Go to the contentGo to the menu
Zakopower

Zakopower

25 november 2011, friday, , Duża Scena

Date

25 november 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

Neony
Zakopower

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Z przykrością informujemy, że zaplanowany na
16 października 2011 koncert zespołu ZAKOPOWER
w klubie Stodoła nie odbędzie się w związku z chorobą artysty.

Koncert grupy  zostaje przełożony na 25. listopada br.

Zakupione bilety zachowują ważność na nowy termin.
Bilety wraz z paragonem można zwracać w punktach,
w których zostały zakupione.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy!

ZAKOPOWER
to obecnie najbardziej znany w Polsce zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, oraz rockową estetyką. Zakopower zadebiutował na  polskim rynku muzycznym płytą  Music Hal  wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność (ZŁOTA PŁYTA) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych – zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w  Opolu  oraz  na Top Trendach  w 2005. Zakopower nominowany był między innymi do MTV EUROPE MUSIC AWARDS 2005,  do  nagrody YACH FILM, a także został dostrzeżony przez  AKADEMIĘ FONOGRAFICZNĄ, która płycie „Music Hal“ przyznała nominacje do FRYDERYKA aż w sześciu kategoriach!

Druga płyta zespołu  Na siedem, wyprodukowana  przez Mateusza Pospieszalskiego  ukazała się w 2007 roku. We wrześniu, dzięki współpracy z „Polska The Times” miała szansę dotrzeć do słuchaczy w ogromnym jak na polskie warunki nakładzie ponad 600.000 egzemplarzy.  W listopadzie pojawiła się w sklepach wersja rozszerzona płyty z gościnnym udziałem  Nigela Kennedy’ego. Pomimo olbrzymiego pierwszego nakładu  Na Siedem, dystrybuowana w sklepach osiągnęła status  Złotej Płyty. Teksty, oprócz członków zespołu,napisali m. in. Kayah, Adam Nowak i Rafał Bryndal. Na krążku słychad rockowe, punkowe, jazzowe a nawet afrykaoskie rytmy.  Za tę płytę Zakopower został uhonorowany nagrodą  Fryderyk w  kategorii Album roku Etno/Folk! Nie długo później osiągnął  kolejny wielki sukces, wygrywając  45 Festiwal w Opolu!

Podsumowaniem bardzo udanego sezonu koncertowego zespołu (ponad 100 koncertów w tym za granicą:  w Indiach, na Węgrzech, we Włoszech, w Chorwacji,  USA)  jak również dotychczasowych poczynań zespołu na scenie muzycznej było DVD Koncertowo wydane w kwietniu 2009. Niespełna rok później Koncertowo osiągnęło status ZŁOTEJ PŁYTY! Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym regularnie grywa około 80 koncertów w roku. Pozycja Zakopower umacnia się również na Europejskiej scenie World Music. Zespół zagrał na prestiżowych Europejskich Festiwalach: w OSTRAWIE, RUDOLSTAD oraz na węgierskim SZIGET FESTIWAL. W 2010 roku dołożył do tego udział w Nigel Kennedy's Polish Weekend Londynie w prestiżowej sali Queen Elizabeth Hall  Southbank Centre, gdzie zagrał  trzy koncerty w tym w  dwóch  projektach wspólnie z Nigelem Kennedy. Nie uszło to uwadze brytyjskiej prasie,  The Times  rozpływał się nad muzyką Zakopower i grą na skrzypcach Sebastiana Karpiela.

Na Zaproszenie Instytutu Adama Mickiewicza Zakopower, jako przedstawiciel polskiej Kultury, mocnym akcentem zakończył  Światową Wystawę  EXPO 2010 w SZANGHAJU  dając żywiołowy koncert licznie zgromadzonej chińskiej publiczności.  Świetne przyjęcie publiczności i kontakty tam nawiązane dają nadzieję na dalsze koncerty Zakopower w Państwie Środka.

2011 rok stoi pod znakiem długo wyczekiwanego, nowego albumu – Boso. Premiera 17 maja 2011!!!

Pierwszy singiel „Boso” zdobył najwięcej głosów publiczności a tym samym tytuł Złotej Superpremiery na 48 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu!!!


Skład zespołu:

Sebastian Karpiel Bułecka  głos, skrzypce, dudy podhalaoskie, fujara słowacka,
Bartek Kudasik      głos, altówka;
Wojciech Topa –    głos, skrzypce;
Józef Chyc      głos, basy podhalaoskie;
Piotr „Falko” Rychlec     instrumenty klawiszowe;
Łukasz Moskal       głos, perkusja;
Tomek „Serek” Krawczyk   gitara elektryczna;
Michał Trąbski       gitara basowa
Dominik Trębski    trąbkaNagrody:

2005 – Superpremiera - Opole Festiwal
2005 – Sopot TopTrendy Festiwal
2008 – Superpremiera - Opole Festiwal
2008 – Fryderyk, Album roku Etno/Folk
2011 – Superpremiera - Opole FestiwalDyskografia:

Music Hal (cd), 2005;
Na siedem (cd), 2008;
Koncertowo (dvd), 2009;
Boso (cd), 2011


NEONY

Neony by zaświecić potrzebują prądu. Dajcie nam prąd, a popłynie energia!
Neony, czyli neo indie hindu post pop punkowa fantastyczna czwórka (rób co chcesz!) inspirowana dwójką z shiftem, owocami wiśni i wakacjami w Pobierowie. Ekspresywni, niebanalni, ze wzorową rockandrollową blazą na twarzy, niosą treści mało poważne, ale jakże ważne. Nastawieni na odbiór, ślą po przewodach swe impulsy, by wkrótce rozbłysnąć, robią małe zwarcia, ale bez większego spięcia. NEONY. W tym świetle wygląda to tak, że nadciąga coś neonowego!   

Neony – wrocławska grupa rockowa, poruszająca się w stylistyce alternatywnego rocka. Założona w 2008 roku przez wokalistę i gitarzystę Dawida Zająca. W składzie również: Grzegorz Sawa-Borysławski - bas (ex. Dust Blow), Jakub Zublewicz - gitara (ex. Lili Marlene), Tomasz Garbera - bębny (m.in. Coffee Break). Laureat Jarocin Festiwal 2010. Wraz z pojawieniem się pierwszego wydawnictwa (EP) został nakręcony pierwszy, profesjonalny teledysk do utworu Gorący Styczeń.

W styczniu 2010 roku zespół nagrał swój debiutancki album "Niewolnicy Weekendu" (ukazał się w sklepach 25.01.2011) oraz nawiązał współpracę z menagerem muzycznym Tomkiem Lektarskim i agencją Lion Stage Management. Chcąć zachować stuprocentową niezależność, debiut wydawniczy firmują same Neony nie wiążąc się z żadną wytwórnią płytową i kontraktem na lata.

Zakupione bilety zachowują ważność na nowy termin.
Bilety wraz z paragonem można zwracać w punktach,
w których zostały zakupione do dnia  25.11.2011

Date

25 november 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

Neony
Zakopower

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galleries

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388