Go to the contentGo to the menu
VOO VOO

VOO VOO

14 April 2019, Sunday, Klub Stodoła, Duża Scena

Date

14 April 2019

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Rock & Pop

TIMETABLE
18:00 - otwarcie drzwi
19:00 - Voo Voo 

Goście specjalni: Monika Borzym, Paulina Przybysz, Anna Przybysz, Ritmo Bloco

14 kwietnia w Klubie Stodoła wystąpi Voo Voo! Formacja Wojciecha Waglewskiego zaprezentuje warszawskiej publiczności utwory z najnowszego albumu "Za niebawem", który ukazał się 15 lutego 2019. Bilety na wydarzenie są nadal dostępne w sprzedaży!

Zespół Voo Voo wszedł do studia S-4 Polskiego Radia w Warszawie by zarejestrować swoją nową studyjną płytę. Płyta ukaże się za niebawem, bo już na początku 2019 roku.

Voo Voo nagrywa swoim stałym składzie. Produkcją albumu wraz z Wojciechem Waglewskim zajmuje się Emade – Piotr Waglewski. On też jak przy ostatnim albumie będzie miksował płytę.  Jak zapowiada lider zespołu, „nie zabraknie też niespodzianek, o których powiem później, albo wcale nie powiem, bo Państwo sami usłyszą”.  Od premiery poprzedniego znakomicie przyjętego albumu Voo Voo pt. „7” minęły już dwa lata. Tak więc czas najwyższy na nowości i na nową trasę koncertową, która wystartuje z początkiem wiosny 2019.

Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Grupa powstała w 1985 r. w Warszawie, jej założycielem był Wojciech Waglewski (ur. 1953) - kompozytor, autor bardzo ciekawych metaforycznych tekstów, gitarzysta i wokalista

Każda z płyt Voo Voo stawała się niezwykłą muzyczną podróżą ku różnym zakątkom świata rocka, choć często przekraczał on rockowe granice.

 

 

 

GOŚCIE SPECJALNI PODCZAS KONCERTU VOO VOO:

Paulina Przybysz:

Prawie dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała w sumie 7 długogrających albumów. Laureatka licznych nagród i wyróżnień – m.in. Fryderyków i SuperJedynek. Otwartość na muzykę doprowadziła ją do niezliczonej liczby kolaboracji studyjnych i koncertowych.

Wokalistka przez wiele lat zasilała najróżniejsze projekty, żeby w końcu powiedzieć coś zdecydowanym głosem w solowym materiale. Po raz pierwszy występuje pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, bo jak sama mówi: „ma coś konkretnego do powiedzenia”.

Album pod nazwą „Chodź Tu” wydany został w październiku 2017 r. pod szyldem Kayaxu, a promowały go single takie jak: „Dzielne Kobiety”, „Pirx” czy „Drewno”. Można śmiało powiedzieć, że jest to płyta z wyjątkową muzyką i mocnym przekazem. „Chodź Tu” zostało docenione przez branżę muzyczną zdobywając nagrodę Fryderyka w kategorii Najlepszy Album w kategorii Elektronika.

O „Chodź tu” można wiele powiedzieć ale najlepiej opisuje go sama Paulina, która o płycie mówi, że jest przede wszystkim „szczera i trochę bezwstydna”.

Rok 2018 to dla Pauliny rok muzycznych kolaboracji. Najpierw szefowała projektowi Women’s Voices, gdzie podczas 7 koncertów w ca łym kraju takie wokalistki jak Kayah, Nosowska, Brodka czy Ania Rusowicz wykonały skomponowane przez Paulinę aranże kobiecych power-songów. Użyczyła tez głosu na wydawnictwie a później koncertowo dla projektu Culture Revolution, gdzie miała możliwość stanąć na jednej scenie ze znanymi nowojorskimi raperami np. Pharoahe Monch.

Paulina jest w trakcie przygotowywania nowej płyty, której zapowiedź w postaci singla będziemy mogli usłyszeć nadchodzącej wiosny.

