Go to the contentGo to the menu
WARSAW SUMMER JAZZ DAYS

WARSAW SUMMER JAZZ DAYS

8 july 2021, thursday, Klub Stodoła, Duża Scena
Tickets from 130.00 PLN Buy ticket

Date

8 july 2021
Otwarcie drzwi: 18:00
Rozpoczęcie wydarzenia: 19:00

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Tickets

190.00 PLN I KATEGORIA - BILET
160.00 PLN II KATEGORIA - BILET
130.00 PLN III KATEGORIA - BILET
Buy ticket

Where to buy

Ticketclub.pl
Stodola.pl
AdamiakJazz.pl

Organizers

Klub Stodoła
Karta podarunkowa
Otwarcie drzwi: 18:00
Rozpoczęcie wydarzenia: 19:00

Warsaw Summer Jazz Days - DZIEŃ 4 

Antonio Sanchez Special Quartet / Donny McCaslin / Miguel Zenon / Scott Colley

Antonio Sanchez - drums

Donny McCaslin - saxophone

Miguel Zenon - saxophone

Scott Colley - bass

Antonio Sánchez to meksykańsko-amerykański perkusista jazzowy i kompozytor najbardziej znany ze współpracy z gitarzystą jazzowym Patem Methenym.

W 1997 roku, kiedy Sánchez był jeszcze w konserwatorium, jego nauczyciel, Danilo Pérez, polecił go Paquito D'Riverze na stanowisko perkusisty w United Nations Orchestra Dizzy'ego Gillespiego, co doprowadziło do tego, że zaczął koncertować z tą orkiestrą. W 1997 roku Perez zaprosił Sáncheza do swojego akustycznego tria, co zaowocowało intensywnym koncertowaniem i nagraniem nominowanego do nagrody Grammy albumu „Motherland”. Trasa koncertowa sprawiła, że usłyszał go legendarny gitarzysta Pat Metheny, który po serii przesłuchań zaprosił Sáncheza do Pat Metheny Group.

Grupa nagrała z Sánchezem dwa albumy. Pierwszy z nich, „Speaking of Now”, zdobył w 2003 roku nagrodę Grammy w kategorii Best Contemporary Jazz Album. Drugi album, „The Way Up”, ukazał się w styczniu 2005 roku. Sánchez był perkusistą różnych składów pod kierunkiem Metheny'ego. Pat Metheny Trio (Metheny, Sánchez i Christian McBride na basie) wydało w styczniu 2008 roku album „Day Trip”, który zyskał szerokie uznanie wśród krytyków jazzowych.

W 2012 roku był perkusistą na albumie Pata Metheny'ego „Unity Band”. W 2006 roku Sánchez dołączył do grona wykładowców New York University. W następnym roku nagrał swój pierwszy solowy album „Migration” w wytwórni CAM Jazz. Na płycie znaleźli się Pat Metheny, Chick Corea, Chris Potter, David Sánchez i Scott Colley. Magazyn All About Jazz nazwał go "Jednym z najlepszych debiutów 2007 roku." Sánchez powiedział o albumie: "Nie chciałem, żeby ludzie mówili, że to album perkusisty... Chciałem, żeby to było coś, co może pochodzić od każdego instrumentalisty. Myślałem w kategoriach muzyki, a nie tego ile mam zagrać solówek. Chciałem, żeby muzyka była bardzo melodyjna i przystępna” W 2010 roku Sánchez wydał swój drugi solowy album, „Live in New York at Jazz Standard”, z pozytywnymi recenzjami. Podwójny album live został nagrany w nowojorskim klubie po amerykańskiej trasie koncertowej zespołu Antonio, w skład którego wchodzili Miguel Zenón na saksofonie altowym, David Sánchez na saksofonie tenorowym i Scott Colley na akustycznej gitarze basowej. W 2013 roku ukazał się jego trzeci solowy album. „New Life” został nagrany w styczniu 2012 roku. Znalazło się na nim 8 oryginalnych kompozycji, a wystąpili na nim Thana Alexa na wokalu, David Binney na saksofonie altowym, Donny McCaslin na saksofonie tenorowym, John Escreet na fortepianie i Matt Brewer na basie.

W 2014 roku Sánchez skomponował muzykę do nagrodzonego czterama oscarami filmu „Birdman” z Michaelem Keatonem w roli głównej. Album ze ścieżką dźwiękową ukazał się 14 października 2014 roku. Partytura przyniosła mu nominacje do nagrody Złotego Globu za najlepszą muzykę oryginalną, nagrody BAFTA za najlepszą muzykę filmową , Critics' Choice Movie Award za najlepszą muzykę i Satellite Award za najlepszą muzykę oryginalną. Album Sáncheza z 2017 roku, „Bad Hombre”, przyniósł mu nominację do nagrody Grammy w kategorii Best Contemporary Instrumental Album.

