jej powrót po wieloletniej nieobecności na polskiej scenie muzycznej zaowocował w ciągu roku dwiema bardzo dobrymi płytami. Obie osiągnęły statusy Multi-Platynowych Płyt!
Można śmiało stwierdzić, iż Urszula umocniła swą pozycję w polskiej muzyce rozrywkowej I wniosła do niej wiele właściwej sobie świeżości i żywiołowości.
Kolejnym trafnym posunięciem Artystki jest nagrana w warszawskim studiu nagraniowym Buffo, płyta pt:"Supernova", którą Artystka zrealizowała wspólnie ze swym życiowym partnerem, gitarzystą i kompozytorem Stanisławem Zybowskim. Produkcją płyty, podobnie jak w przypadku "Białej Drogi" i "Urszula akustycznie" zajął się Staszek, który przed nagraniem zapewniał. iż nowy album będzie atrakcyjny pod względem artystycznym i produkcyjnym. Słowa dotrzymał.
"Supernova" została nagrana przez stały skład zespołu, czyli:
Urszula - wokal, Stanisław Zybowski - gitara, Wojtek Kuzyk - gitara basowa, Sławek Piwowar - instrumenty klawiszowe, Robert Szymański - perkusja, Małgosia Paduch - chórki. 10 grudnia 1998 roku odbył się w Sali Kongresowej w Warszawie koncert promocyjny, podczas którego wręczono Urszuli "Złotą Płytą" za album "Supernova", który osiągnął ten statut już w dniu premiery. Sala Kongresowa została wypełniona po brzegi fanami w bardzo różnym wieku, co udaje się tylko nielicznym Artystom.
Wiosną 2001 Urszula wydaje kolejną w swej karierze artystycznej płytę, która zawiera takie przeboje jak: Piesek Twist,Klub Samotnych Serc oraz Bridget Jones.
W czerwcu 2002 r. Urszula wydaje kolejną płytę. Jest to dwupłytowy album,wydany z okazji 20 lecia pracy artystycznej Urszuli zawierający największe przeboje Artystki w studyjnych i koncertowych wersjach.
 

DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIA URSZULI
- Złoty Samowar nagroda główna na festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze
- Urszula rozpoczyna współpracę z Budką Suflera nagrywając piosenki "Fatamorgana 82", "Bogowie i Demony" "Luz Blues w niebie same dziury"
- dziennikarze muzyczni ogłosili piosenkę "Fatamorgana 82" przebojem lata 1982 zaś Urszulę talentem rokującym największe nadzieje
- trasa koncertowa z Budką Suflera w 1983
- laureatka Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlsham w 1983 oraz wielu innych festiwali m.in.: Berlinie, Pradze, Dreźnie, Rostocku i Norymberdze,
- udział w wielu programach telewizyjnych m.in.: Szwecja, Holandia, Węgry i Czechy
- zagrała w filmach "Och Karol" "Głód serca", "Na kłopoty Bednarskich"
- koncerty w Stanach Zjednoczonych - w USA ukazała się płyta "Urszula i Jumbo"
- po powrocie do Polski rozpoczyna się kolejnych etap działalności znaczony sukcesami jakie odnosiły kolejne płyty z dyskografii Urszuli:
- Biała Droga - 1996 - multiplatynowa płyta
- Urszula Akustycznie - 1996 - platynowa płyta
- Supernova - 1998 - platynowa płyta
- recital na festiwalu w Opolu w 1999 roku
- realizacji koncertu na potrzeby programu II TVP
- recital i nagroda Bursztynowego Słowika na festiwalu w Sopocie w 2001 roku
- Urszula The Best - 2002 - złota płyta
- podwójny album Artystki zawierający największe przeboje w studyjnych studyjnych koncertowych wersjach

Historia najnowsza :

-Jesienią 2005 Urszula nagrała i umieściła w rozgłośniach radiowych singla pt "Dziś już wiem "(sł. Urszula, muz. Łukasz Pilch) piosenka słała się wielkim przebojem i promowała składankę M jak Miłość. Znalazła się ona na jej najnowszej płycie, która w sklepach ukazała się w kwietniu 2010.

9 kwietnia 2010 roku Premiera najnowszego wydawnictwa Urszuli „Dziś już wiem” – płytę promują single „Każdy z nas ma” oraz „Skaczę na dach”.

Od maja do końca września 2010 Urszula wraz z zespołem zagrała kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, promując swoją najnowszą płytę oraz grając stare dobrze sprawdzone przeboje.

Date

14 february 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

Urszula

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galleries

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388