 

 

Anna Przybysz:

Szansonistka, pasjonatka przedwojennych stylów muzycznych i gospel. Odtwórczyni oryginalnych utworów Hanki Ordonówny, Edith Piaf  w wyjątkowych spektaklach nostalgiczno-sentymentalnych  „Na Pierwszy Znak...” i „Mon Amour” z zespołem TRIODEON i ORDONKA PALACE.  Na co dzień prowadzi zajęcia integracyjne w projektach Power Sing. Uczy wiary w swój potencjał mieszkańców placówek socjoterapeutycznych, firmach i korporacjach, szkołach gdzie  nośnikiem mocy i rozwoju są utwory spirytuals&gospel. Anna prowadzi  w Warszawie otwarty chór gospel  Be Free Gospel Family, SAN-do-MIR, Grupę PRZELASKI w Sandomierzu. Anna od lat  śpiewa i  prezentuje, ku wielkiej atencji mieszkańców stolicy i Sandomierza, utwory powstańcze i okupacyjne w projekcie „Wolne Śpiewanie”.  Anna jest mamą Natalii i Pauliny Przybysz. Czasami  rodzina wraz z tatą  Jackiem występuje w repertuarze ulubionym, korzennym i własnym. Anna zaprasza na świeże soki do Sandomierza….

 

Monika Borzym:

Charyzmatyczna wokalistka urodzona w Warszawie. Wydała pięć płyt. 
Jej muzyczna kariera rozpoczęła się od występu w Sali Kongresowej na festiwalu Jazz Jamboree w 2009 roku, gdzie została zaproszona przez Michała Urbaniaka. Miała wtedy 19 lat. Jej brawurowy występ porwał publiczność, wtedy też zaproponowano jej pierwszy kontrakt płytowy 
Artystka jest otwarta na różne gatunki muzyczne. Często występuje gościnnie z różnymi artystami. Śpiewała na kilku płytach Tego Typa Mesa, zaśpiewała na płycie „Wasowski odnaleziony” pod kierownictwem muzycznym K. Herdzina. Bierze udział w projekcie Albo Inaczej wytwórni Alkopoligamia. Pisze piosenki dla innych artystów 

 

 

Ritmo Bloco:

Zespół a zarazem szkoła bębnów brazylijskich działająca w Warszawie od 2012 roku prowadzona przez Mikołaja "Mikiego" Wieleckiego, perkusjonistę i lidera grupy perkusyjnej Ritmodelia. Ritmo Bloco to zgrana grupa ludzi uczestnicząca w koncertach, warsztatach, wspólnych wyjazdach i środowiskowych imprezach. Miesiące intensywnej pracy według oryginalnych wzorów z Brazylii zaowocowały rozwojem zespołu Ritmo Bloco, który mimo stosunkowo krótkiej historii zapraszany jest na występy na międzynarodowych festiwalach (np. Karneval der Kulturen w Berlinie, BRN '17 i '18 w Dreźnie, Bom Dia Brasil, Warszawskie Wielokulturowe Street Party, Drumpoint Slovakia w Nitrze, karnawały w Alicante i Santa Cruz de La Palma), do oprawy wielkich imprez sportowych, jak i do realizacji telewizyjnych (Świat się Kręci, The Voice of Poland, teledysk Kayah "Po co?"). Zespół wystąpił także na Światowych Dniach Pokoju na Dąbrówce 2013, Festiwalu Samba Port 2017, Festiwalu Raban w Obornikach Śląskich 2013, 2014 i 2015 oraz na 24-tym Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizuje jedyny w tej części Europy zimowy festiwal samby – Samba Grzeje. W 2018r. ukazała się debiutancka płyta Ritmo Bloco zatytułowana Nieznośna lekkość bitu.

 

 

ZAPRASZAMY

 

Bilety:

59 PLN – miejsca stojące

99 PLN – balkon

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)

Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ticketclub.pl, www.ebilet.pl

 

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
 
Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły TUTAJ.
 
Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Pobierz oświadczenie:
 
Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl
 

Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły TUTAJ.

Date

14 April 2019

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388