Jego ostatnim studyjnym albumem jest wydany w 2019 roku „Lines in the Sand”. Kontynuje cały czas współpracę z Patem Methenym. Ich ostatnia wspólna płyta to album gitarzysty z 2020 „From This Place”. 8 lipca w stołecznym klubie podczas 30. edycji festiwalu Warsaw Summer Jazz Days ten wybitny perkusista wystąpi ze swoim najmocniejszym składem czyli Antonio Sanchez Special Quartet, w którym zagrają wielkie indywidualności świata jazzu: Miguel Zenon na saksofonie altowym, Donny McCaslin na saksofonie tenorowym i Scott Colley na kontrabasie.

 

Nik Bärtsch’s Ronin

Nik Bärtsch - piano

Sha - bass clarinet, alto saxophone

Thomy Jordi - bass

Kaspar Rast – drums

Ronin to projekt równie intrygujący, co trudny do opisania, nie mieszczący się w żadnej w zasadzie kategorii muzycznej. Liderem i pomysłodawcą tej formacji jest Nik Bartsch, wszechstronnie wykształcony artysta muzyk, który studiował także filozofię, muzykologię i językoznawstwo. Od końca lat 90-tych konsekwentnie realizuje swoją koncepcję muzyki, przez krytykę zwaną „Zen funk”. Ostatnia płyta Ronina zatytułowana „Awase” została wydana dwa lata temu przez wytwórnię ECM, dla której Bartsch regularnie nagrywa od lat.

Ten album jest świadectwem rozwoju jednej z najbardziej oryginalnych grup naszych czasów. Zarazem, kreśli on nową definicję dzisiejszej ‘ritual groove music’. Terminem tym Bärtsch określa połączenie jazzu, funku i współczesnej kompozycji, czyli mieszanki uprawianej przez Ronin. Członkowie zespołu, który w ostatnich latach przekształcił się z kwintetu w kwartet, podchodzą do nowego materiału z dużą dozą wolności i elastyczności.

„Większa transparentność, więcej interakcji, więcej radości z każdego występu. Długo pracowaliśmy nad nowym repertuarem. Sprawdziliśmy każdą możliwość, zadbaliśmy o każdy szczegół” – konkluduje Nik Bärtsch. temu przez wytwórnię ECM, dla której Bartsch regularnie nagrywa od lat. Ten album jest świadectwem rozwoju jednej z najbardziej oryginalnych grup naszych czasów. Zarazem, kreśli on nową definicję dzisiejszej ‘ritual groove music’. Terminem tym Bärtsch określa połączenie jazzu, funku i współczesnej kompozycji, czyli mieszanki uprawianej przez Ronin. Członkowie zespołu, który w ostatnich latach przekształcił się z kwintetu w kwartet, podchodzą do nowego materiału z dużą dozą wolności i elastyczności.

„Większa transparentność, więcej interakcji, więcej radości z każdego występu. Długo pracowaliśmy nad nowym repertuarem. Sprawdziliśmy każdą możliwość, zadbaliśmy o każdy szczegół” – konkluduje Nik Bärtsch.

 

Camilla George Quartet

Camilla George- alto sax

Daniel Casimir- bass (upright and electric)

Sarah Tandy - piano and keys

Rod Youngs - drums

Camilla George to urodzona w Nigerii saksofonistka, która jest mocno obecna na londyńskiej scenie jazzowej obok takich artystów jak Shabaka Hutchings czy Zara McFarlane.

Po swoim debiucie , jaką była płyta „Isang”, ta londyńska kompozytorka i alcistka za każdym razem udowadnia, że jest jedną z najciekawszych postaci współczesnej międzynarodowej sceny jazzowej.

Wydany dwa lata temu siłami labelu Ubuntu Music jej kolejny album „The People Could Fly” to zapierający dech w piersiach miraż karaibsko-afrykańskiej tradycji artystycznej (narracja albumu oparta została na książce z afrykańskimi opowieściami ludowymi), niejednokrotnie dubujących groove’ów oraz funkującego spiritual jazzu rodem z najznamienitszych nagrań Johna Coltrane’a.

 

Więcej informacji dostępnych na oficjalnej stronie Organizatora - www.adamiakjazz.pl

Date

8 july 2021, 00:00

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Tickets

190.00 PLN I KATEGORIA - BILET
160.00 PLN II KATEGORIA - BILET
130.00 PLN III KATEGORIA - BILET
Buy ticket

Where to buy

Ticketclub.pl
Stodola.pl
AdamiakJazz.pl

Organizers

Klub Stodoła
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388